Obsah fóra Dieselpower forum
Obsah fóra Dieselpower forum Přihlášení Registrace FAQ Seznam uživatelů Hledat

Obsah fóra Dieselpower forum » Jak se jezdí na rostlinu, nebo i na naftu » Jezdí ještě někdo ?
Přidat nové téma  Zaslat odpověď Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma 
Jezdí ještě někdo ?
PříspěvekZaslal: st srpen 04, 2021 11:36 am Citovat
pom3ranc
Nováček

Docela dost doby uplynulo.. a je tu nějak mrtvo .. zajímalo by mě jestli ještě někdo jezdí na nějakou alternativu Smile Jestli ano tak na co a s čím Smile

:-D Tak asi nejezdí..
PříspěvekZaslal: čt srpen 12, 2021 11:45 am Citovat
pom3ranc
Nováček

Tak jsem to začal testovat sám .. Mám tu na pokusy Volvo v40 1.9td .. Je tam renault motor, CRko 85kw.. Na test jsem vyjel 50l vyfritu,, Tváří se to normálně, jede to stejně, jen to měkčí .. akorád starty na prd.. na čistej i řízlej cca 10% naturalu to nechce po vychladnutí chytat.. fakt to točí třeba 15 -20 vteřin než to chytne... za tepla se to 4ktát převalí a chytne.Když to vypláchnu pří dojezdu tak v poho,, Při startu můžu hned přepnout na oil .. chytne na naftu než to tam doteče a pohoda.. Nádoby mám zatím v kufru s ručníma ventilama.. Ještě jedna vsuvka.. když jsem po dojezdu otevřel kuft,, přepnul ventily ale úplnou náhodou jsme zapomněl otevřít vracečku do nádrže .. tak za minutu u motoru vyletěla hadice a celej motor i všechno okolo zeblitý Velmi ??astn? .. ještě že jsem mel otevřenou kapotu a většina vylítala ven okolo(i tak to byla komedie na parkovišti u paneláku) Velmi ??astn? .. Každopádně budu pokračovat..

PříspěvekZaslal: čt srpen 19, 2021 3:31 pm Citovat
zero1724
Aktivista

Čau, mám služební auto, takže už na to prdím, jak máš trochu víc peněz jak rozumu, tak se na to vysereš, doby kdy jsem jezdil 50k ročně jsou pryč, teď najezdím strašně málo, okolo komínu, sem tam výlet, vůbec se mi to nevyplatí... ale ještě nedávno na to jezdily tři PD v rodině, nikdy jsem nezkoušel CR, to mi mrzí, zejména v nějaký dodávce rodinný mě to zajímá, třeba trafic nebo vivaro... To chcu koupit pro rodinu tak do 5 let, nějakou pěknou, málo najeto, koukám už i po těch 1.6 biturbo, jel jsem s tim a žralo to 7l, což je bomba, jak řikám, když jsou prachy a nejezdíš moc, tak už to neřešíš, jak bych jezdil dálky, koupim si znovu MB124, v nějakém krásném stavu, to auto jsem miloval!

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Re: :-D Tak asi nejezdí..
PříspěvekZaslal: po srpen 23, 2021 4:01 am Citovat
eXi
Přispěvovatel

pom3ranc napsal:
Tak jsem to začal testovat sám .. Mám tu na pokusy Volvo v40 1.9td .. Je tam renault motor, CRko 85kw.. Na test jsem vyjel 50l vyfritu,, Tváří se to normálně, jede to stejně, jen to měkčí .. akorád starty na prd.. na čistej i řízlej cca 10% naturalu to nechce po vychladnutí chytat.. fakt to točí třeba 15 -20 vteřin než to chytne... za tepla se to 4ktát převalí a chytne.Když to vypláchnu pří dojezdu tak v poho,, Při startu můžu hned přepnout na oil .. chytne na naftu než to tam doteče a pohoda.. Nádoby mám zatím v kufru s ručníma ventilama.. Ještě jedna vsuvka.. když jsem po dojezdu otevřel kuft,, přepnul ventily ale úplnou náhodou jsme zapomněl otevřít vracečku do nádrže .. tak za minutu u motoru vyletěla hadice a celej motor i všechno okolo zeblitý Velmi ??astn? .. ještě že jsem mel otevřenou kapotu a většina vylítala ven okolo(i tak to byla komedie na parkovišti u paneláku) Velmi ??astn? .. Každopádně budu pokračovat..

taky mi to na PDčku napíču startuje na frit, ale mam čistič brzd pod v palubce a hadičkou do sání a stačí brnknout a jde na první otočení Velmi ??astn?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
PříspěvekZaslal: út srpen 24, 2021 1:48 pm Citovat
zero1724
Aktivista

vyměň si stop ventil na vedení paliva, díky tomu padá nafta, doporučuju to dát i na rotačky, tam to kvůli tomu točí dlouho jako kráva. Záleží taky na stavu auta, doporučuju zvýšit startovací dávku, dokonale nastavit vstřiky a rozvody, neředit benzínem, za tepla to PD nedává (moc to hřeje a palivo padá), vyměnit žhavky! Na ten olej to není poznat, ale žhavil jsem jen dvouma!!!

:-)
PříspěvekZaslal: st srpen 25, 2021 6:59 am Citovat
pom3ranc
Nováček

Podáním nafty to asi u mě nebude ,, i když jsem to chtěl napumpovat balonkem tak to šlo úplně natvrdo.. bylo to plný .. ale když je motor teplej , tak třeba po hodině chytne hned .. ale za studena prostě točí točí a pak se pomalu přidávají válce 😂.. asi je to i tak hustý a ten studenej vstřikovač to prostě nerozpráší... Řídký to je .. nebo alespoň vypadá ..

PříspěvekZaslal: st srpen 25, 2021 9:59 am Citovat
zero1724
Aktivista

No vidíš to a mě tenkrát nechtěla jezdit MB W124 250d bez turba, normálně jsem jel domu 20 km/h na jednotku, vůbec to nevalilo, vypustil jsem nádrž, mrknul na sítko v nádrži, nic... každý 3.000km výměna palivového filtru, pak jsem vyřezal síto v nádrži a interval výměny filtru se prodloužil na 5.000km, pak na 8.000km a pak na 10.000km... Prostě to bylo za ty roky provozovaný na pěkný sračky a chtělo to jen pročistit, byl jsem z toho ale dost zoufalý, protože PD jezdilo jako po másle 220Tkm než jsem to prodal, tohle nejezdilo skoro vůbec... Přitom to auto jako kdyby bylo konstrukčně vymyšlené pro jízdu na olej. Zajímá mě nějaká ta dodávka no třeba 50:50 někam na dovolenou kdybych sem tam jel... to bych zase začal jezdit. Ale jinak na to prdim.

Jezdí ještě někdo ?
 Obsah fóra Dieselpower forum » Jak se jezdí na rostlinu, nebo i na naftu