Fejkovej olej VW

co se jinam nevešlo/nehodilo - ohledně aut

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Uživatelský avatar
favo
blázen
Příspěvky: 2752
Registrován: 12 úno 2008, 16:29

Fejkovej olej VW

Příspěvek od favo »

Napíši sem svojí poslední zkušenost s "originál" olejem VW na svoje PD.
Delší dobu jsem měl problém objednat na svoje PéDéčko originál olej VW s normou 505.01 v maloobchodní síti.
Když mi před nedávnem švagr nabídl, že mají nového dodavatele a ten ten olej má, neváhal jsem a objednal rovnou 4 kanystry, abych nemusel chvíli řešit, kde ten olej seženu před další výměnou.

Ještě během výměny jsem si k oleji čichnul a ucítil jsem nezvyklý smrad a tak jsem vytáhnul litrovku skutečně originál oleje od VW zakoupený u prodejce Škoda a ten k mékmu údivu vůbec nesmrděl. Vzal jsem tedy i kanystr oleje Castrol, kde byl ještě zbytek oleje, který používal švagr a ten taky nesmrděl.
Přemýšlel jsem, kde jsem už ten smrad cítil, až jsem si vzpoměl na prodejce olejů v Brně, kam jsem jezdil nakupoval oleje do firemního kompresoru a jejich sklad se sudy olejů smrděl úplně stejně.
Začal jsem mít pochybnosti, ale olej už byl v autě a jiný krom těch dalších tří kanystů jsem neměl a tak jsem to risknul a jezdil.
Před pár dny jsem slyšel jak mi z motoru lezou podivné zvuky, které jsem naposledy slyšel na své felicii když jsem jí zapoměl vyměnit olej a na původním jsem najel kolem 20 000 km.
Jel jsem tedy hned do garáže a znovu vyměnil olej, bohužel opět za ten fajkový originál s tím, že aspoň poznám zda byl problém v oleji či ne.
Po výměně motor krásně stichl a tak jsem jen kouknul do záznamů kdy jsem olej měnil a kolik jsem na ten fejkový najel a bylo to lehce přes 5000 km.
Píši to sem raději proto, aby pokud uvažujete o originál VW oleji z maloobchodní sítě, raději si ušetřete peníze a jděte do značky které se nepančují.
Kanystr neměl ani pod víčkem hliníkovou fólii, jako důkaz že jste první kdo do toho kanystru leze.
Na netu jsem našel video jednoho slováka, který řešil to samé a dopátral se k tomu, že tyto "originál" oleje VW vyrábí v Polsku a výrobce nevidí problém v tom, že kanystr nemá hliníkovou folii pod výčkem jako další ochranu.
Olej jsem pořídil v nákupu za 800,- Kč/5litrů, podotýkám v nákupu, pultovka je jinde.
Já už teď vím jedno jistě, co nejdřív půjde do motoru skutečně kvalitní olej a tenhle rádoby "originál" budu používat jen jako proplachovací, protože ať jsem použil olej od jakého koliv výrobce, Castrol, Valvoline, Shell tak ani na jeden nevydával motor takové pazvuky ani po 12 000 ani po 15 000 km jako na tento po 5000 km.
Na VW jsem přešel proto, že jako jeden z mála nabízel olej pro PD motory pouze bez DPF, všichni ostatní už začali michal ty řídké sračky kterým DPF nevadí.
Nejspíš jsem měl doteď štěstí na originál oleje VW, ale poslední nákup mě vyškolil a nyní už originál jen ze sítě VW či Škoda a nebo úplně jiní výrobci.
Golf IV 1.9 TDi ASZ
_________________
favorit 136 L
felicia 1.3 (1.4) MPi
Jarda S.
Aktivista
Příspěvky: 4188
Registrován: 13 lis 2010, 18:11
Bydliště: Netolice, největší prdel v republice

Příspěvek od Jarda S. »

já ted koupil https://voton.cz/motorovy-olej-5w-40-ma ... l-109-kc-l tak jsem taky zvědav co to bude nebo nebude umět, předtím jsem bral castrol edge ale ted se mi nahromadilo víc oprav tak na něj nezbylo :(
Passat AVF 96kw
GIII 1Z 66kw + s764, kat off, egr off, TA
felda 1.3 BMM 95 LPG
Source
Aktivista
Příspěvky: 1860
Registrován: 15 lis 2015, 22:43
Odpovědi: 1
Bydliště: Trnava

