Tažné zařízení Superb I/Passat B5,5

Jakékoliv dotazy týkající se problémů, údržby vozů koncernu VW. Týká se jen VW/Audi/Škoda/Seat

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
mirda123456
Přispěvovatel
Příspěvky: 74
Registrován: 01 úno 2015, 12:56
Bydliště: Znojmo

Tažné zařízení Superb I/Passat B5,5

Příspěvek od mirda123456 »

Čus, mám na Superba 1 tažný a když mám za sebou vlek tak se mě parkovací senzory (originál) nevypnou. Aby se vypínaly musí se koupit nějaká krabička?
Zkoumal jsem ve schématech a od ŘJ vede kabel šedočerveny, který by měl fungovat jako odpojovač mlhovemého světla na autě.
Na autě mám obyčejnou 7pinovou zásuvku, když bych si sehnal zásuvku 7pin s odpojovačem mlhových světel, a jakoby osmý kabel propojil s kabelem od ŘJ, budou se parkovací senzory při zapojení vozíku samy vypínat? Nebo je nutná ještě speciální krabička?Obrázek
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32867
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

a co máš za tažné? já jsem svc náchod a jakýkoliv problém tam hned řeší,

mrkni kdo ho vyrobil a zavolej tam ?
Uživatelský avatar
hansdob
Aktivista
Příspěvky: 8930
Registrován: 17 zář 2009, 18:21
Odpovědi: 1
Bydliště: Vysočina-Dobronín

Příspěvek od hansdob »

Zasuvka musí mít mikrospinač.
přesnou historii nepamatuji.....třebaaaa zetor 25K
mirda123456
Přispěvovatel
Příspěvky: 74
Registrován: 01 úno 2015, 12:56
Bydliště: Znojmo

Příspěvek od mirda123456 »

Auto jsem již tak koupil před cca 10ti lety a po dobu 10 let jsem nikdy nic za autem netahal. Teď jsem po 10 letech couval a parkovací senzory řvali, že je překážka za vozidlem, zkoumal jsem tedy zapojení s elektro zásuvka je napojena do světel - směrovky, obrysovky, mlhovka, kostra. Ale zkoumal jsem dal a ve schématu i fyzicky je jeden kabel vytažen pro odpojovač mlhovek a co jsem zkoumal tak by měl fungovat i jako odpojovač parkovacího asistenta. Ale nevím to na 100 procent.

Nejednoduší bude sehnat zásuvku s opojovačem mlhovek a zkusit zapojit???

Tažné zařízení je značky Galia.
Odpovědět

Zpět na „Údržba/problémy VW group (DIESEL)“