Příčina poškození laku

co se jinam nevešlo/nehodilo - ohledně aut

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
tempest
Přispěvovatel
Příspěvky: 251
Registrován: 18 říj 2009, 13:27

Příčina poškození laku

Příspěvek od tempest »

Hyundai Santa Fe 2004, nikdy nelakované a udělalo se tohle na střeše. Nevím o žádných chemikáliích, že by byly vylité na lak. Nevíte někdo příčinu? Díky Obrázek
tom hanks
Přispěvovatel
Příspěvky: 254
Registrován: 27 črc 2015, 21:08

Příspěvek od tom hanks »

to není od žádný chemikálie , normálně se loupe bezbarvej lak , když už do výroby jde něco co zvládne nižší rozsah teplot tak to pnutí ze střídání veder a mrazu neudrží tolik roků co je životnost auta a odlepí se , jednou se mi stalo při stříkání v létě , končil jsem na noc kdy se prudce ochladilo z 28 na nočních 10 a kapota plná bílých fleků jak mlíko , naštěstí mi to došlo tak jsem to rychle prohřál fénem a zase se to přilepilo a na laku pak nebylo poznat vůbec nic , přitom jsem myslel že je to na odpis , metalíza která nic neodpouští
Uživatelský avatar
mirek999
Přispěvovatel
Příspěvky: 692
Registrován: 22 srp 2011, 13:05
Bydliště: Kousek od Mělníka

Příspěvek od mirek999 »

Jezdí na myčku? Toto se mi začalo dělat na Toledu, když jsem párkrát navštívil myčku. Dokud jsem umýval auto ručně, tak nic. Ale až po myčce se začal loupat lak. Myčku myslím s kartáčema. Teď stačí vzít vapku a odlupuje se to, jak spálená kůže.
Toledo 1L, 1Z. Octavia 1Z, BSE. Caravelle T4, ABL.
tempest
Přispěvovatel
Příspěvky: 251
Registrován: 18 říj 2009, 13:27

Příspěvek od tempest »

Poslední 4 roky jenom ruční mytí a 1x clay. Jde to nějak zachránit?
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19330
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

To je prostě zdegradovaný stářím no, jedině to obrousit a přelakovat,nic víc s tím nevymyslíš
Odpovědět

Zpět na „Diskuze o autech“