Příspěvek od Source »

Preto nie je origo ako origo, a preto origo veci kupujem vždy a výhradne iba u VW alebo škodovke v autorizovanom servise. Tam máš proste záruku že keď to kúpiš origo tak to naozaj aj originál je :)
Octavia 2003 ASV 81kw
/ FB S764 / "J" čerpadlo / Brzdy 312mm / ASZ vedenie vzduchu / vymenik olej-voda ASZ / DPF ON 1??Kw/3??NM

VW Golf mk5 R32 3.2 VR6 BUB 184Kw 4motion
rudy5
Aktivista
Příspěvky: 2935
Registrován: 04 pro 2007, 15:36

Re: Fejkovej olej VW

Příspěvek od rudy5 »

favo>> To bolo do toho golfa co máš v popise?
BMW 330 ix
standa123
Aktivista
Příspěvky: 2358
Registrován: 13 kvě 2014, 18:32

Příspěvek od standa123 »

pokud pod víčkem neměl ochranu foolii tak je to asi jasný (wallbash)
leon ARL.....serie EX.
toledo ASV......197ps/426NM EX.
leon ARL.....212/440 EX.
aktuál : leon cupra R310 CDLA - 310ps+ 450NM
venca.6
Přispěvovatel
Příspěvky: 402
Registrován: 23 říj 2014, 18:14
Bydliště: Doma

Příspěvek od venca.6 »

Dle vyjadreni VW origo lahev nemusi byt zalepena pod vickem.
Škoda Superb Combi 2010, 2.0 TDI CFGB, 4x4, POWERED BY MOTORPOWER
EX Škoda Octavia Combi 2007, 2.0 TDI BKD, GT1749VB, POWERED BY DRAGPOWER
EX Škoda Fabia Combi 2005, 1.9 TDI ATD, GT1749VA, POWERED BY DRAGPOWER
Uživatelský avatar
Tomas.cz
Aktivista
Příspěvky: 14262
Registrován: 06 dub 2006, 13:37
Bydliště: Praha

Příspěvek od Tomas.cz »

Balení tohoto oleje v litrovce je u VW pod kódem GS55505M2 a maloobchodně cca 531kč/litr, no a na internetu lze ten samý kód pořídit co jsem letmo koukal od 166kč/litr :)
Uživatelský avatar
favo
blázen
Příspěvky: 2752
Registrován: 12 úno 2008, 16:29

Příspěvek od favo »

Ano na svého Golfa ASZ, jiný auto už nemám.

To je právě ten důvod proč to kupuji přes maloobchodní síť, nejen že dosáhnu na lepší cenu díky švagrovi, ale hlavně ta přirážka ve VW je v mnoha ohledech až nechutná.
Kdyby to bylo třeba 50%, ale oni se neštítí chtít i o 300% víc než jinde a to už je za hranou.
Nejsem vyloženě chudý, ale plýtvat si nemohu dovolit.
Něco jiného je když kupuji díly, kde vím že mi budou třeba dalších 10 roků sloužit, tam tu přirážku za originální díl jsem ochotný akceptovat i když už jsem se i tady spálil, ale olej vyleji po pár měících a navíc jak jsem psal, je to poprvé co mám s olejem problém.


Naštěstí svůj motor poslouchám a poznám když je problém a tak jsem to mohl hned řešit a budu doufat, že žádné škody na motoru nevznikly, ale pokud nechci platit nesmyslné přírážky VW, tak co jiného koupit bez obav že to bude pančované.
Navíc nechci dávat do motoru ty moderní řídké oleje pro motory s DPF, když vím, že na ně motor nebyl konstruován a navíc má dost najeto, takže má i větší provozní vůle. A kupovat no name oleje jen proto, že tyhle nikdo pančovat nebude, se mi taky moc nechce.
Golf IV 1.9 TDi ASZ
_________________
favorit 136 L
felicia 1.3 (1.4) MPi
Jarda-k
Přispěvovatel
Příspěvky: 755
Registrován: 21 lis 2010, 13:44
Bydliště: Kaznějov

