budúcnosť diesel motorov

co se jinam nevešlo/nehodilo - ohledně aut

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Andre
Aktivista
Příspěvky: 1607
Registrován: 23 led 2006, 05:35
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Andre »

váha píše:Me by spis zajimala ucinost nabijeni v ruznych teplotach dodana 1kwh kolik je kwh v baterii
AC léto 90%, pokud je větší mráz (aktivní ohřev baterie) a nabíjíš hodně pomalu, tak třeba jen 75%. Což i reálně odpovídá tomu, co píše Mirek, jen on v tom má jeden převod navíc (DC/AC)

DC (rychlonabíjení) má z principu menší ztráty a opět záleží na potřebě ohřevu/chlazení baterie, ale to se případně děje výrazně kratší dobu.
Mach.A
Přispěvovatel
Příspěvky: 53
Registrován: 22 říj 2013, 13:45
Bydliště: Klobouky

Příspěvek od Mach.A »

MirekX píše:
Sledoval jsem to v úložišti u mé FVE, kde používám baterky z elektroauta. Na odebraných 100kWh ze sítě jsem zpět dostal cca 80kWh, ale tam se ještě promítá spotřeba měniče (45W) a účinnost přeměny střídavý-stejnosměrný - nabití a zase zpět vybití a na střídavý. Baterky tedy v optimálním režimu teplota cca 15C (to bylo v zimě, kdy třeba týden nesvítilo a nevyrobilo to nic)
Můžete napsat něco o Vaší FVE? Jaký výkon, typ měniče, který jede na baterky z auta. Děkuji
Uživatelský avatar
MirekX
Aktivista
Příspěvky: 4710
Registrován: 24 led 2006, 18:27
Bydliště: Týniště nad Orlicí

Příspěvek od MirekX »

Měnič Axpert MAX 7200w jednofázový, na střeše zatím 18 panelů 285 Wp (2 stringy) a budu přidávat na 24 panelů (měnič zvládne 2x 450V vstup)
baterky cca 25kWh něco hyundai, něco Mitsubishi. Balancér čína Jikong. Dělal jsem si sám jako ostrovní, bez dodávek do sítě, bez dotací.
Sharan 1,9 PD 115PS AUY- 225 PS a 500Nm turbo GTD1752VRL Sharan 2,0 CFFB 140PS turbo GTD1752VRK-REA, - 226PS a 465Nm, OIII 2,0TDI 150PS - 182 PS a 417Nm vše od Dieselpoweru. :) KTM SMT 990 115PS www.zvsagro.cz E-Golf 100kW zatím série (noteeth)
Uživatelský avatar
váha
Aktivista
Příspěvky: 3874
Registrován: 09 bře 2006, 14:34
Bydliště: královehradecký kraj

Příspěvek od váha »

Woko_O píše:Jak to myslíš? Když budeš dodávat nabíječkou energii 1kW po dobu jedný hodiny, tak prostě dodáš 1kWh do baterie a v baterii se 1kWh uloží ať je teplota jaká je. To jestli baterie ovšem dokáže za různých teplot dávat energii 1kW po dobu jedný hodiny, tedy celou dobitou kapacitu, je otázka druhá..
Pokud bude nabijecka odebirat 1kwh tak to neni 1kwh v baterii
Escalade EXT 6.2 AWD flexfuel
Rouballik
Přispěvovatel
Příspěvky: 148
Registrován: 06 kvě 2007, 17:38

Příspěvek od Rouballik »

Spravuju celý autopark firmy a zabředl jsem do problematiky. Výsledek je že elektro už je super. Je to ve stavu, kdy se to dá kupovat a provozovat. Baterie žádný pokrok neudělaly a stále tam jsou baterie do notebooku milionkrát za sebou, ale stačí to.

Každopádně problém je prodej. Je to neprodejné. Dospěl jsem k tomu, že to co je teď hit je za 6 měsíců totální verk a nahrazuje ho model o 10% lepší. Každý chce to nejlepší. ID4 nákup 1,4M má předpokládaný prodej za 4 roky cca 400 000 Kč. To je propad 1 000 000 Kč. Operák? Všechno vázané na 4 roky a extrémní propad.

