Nákup staršího vozu - starší vozy obecně

co se jinam nevešlo/nehodilo - ohledně aut

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Uživatelský avatar
Vici
Aktivista
Příspěvky: 7509
Registrován: 07 srp 2008, 09:14

Nákup staršího vozu - starší vozy obecně

Příspěvek od Vici »

Jak se díváte na stará auta?
Potřebuju první auto pro děcko, zvažuju G4/O1 4x4 (potřebuju ideálně 4x4, špatný výjezd k domu v zimě atd - osobě si poradím bez, ale pro ně bych raději 4x4 měl - Valašsko je samý kopec a tuhá zima). A rád bych AGR - nežere ani po městě, a celkem vydrží. A asi by to mělo mít i klimu, bez toho je auto dneska skoro na prd. Tohle auto - krátký G4 - musím sehnat/koupit někde tady (bazar, inzerát), sám si to z venku nedovezu - už ani tam skoro nejsou - asi šly do konzerv..
Má to smysl? Je to jen Euro2.. pokud to blbečci časem zakážou, zpoplatní...
(respektive děcka jsou dvě, jednu AGR O1 Combi 4x4 mám případně skladem - krasavice z Francie, pro druhé děcko raději tu G4)

Mám možnost (skoro zdarma) i Fabku COmbi MPi 50kW, bez klimy... Euro4. Ale to AGR mi pořád přijde lepší volba.. Nebo koupit už něco novějšího? To by byla tak novější Fabka 1,4TDI s klimou.. a 4x4 musím oželet...

Obecně, mám víc starších úloženek "pro radost" Jubi 25, G4 VR6, nějaké Favority.... a občas mě nahlodává otázka, jestli to radši nedat pryč.. co s tím v tom eko šílenství bude do budoucna? Benzín bude čím dál větší sračka, EU se bude snažit za každou cenu spalovací motory upozadit...
Asi nejsem sám kdo o tom přemýšlí, jak to vidíte Vy?..
Naposledy upravil(a) Vici dne 01 zář 2021, 10:46, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
šulda
Moderátor
Příspěvky: 1362
Registrován: 18 dub 2010, 15:20
Bydliště: Jemnice

Příspěvek od šulda »

Neporadím kolem auta, ale pokud už mají řidičák, tak bys je neměl brát jako děcka. Nedávno jsme pro syna velmi blízkého kamaráda taky zvolili G4.
Člověk se pořád učí.
Uživatelský avatar
Pája 19
Aktivista
Příspěvky: 3483
Registrován: 15 čer 2008, 12:12
Bydliště: u pár dubic

Příspěvek od Pája 19 »

Hlavně si na to auto musej prací vydělat. Jinak k tomu budou mít vztah jak k mobilnímu telefonu...
Oct asv 2000, DieselPower
Uživatelský avatar
Vici
Aktivista
Příspěvky: 7509
Registrován: 07 srp 2008, 09:14

Příspěvek od Vici »

jj, tak nějak
Uživatelský avatar
mirek999
Přispěvovatel
Příspěvky: 692
Registrován: 22 srp 2011, 13:05
Bydliště: Kousek od Mělníka

Příspěvek od mirek999 »

Napíšu svůj názor. Starší auta? Určitě, proč ne. Pokud to není shnilá rakev na kaši tak ano. Ber to z úhlu pohledu, že to pořídíš za relativně dobré peníze. Uděláš prvotní servis a jezdíš za hubičku. Novější auta jsou kasa jako prase. Jsou dvě možnosti. Koupit nové a za 5 let to otočit zase za nové. A nebo starší jako ta O1 nebo G4. Tam je ještě dobrá spolehlivost. Asi bych úplně netrval na 4x4. Pokud to zvládneš Ty, tak je to o tom naučit svoje děti. A poslední roky a zima? Nechtěl bych tahat kardan, diff a poloosy navíc.
Svoje uloženky si nech, jednou to bude mít velkou hodnotu.
Pokud na to máš suché prostory, tak nechat doma.
Co se týče eko poplatků, tak bych asi neplašil. Bůh ví, co a za jak dlouho bude.
To, aby všechny natlačili do nových aut, tak zatím nejsou podmínky.

Nemluvě o aktuální situaci, kdy všechno letí nahoru a platy stojí. Spousta lidí ani nedostaví dům, protože je materiál x krát dražší. A už takto budou splácet 30 let hrubou stavbu.
Toledo 1L, 1Z. Octavia 1Z, BSE. Caravelle T4, ABL.
Uživatelský avatar
toby66kw
Aktivista
Příspěvky: 2353
Registrován: 16 bře 2008, 10:35
Bydliště: Vyškov

Příspěvek od toby66kw »

Voly,,,,,,, pro děcka , hlavně žádnou vraždu na kterou si musí vydělat .

Nejsou osmdesátky a nejezdí se na fichtlech bez helmy.