Příspěvek od Jarda-k »

Asi to nebudeš chtít slyšet, ale na mém služebním 1,4TDI PD mám 375 tkm bez zásahu do motoru. Na jaře před asi 15 tkm začala padat nafta, tak jsem vzhledem k nájezdu vytahal vstřiky s tím,že budou KO gumičky. No špatný byly jenom ty spodní, ty horní byly pěkný a ani šachty nebyly moc vytlučený, což mě vzhledem k nájezdu překvapilo. Podle očekávání to nepomohlo. Problém byl nakonec v termoventilu na pal. filtru. Ten se vyměnil vč. Okroučků a o té doby to zas chytá nadrc.

Proč to ale píšu, když jsem měl dole víko hlavy, tak jsem si pořádně prohlédl vačku a zdvihátka a musím konstantovat, že tomu není vůbec nic. Všechny vačky mají krásně vidět sražení hran po celém obvodu a zdvihátka na pohled taky vypadají netknutě.

A světe div se, minimálně druhou polovinu toho nájezdu to najelo na olej Mogul racing 5W40 který plní jen normu W502.00/505.00 a za 4litrový kanistr zapatíš 6 - 7 stovek. Výměny dělám osobně po 12 tkm a věř tomu, že to auto nikdo včetně mě nešetří - je to služebák a plný plyn je tam dost často.

Chápu, že pro své auto chceš to nejlepší, je ale otázka jestli to není kontrapropduktivní.....
Je: Rapid 1,6 TDI 85 kW 2015, Fabia II combi 1,4 TDI 70 kW 2008
Byl: Focus combi 1,8 TDCi 74 kW 2002
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19273
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

Tomas.cz píše:Balení tohoto oleje v litrovce je u VW pod kódem GS55505M2 a maloobchodně cca 531kč/litr, no a na internetu lze ten samý kód pořídit co jsem letmo koukal od 166kč/litr :)
No jo no, něco stojí flaška,něco etiketa, 50 korun nejlevnější litr oleje a 100 je čistej zisk. Bohužel je to tak, internetový eshopy jsou tím zaplavený a jakmile bude problém,nedovoláš se ničeho...
Oleje bereme vesměs v APM, nicméně kde je kupují oni člověk netuší ale chce věřit tomu že je to z legálních zdrojů...
Uživatelský avatar
Tomas.cz
Aktivista
Příspěvky: 14262
Registrován: 06 dub 2006, 13:37
Bydliště: Praha

Příspěvek od Tomas.cz »

favo píše:Ano na svého Golfa ASZ, jiný auto už nemám.

To je právě ten důvod proč to kupuji přes maloobchodní síť, nejen že dosáhnu na lepší cenu díky švagrovi, ale hlavně ta přirážka ve VW je v mnoha ohledech až nechutná.
Kdyby to bylo třeba 50%, ale oni se neštítí chtít i o 300% víc než jinde a to už je za hranou.
Já jsem tím chtěl říct něco jiného, když je maloobchod u VW 531kč/litr v tomto případně přímo za díl, tak sehnat ten samý díl jinde za 166kč je přinejmenším podezřelé, protože ty origo VW díly jdou přes ně, tedy někdo je vyrobí, dodá k nim do skladu a oni prodávají díl buď k dealerům nebo k nějakým velkoobchodů, třeba AutoKelly dnes LKQ bere přímo od Škody ze skladu.
A aby dodali za takovou cenu kde i přes nějaký zisk je konečná cena litru 166kč je prostě divné.