Osobně volím CNG a čekat až se vývoj zpomalí a tím i pokles ceny. Dle mého je to počkat 5 let.
ZZZzzzzZZZZzzzzzzZZZZZ
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Osobní názor je krásný, bohužel preferuji svobodu, takže stát ve frontě na nabíjení, které třeba uprostřed lánů řepky v jižních čechách není, není můj šálek kávy... Mám městské metrosexuály na háku, nepoužívám pomády, aplikace ani si neholím pindíka, takže jsem pro klasické pohony, elektrický mám jen holicí strojek Braun, flexu, a utahovák Bosch. Možná má robertka moje žena..Svoboda je nepřenosná.. (LOL)
nepropadat panice...
Uživatelský avatar
WOB
Aktivista
Příspěvky: 1727
Registrován: 02 úno 2015, 12:59

Příspěvek od WOB »

Pochop, že tvůj názor nikoho nezajímá. Nastaví takovou daňovou přirážku, že nafta bude stát 150Kč za litr a ty prostě tu zdechlou Alfu daruješ do kovošrotu a pořídíš si elektroauto nebo šlapací kolo.

Je to přirozený koloběh kdy stará generace nadává na mladou protože jí nerozumí, tak jak tvoje babka nevěřícně foukala na žárovku aby ji zhasla jako svíčku a nechápala jak v televizi může mluvit člověk. Tak ty zas nadáváš na mladou generaci, že ji nerozumíš, že poslouchá sračkoidní písničky, že si hraje s patlafonem.

Žádný starý dobry časy se nevrátí, každý ráno vstaneš a řekneš, že líp už bylo, protože jaksi nemládneš a bude už jenom vždykcy hůř.
Nissan GT-R 3,8 V6 2015, Toyota 2.0 D4D 2010, Lamborgini Gallardo 5.0 V10 2006, VW Crafter 2.5 TDI 2008, MAN 6x2 26.414 2000
Uživatelský avatar
WOB
Aktivista
Příspěvky: 1727
Registrován: 02 úno 2015, 12:59

Příspěvek od WOB »

dhfool píše:Periodická udržba prakticky neexistuje, takže příjdeme o část výdělku.
1) brzdy, silentbloky, ramena, mechanika podvozku, pneumatiky.
2) výměna opotřebovaných baterií - elektrikářský kurz asi nutnost.
3) řídící jednotky
4) výměny motorů

takže práce jak na běžné Toyotě.
Nissan GT-R 3,8 V6 2015, Toyota 2.0 D4D 2010, Lamborgini Gallardo 5.0 V10 2006, VW Crafter 2.5 TDI 2008, MAN 6x2 26.414 2000
rudy5
Aktivista
Příspěvky: 2935
Registrován: 04 pro 2007, 15:36

Příspěvek od rudy5 »

Na benzne toyote je toho trosku viacej
BMW 330 ix
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

WOB píše:Pochop, že tvůj názor nikoho nezajímá. Nastaví takovou daňovou přirážku, že nafta bude stát 150Kč za litr a ty prostě tu zdechlou Alfu daruješ do kovošrotu a pořídíš si elektroauto nebo šlapací kolo.

Je to přirozený koloběh kdy stará generace nadává na mladou protože jí nerozumí, tak jak tvoje babka nevěřícně foukala na žárovku aby ji zhasla jako svíčku a nechápala jak v televizi může mluvit člověk. Tak ty zas nadáváš na mladou generaci, že ji nerozumíš, že poslouchá sračkoidní písničky, že si hraje s patlafonem.

Žádný starý dobry časy se nevrátí, každý ráno vstaneš a řekneš, že líp už bylo, protože jaksi nemládneš a bude už jenom vždykcy hůř.
Bohužel jsi hlupák a ani nemáš smysl pro humor, takový jako ty jsou nejnebezpečnější.Zažil jsem jich hodně..Nikdo nechce nic zastavit, je to zbytečné a i nikdo to nechce ani vrátit, byl bych zase mezi idioty, kteří mi vyčítali, že nejdu s dobou a s vývojem, kam kráčí celý svět..A už vůbec bych nechtěl být mladý a taky blbý, což s sebou mládí nese. Až vyrosteš, možná ti to dojde. To co se dnes zdá neměnné a jasné se může otočit, než řekneš švec. A neurážej mou alfu, která nesmrdí naftou a měla natáčení vačky, když ještě většina světa řešila OHV a měla mokré trenky , když Alfa už od 30. tých vyráběla celohliníkové motory 2krát OHC. Omlouvá tě, že jsi nevzdělaný a náš v hlavě jen to, co ti vyhodí Seznam na netu.Chce to vzdělávat se soukromě , abys nebyl pro smích mezi vzdělanými lidmi. Okamura tě nepoučí..Ještě tak 15 let spalováky pojedou a pak půjde na dračku povozit se se starým autem, protože elektroauta lidi se srdcem jen otráví. Keep smiling burane..
nepropadat panice...
fekálek
Aktivista
Příspěvky: 1878
Registrován: 28 úno 2016, 18:46

