Jumper 2.2 96kw tvrdý chod motoru

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
vencapery
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 12 lis 2021, 21:27

Jumper 2.2 96kw tvrdý chod motoru

Příspěvek od vencapery »

Ahoj prosím o radu, Jumper 2.2 hdi 96kw euro 5 má hlučný motor - tvrdý chod. Při teplotách zhruba od 10°C je to v pořádku jde pěkně potichu ale jak se zchladí tak to blbne. Když zastavím a nechám to volnoběh tak jde motor tvrdě ale po chvíli se začne srovnávat jde zase dobře. Zkoušel jsem měřit tlak paliva na liště a ten je pořád i za jízdy kopíruje požadovaný tlak. Nesetkal se s tím někdo?
Děkuju za každou pomoc.
Marek001
Aktivista
Příspěvky: 1776
Registrován: 08 říj 2009, 09:23
Bydliště: Dubnica nad Váhom

Re: Jumper 2.2 96kw tvrdý chod motoru

Příspěvek od Marek001 »

To je Puma? Ak ano moze to robit vstrek raz sme nieco podobne riesili ale tam uz bola diera v pieste
vencapery
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 12 lis 2021, 21:27

Re: Jumper 2.2 96kw tvrdý chod motoru

Příspěvek od vencapery »

Ano je to puma.. Mě je právě divné, že to je to závislé na teplotě.. většinou když je vstřik ko tak to blbne to pořád. Auto má najeto 110tis tak jsem doufal, že to vydrží déle.
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19273
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Re: Jumper 2.2 96kw tvrdý chod motoru

Příspěvek od roman1648 »

Raději bych počítal s horší variantou, pár GO těchto motorů jsem dělal i když měly málo najeto...
Poslední byl ve čtvrtým válci mázlej ale pěkně,nechápu že to normálně jezdilo,jen hůř startovalo
Naproti tomu soused topenář měl 2.2 Puma 74kw, najeto snad 360 z čehož 250 posledních najel on, s motorem nikdy nic nebylo...
vencapery
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 12 lis 2021, 21:27

Re: Jumper 2.2 96kw tvrdý chod motoru

Příspěvek od vencapery »

No já tak trochu doufám, že motor bude v pohodě v 90 tis km dostal preventivně olejové čerpadlo protože už vím jak to ty motory mají.. ale teď už mam závadu jasnou.. mám piliny v palivovém systému takže kompletka :roll:
vencapery
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 12 lis 2021, 21:27

Re: Jumper 2.2 96kw tvrdý chod motoru

Příspěvek od vencapery »

Tak kompletní palivová soustava nová, vstřiky čerpadla.. no a problém pořád stejný.. když je motor studený tak je to celkem dobrý ale když se ohřeje tak je to jak Multicara. Tlaky válců jsme měřili a všechny 18 - 18,5 což si myslím, že není moc ale mají všechny stejně.

Máte prosím někdo nějaký nápad?
joe
Aktivista
Příspěvky: 1544
Registrován: 22 pro 2006, 11:31

Re: Jumper 2.2 96kw tvrdý chod motoru

Příspěvek od joe »

Čerpadlo je naučené?
vencapery
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 12 lis 2021, 21:27

Re: Jumper 2.2 96kw tvrdý chod motoru

Příspěvek od vencapery »

Prý se u vstřikování Continental/Siemens už čerpadlo neučí to bylo u těch starších Delphi
Marek001
Aktivista
Příspěvky: 1776
Registrován: 08 říj 2009, 09:23
Bydliště: Dubnica nad Váhom

Re: Jumper 2.2 96kw tvrdý chod motoru

Příspěvek od Marek001 »

Delphi na Transite sa učí a nie je to sranda, ale pokiaľ viem učí sa aj Conti na Peugeotoch, už si to presne nepamätám ale kedysi sme nad tým laborovali a nakoniec to išlo len Lexiou bolo tam nejaké prispôsobenie (radšej si to over ak máš PSA Backup tam by to malo byť). Btw aký je teraz tlak v raili na voľnobeh?
vencapery
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 12 lis 2021, 21:27

Re: Jumper 2.2 96kw tvrdý chod motoru

Příspěvek od vencapery »

Já byl u elektrikáře který má ofiko diagnostiku citroen-peugeot a ten mi řekl že, už se tyhle neučí že už to tam nejde.. tak nevím..
Na volnoběh je tam 240
vencapery
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 12 lis 2021, 21:27

Re: Jumper 2.2 96kw tvrdý chod motoru

Příspěvek od vencapery »

vencapery píše: 07 pro 2021, 12:15 Já byl u elektrikáře který má ofiko diagnostiku citroen-peugeot a ten mi řekl že, už se tyhle neučí že už to tam nejde.. tak nevím..
Na volnoběh je tam 240
A ten tlak je pořád stejný i když je to studené kdy jde relativně dobře A i když je to teplé a jde tvrdě.

A ještě taková věc, když probíhala regenerace filtru Tak to mělo zvuk jako vždy při regeneraci ten motor byl tichý. Po dokončení regenerace kdy mi to stálo na volnoběh ten motor šel hezky a po ujetí pár kilometrů opět tvrdý chod
Odpovědět

Zpět na „Citroën“