Takhle se mi dostaly brzdové destičky přední na platformu O2 kotouče 288/312mm, krabička VW s nějakým popisem v Polštině, destička nešla namontovat protože základová deska měla větší rozměry a konektor čidla opotřebení nešel zasunout do konektoru na autě, tak jsem je vyhodil a namontoval Bosch made in China a ty pasovaly 1a.
To samé zadní destičky, taky nějaké origo a ty měly zase přídržná perka tak velká že nešel přiklopit třmen (LOL)
Uživatelský avatar
Tomas.cz
Aktivista
Příspěvky: 14262
Registrován: 06 dub 2006, 13:37
Bydliště: Praha

Příspěvek od Tomas.cz »

roman1648 píše:
Tomas.cz píše:Balení tohoto oleje v litrovce je u VW pod kódem GS55505M2 a maloobchodně cca 531kč/litr, no a na internetu lze ten samý kód pořídit co jsem letmo koukal od 166kč/litr :)
No jo no, něco stojí flaška,něco etiketa, 50 korun nejlevnější litr oleje a 100 je čistej zisk. Bohužel je to tak, internetový eshopy jsou tím zaplavený a jakmile bude problém,nedovoláš se ničeho...
Oleje bereme vesměs v APM, nicméně kde je kupují oni člověk netuší ale chce věřit tomu že je to z legálních zdrojů...
Tak APM dělá distribuci Divinolu celá léta, to věřím že bude bez potíží.
Ale asi jak psal Jarda-k raději koupí Mogul kde myslím že nikdo nutkání dělat plagiát mít nebude, vymění a má klid než schánět levně "značku".
Uživatelský avatar
favo
blázen
Příspěvky: 2752
Registrován: 12 úno 2008, 16:29

Příspěvek od favo »

Chlapi, něco na tom bude, jen vím že se psalo spousta článků ne téma ceny oleju u VW a jaký na nich mají marže, ale je fakt že kupovat dnes přes e-shop nebo v maloobchodě originál díl je prostě napováženou. Konečně i ta moje story s originál vodní pumpu mě měla včas varovat. Jenže ani s nimi nebyl před tím problém, ale možná chyba bude hlavně v tom, že se prodejci ženou za co největší marží a tak zhání díly všude tam kde jim je dodají nejlevněji.
Asi mi nezbyde nic jiného než jít kupovat do VW a nebo jak píše Jarda k koupit to nejlevnější a neřešit.
Kdysi jsem četl článek o oleji Valvoline 5W50 Racing které doporučoval jeden mechanik do PD motorů a na otázku co pančováni naznal, že tenhle olej se prodává tak málo, že ho pančovat nikdo nebude, nevyplatilo by se mu to.
Možná to bude lepší volba jak obyčejnej Mogul, přeci jen je to olej do namáhaných motorů, a nikdo u něj neřeší DPF, tak možná prubnu tento. Kdysi jsem ho jezdil tuším ve Favoritu, nebo i feldě, a nemohl jsem si stěžovat, až teda na cenu proti normálním olejům, ale tehdy jsem cenu řešit musel, dnes už tolik nemusím.
Golf IV 1.9 TDi ASZ
_________________
favorit 136 L
felicia 1.3 (1.4) MPi
Uživatelský avatar
Biimbo
Aktivista
Příspěvky: 4695
Registrován: 23 úno 2009, 12:03
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od Biimbo »

šváry táta v olejích dělal celý život a říkal že origo býval jednu dobu i Mogul. Co se týká obecně balení, hlavně u sudů, záleží na refinerii kde se to míchá. Já beru Mobil napřímo a jednou je sud nizkej, jednou vysokej. TO samý to může být s folií pod víčkem nebo bez něj. Na každý pád koupit něco v origo balení za 20 procent ceny maloobchodu není reálný.
Audi A8 3.0 TDI 171kw
Volvo XC90 2.4 D5 136kw Executive


Prodáno:
Volvo S80 2.4 D5 136kw
Audi A8 4.2 MPi V8 Quattro
OII Combi 1.9 TDI BXE 4x4
Allroad 2.5 tdi V6
OI 1.9 TDI
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19273
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

Tak ona býval přímo řada olejů Mogul Felicia ne pokud si pamatuju (noteeth)
S těma olejama je to maturita no, jenže lidi jsou dneska internetový paka, takovej srovnávač cen je pro ně prostě alfa omega a jak je možný že počítáte za litr 5w-30 200,- když tady stojí 120,- , nemám na to sílu, už jsme takto pár lidí slušně vyprovodili...
Olej máme v 60L sudech, tady to je,podívejte se na to,tohle vám tam naleju a na nějaký eshopový ceny vám víte co...nekonečná debata... (noteeth)
Odpovědět

Zpět na „Diskuze o autech“