U nás - 21C

co se jinam nevešlo/nehodilo - ohledně aut

Moderátoři: šulda, Moderátoři

jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

No, řekl bych že příklady z minulosti jsou poučné. Můj kámoš, kterému je 74 let a který celý život jezdil s náklaďáky tehdejší doby vzpomínal, jo třeba CZEPEL diesel -Madar měl motor Perkins a ten chytal i při minus 15 stupňů po nažhavení na otočení a měl už 5-ti stupňovou převodovku..Byl rok výroby 1952..a spolehlivost vozu byla bezvadná, na podlaze měl jen kotlářský plech... Pak jezdil s Bucegi, s benzinovým osmiválcem Ford do V o obsahu 7 litrů , kterým úháněl tehdejší auta a jehož motor , samozřejmě upravený se montoval do sportovních aut COBRA..Vždy jsem rád poslouchal pamětníky, protože nejen že to často otevřelo oči , ale také to mému mládí srazilo hřebínek, protože mladý člověk vše staré považuje za šrot..A je třeba říci, jak ty moderní skvosty skončí, až na vyjímky tyhle výploty skončí v propadlišti dějin a nikdo pro ně ani nevzdechne. JozefC, až budeš vnoučatům vyprávět o TDI, budou si říkat, dědo co to tady blábolíš..., :)
nepropadat panice...
Pepíček
Přispěvovatel
Příspěvky: 848
Registrován: 01 dub 2016, 20:51
Bydliště: Posázaví

Příspěvek od Pepíček »

Z takovejch starejch náklaďáčků jsem řídil Garanta. Zážitek na celej život. Při mých 185cm výšky, jsem se nemoh naskládat za volant. Bylo to vlastně dřevěný auto, pobitý plechem.
VW Golf IV 85 kW AJM
Mercedes GLK 320 CDi
Uživatelský avatar
Tomas.cz
Aktivista
Příspěvky: 14266
Registrován: 06 dub 2006, 13:37
Bydliště: Praha

Příspěvek od Tomas.cz »

ROMEK píše:pozeral som tie karose a porad ma striasla zima. jak učeň sem praxoval v ČSAD a rano sme s majstrom štartovali karose ze štartovacím vozíkem ale chytli vždy všetky ;)
Když už ty Karosy, výbavička :)

Obrázek
Uživatelský avatar
ROMEK
Aktivista
Příspěvky: 5465
Registrován: 03 dub 2006, 19:53
Odpovědi: 1
Bydliště: SK Záhorie

Příspěvek od ROMEK »

to bude nejaký autobusař kutil :)
Honda CR-V, Peugeot Partner, Škoda 1000MB DELUXE
Uživatelský avatar
Tomas.cz
Aktivista
Příspěvky: 14266
Registrován: 06 dub 2006, 13:37
Bydliště: Praha

Příspěvek od Tomas.cz »

A tady už je poslední evoluce motorů Liaz v Karosách - Euro 2, tedy KAT / výfuk je pod nárazník / a intercooler / žábry v pravém zadním rohu /.
Motor běží na ucho měkčeji a má vyšší kroutící moment na rozdíl od předchozích.

https://www.youtube.com/watch?v=uh1GtGl ... k%C5%98eha
amg124
Přispěvovatel
Příspěvky: 376
Registrován: 22 led 2012, 09:35
Bydliště: Trutnov

Příspěvek od amg124 »

Tak jak dneska pánové?
Trutnovsko -20.
Ráno jsem šel k autu tak nějak smířený s tím, že nenastartuju, že narychlo budu čistit manželky A4, ale vona ta moje babička překvapila Dvakrát jsem nažhavil a chytla na drnc.
ex-MB 124 AMG 3,2l 24V, VW Golf I 1,6D, Seat Toleto 1,9 SDi, VW Passat B4 1,9TD, MB C-klasse, S202, 2,5TD, Škoda Felicia Combi 1,9D, Fiat Brava 1,9D, Citroen Berlingo 1.9D, Renault Laguna 1.8 16V, VW T4 Doka 1.9D

Mazda Fighter 2.5TD 4x4
Odpovědět

Zpět na „Diskuze o autech“