Passat CC - nefunkční topení

Jakékoliv dotazy týkající se problémů, údržby vozů koncernu VW. Týká se jen VW/Audi/Škoda/Seat

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
Max Peet
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 14 led 2018, 18:58

Passat CC - nefunkční topení

Příspěvek od Max Peet »

Zdravím drazí přátelé, přichází zima, každý se těší jak si nastartuje svého čtyřkolého miláčka, pustí si klimu (ohřev) a vyrazí na cestu. I já jsem měl v plánu tento víkend vyrazit po návštěvách se svím miláčkem. Ale co čert nechtěl, přestalo autíčko topit. Klima neohřeje autí, a během chvilky zcela zamlžená okna. Prostě super výlet.

Tak a teď k jádru pudlíka.

Vozidlo: Passat CC 2009 - 2,0 TDi (motor CBBB - Převodovka KNY) - momentálně 4 ks zimních pneumatik :-o (s těma pneu si dělám legraci)

Topení mi přestalo ohřívat vzduch v klimatizaci na obou stranách zároveň.
1) Topné těleso funguje, radiátor také (nejprve se ohřála spodní trubka - pak už i horní trubka vedoucí do radiátoru - nedalo se na nich pomálu udržet ruka)
2) Páčka klapky (servomotor v158 u řidiče nad radiátorem) se také pohybuje při změně teploty na HI.
3) Základní nastavení proběhlo úspěšně (ale nepomohlo)
4) Ventilátor fouká dle nastavení na ovládacím panelu
5) Diagnostika OK

Pozn.: Snad pomůže informace, že když dám nízkou teplotu LO, tak z výdechů to pořádně fouká. Jakmile nastavím HI tak to přestane foukat i na plný výkon ventilátoru.

Upřímě již nevím čím by to mohlo být, a proto se opět obracím na vás profíky pánové pro radu.
Předem děkuji za jakoukoliv rozumnou radu (neobsahující mé urážení o mé hlouposti či neschopnosti :) )

PS: Vůbec netuším kde a jak najít další klapky popřípadě jak se k nim dostat.
Odpovědět

Zpět na „Údržba/problémy VW group (DIESEL)“