Příspěvek od fekálek »

hele jelito, tentokrát stebou souhlasím. Mě sere, že tě budou ekonomicky ty sluníčkářský sráči tlačit tam kam nechci. Kdo má chuť ať si elektrosráč koupí, bábu taky nikdo nenutil si koupit místo petrojejky žárovku. jenže tady je doba, že obyčejnej člověk co nemá 200litrů měsíčně bude chodit pěšky a to se mi nelíbí. Kde je kurva ta svoboda co venca flaška prosazoval? Svoboda je, to ano, ale jen pro bohatý. Chudí se pomalu blíží k nevolnictví ;)
Uživatelský avatar
WOB
Aktivista
Příspěvky: 1727
Registrován: 02 úno 2015, 12:59

Příspěvek od WOB »

Žádný elektricky sračky ani LGBT ani BLM netlačím, jen jsem tě vytrhl ze své bubliny, kterou sis vytvořil kolem sebe. Prostě i kdyby jsi volil SPD a Okamura získal 51% poslanecké sněmovny, tak stejně budeš mít elektroauto. Chapadla EU mafie jsou tak dlouhá a silná, že by semleli i Okamuru.
Není vychodisko, můžeš se jen dívat na to jak se ti svět který znáš rozsypaává pod rukama. A tím nemyslím jen Alfu.
Nissan GT-R 3,8 V6 2015, Toyota 2.0 D4D 2010, Lamborgini Gallardo 5.0 V10 2006, VW Crafter 2.5 TDI 2008, MAN 6x2 26.414 2000
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Moje bublina má jen ráda veterány, opravuje je a jezdí s nimi. Nikomu´neberu jeho názory, jen vím, že zeměkoule jde do kopru a začalo se pozdě něco měnit. Otázka je,zda to co se navrhuje bude mít význam, jaký si mnozí slibují..Mám zato, že bychom měli být trochu sobci a myslet hlavně na naší přírodu, abychom mohli s rozumem žít dál. Osobně bych byl ochoten ubrat velmi plyn, i když vždy jsem přírodu šetřil, i když jsem nemusel. Mě by stačil jeden typ másla, nabídka by se mohla seškrtit na minimum , hlavně aby to nevyráběly zemědělské megatovárny ala Agrofert, který má přírodu na háku. Budu klidně jezdit do města autobusem, ale nevěřím, že v brzké době tato auta zakážou. Je třeba být v klidu, dnes jsem poprvé natočil předválečnou motorku a život je krásný, když motor šlape jako housličky, a v podstatě ostatní je mi ukradené. Jsem na "výstupu" a podle toho se chovám..Nikdy není nic tak horké, mimo nenávratných průserů s přírodou , aby byl člověk v depresi . Mladí se mají bavit, žít a nepropadat panice. na to mají čas až se budou nudit.. :)
nepropadat panice...
Uživatelský avatar
MirekX
Aktivista
Příspěvky: 4710
Registrován: 24 led 2006, 18:27
Bydliště: Týniště nad Orlicí

Příspěvek od MirekX »

Obrázek

nemůžu říct vůbec nic špatnýho, dojezd 400 a to má tu menší baterku, spotřeba kolem 14kwh a dalo by se i míň
Sharan 1,9 PD 115PS AUY- 225 PS a 500Nm turbo GTD1752VRL Sharan 2,0 CFFB 140PS turbo GTD1752VRK-REA, - 226PS a 465Nm, OIII 2,0TDI 150PS - 182 PS a 417Nm vše od Dieselpoweru. :) KTM SMT 990 115PS www.zvsagro.cz E-Golf 100kW zatím série (noteeth)
Odpovědět

Zpět na „Diskuze o autech“