G4 minimum. Se proberte. !!!!!!!
G5 TDI - 66KW - 3X OFF + VB + čip a Plusko jede líp

G5+ko TDI -77KW + 3X OFF + Oleg Hybrid = 142 MAHA kw Mvolessoft
Uživatelský avatar
Vici
Aktivista
Příspěvky: 7509
Registrován: 07 srp 2008, 09:14

Příspěvek od Vici »

Vraždy nikdo neřeší. Bavíme se o autě, ne o mrdce. Sice pravda, to v česku nebývá zvykem vždy...
Uživatelský avatar
toby66kw
Aktivista
Příspěvky: 2353
Registrován: 16 bře 2008, 10:35
Bydliště: Vyškov

Příspěvek od toby66kw »

Hurá!


Kór u vás. 4 kolu rozhodně ano ať se nebojí uhnout do sněhu.
G5 TDI - 66KW - 3X OFF + VB + čip a Plusko jede líp

G5+ko TDI -77KW + 3X OFF + Oleg Hybrid = 142 MAHA kw Mvolessoft
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19273
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

GIV nebo GV je dobrá volba si myslím,na druhou stranu jako první auto "na rozbití" co by si jako představovali ?? Maserati?
Neříkám aby jezdili ve zhnilý Feldě,to je blbost ale zase rozumně,neznám moc lidí kteří by 18ti letýmu potomkovi koupili auto za půl míče nebo i za víc, jak psáno výše, ty reálné příjmy jsou prostě tam kde jsou a jsem zastánce toho aby děcka makaly a nějak se o to zasloužily, ne že budou ležet u počítače s telefonem v ruce a tato starej se,já potřebuju jet shopovat.... (wallbash)
Uživatelský avatar
Vici
Aktivista
Příspěvky: 7509
Registrován: 07 srp 2008, 09:14

Příspěvek od Vici »

Ogarovi je to fuk, dcerka chce "černé" (LOL)
Spíš to řeším já. Nechci popelnice ani pokladničky..
Uživatelský avatar
mirek999
Přispěvovatel
Příspěvky: 692
Registrován: 22 srp 2011, 13:05
Bydliště: Kousek od Mělníka

Příspěvek od mirek999 »

Po zkušenostech mohu říci, že ať si každý koupí, co chce. Bude se o to stejně starat sám, protože to bude jeho. Když se Ti líbí sedma, kup si jí a starej se. Pak hlavně nebreč, že nemáš na servis. Dnes jsou chytrý internety, kde si každý může zjistit co se jak sere.
Toledo 1L, 1Z. Octavia 1Z, BSE. Caravelle T4, ABL.
Uživatelský avatar
Pája 19
Aktivista
Příspěvky: 3483
Registrován: 15 čer 2008, 12:12
Bydliště: u pár dubic

Příspěvek od Pája 19 »

mirek999 píše:Po zkušenostech mohu říci, že ať si každý koupí, co chce. Bude se o to stejně starat sám, protože to bude jeho. Když se Ti líbí sedma, kup si jí a starej se. Pak hlavně nebreč, že nemáš na servis. Dnes jsou chytrý internety, kde si každý může zjistit co se jak sere.
Jestli se Viciho děti naležely pod autem do osmnácti tolik, co já, tak budou mít párů o tom, že se auto musí servisovat a občas to i něco stojí. Jestli mladí proležely u počítače, tak ať jim Vici koupí, co chce. Stejně se o to bude starat on. (LOL)

Ale pokud by moje děti řekli, že jim je fuk, čím budou jezdit, tak bych jim koupil max lítačku na mastnou tyč.

Mý kluci (4 a 6 let) už vědí že "FWD sucks!" :D

I tak ode mě zadarmo nic nedostanou. ;)
Oct asv 2000, DieselPower
Uživatelský avatar
Vici
Aktivista
Příspěvky: 7509
Registrován: 07 srp 2008, 09:14

Příspěvek od Vici »

Já jsem se taky naležel dost ...
Děcka pod auty neleží, ale jezdit budou. Auto je jim jedno jaké, tak vybírám já, abych pod tím ležet nemusel. (LOL)
Kluk šel hned po maturitě do práce = vůz si zaplatí. Dcerce, zatím školní, bude zapůjčen.
Nicméně sehnat takový vůz v použitelném stavu asi už bude nemožné, jak se tak dívám (LOL)
Uživatelský avatar
Pája 19
Aktivista
Příspěvky: 3483
Registrován: 15 čer 2008, 12:12
Bydliště: u pár dubic

Příspěvek od Pája 19 »

Každej musíme nějak bojovat. Stejně vybereš podle sebe. Tak hodně štěstí při koupi a jim při prvních km.
Oct asv 2000, DieselPower
Uživatelský avatar
Vici
Aktivista
Příspěvky: 7509
Registrován: 07 srp 2008, 09:14

Příspěvek od Vici »

Díky. Jsem zvědavý co budu jednou shánět pro mladší děti - 7 a 5 let - asi nějaké vznášedlo na solární pohon? (noteeth)
Odpovědět

Zpět na „Diskuze o autech“