Octavia 1 TDI 81kw regulace turba nechodí hladce, může trochu pomoct baňka?

Jakékoliv dotazy týkající se problémů, údržby vozů koncernu VW. Týká se jen VW/Audi/Škoda/Seat

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
codek99
Přispěvovatel
Příspěvky: 131
Registrován: 18 led 2021, 17:10
Bydliště: Veselí nad Moravou

Octavia 1 TDI 81kw regulace turba nechodí hladce, může trochu pomoct baňka?

Příspěvek od codek99 »

Zdravím, regulace turba mi nechodí úplně hladce ale zase to není úplně zanesené, občas mi to hodí nouzi tak to trochu rozhýbu ručně a od nouze mám zase na nějaký čas pokoj. Zjistil jsem ale že regulační baňka je dost rezavá a plná rzi úplně to v ní hrká. Octavia 1 TDI 81kw



Můj dotaz zní, může nová baňka trochu pomoct? Aby to tak nepadalo do nouze?
Naposledy upravil(a) šulda dne 18 led 2022, 16:49, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Úprava názvu tématu.
Octavia 1 1.9TDI 96kw
Source
Aktivista
Příspěvky: 1860
Registrován: 15 lis 2015, 22:43
Odpovědi: 1
Bydliště: Trnava

Re: Regulace turba nechodí hladce, může trochu pomoct baňka?

Příspěvek od Source »

Nová banka je základ, ale ja by som kludne to turbo vytiahol a vyčistil. Nie je to taká hrozná práca. Rovno by si si nahodil novú banku a jazdíš
Octavia 2003 ASV 81kw
/ FB S764 / "J" čerpadlo / Brzdy 312mm / ASZ vedenie vzduchu / vymenik olej-voda ASZ / DPF ON 1??Kw/3??NM

VW Golf mk5 R32 3.2 VR6 BUB 184Kw 4motion
Uživatelský avatar
codek99
Přispěvovatel
Příspěvky: 131
Registrován: 18 led 2021, 17:10
Bydliště: Veselí nad Moravou

Re: Regulace turba nechodí hladce, může trochu pomoct baňka?

Příspěvek od codek99 »

Koukal jsem na youtube od Macolaiden popisuje tam docela jednoduše jak vytáhnout turbo vyčistit regulaci a hodit zpět ale nikdy jsem to nedělal teď počítám že tam bude ztrhla matka s mým štěstím a bude to doprá pakárna, tak to vidím že zkusím první novou baňku a uvidím co to udělá no a popřpadě se do toho pustím.

Možná by to nebylo na škodu ztrácí se mi dost oleje (doliju 1x za 1,5 měsíce) tak když vytahnu to turbo a svody a vyměním tam těsnění tak je šance že by to mohlo zároveň pomoct i té ztrátě oleje.
Octavia 1 1.9TDI 96kw
Uživatelský avatar
martinsidlo
Aktivista
Příspěvky: 4625
Registrován: 06 pro 2009, 15:24
Bydliště: Praha 5

Re: Regulace turba nechodí hladce, může trochu pomoct baňka?

Příspěvek od martinsidlo »

Na olej ti to nepomůže vyndat turbo a časový údaj o spotřebě oleje je na nic. Po kolika km a dolejváš a má to najeto celkem ?
Simson Enduro S 51(70 ccm) ex
Lada 1200 S(1500 ccm) 74 ex
Seat Cordoba Sdi AEY 98 ex
OI Combi TDi ASV 1xxPs,2xxNm,740tis.km brzdy 312 x 280 chlazené
OI Combi TDi ASZ (TDI FUN 186Ps,415Nm)brzdy 312 x 280 chlazené
Uživatelský avatar
codek99
Přispěvovatel
Příspěvky: 131
Registrován: 18 led 2021, 17:10
Bydliště: Veselí nad Moravou

Re: Regulace turba nechodí hladce, může trochu pomoct baňka?

Příspěvek od codek99 »

Teď v zimě dolevam odhadem po 1000km, ještě v létě to vydrželo i 4000km, nevím jestli je to zimou nebo se to prostě časem zhoršilo. Najezd mam 320 000km
Octavia 1 1.9TDI 96kw
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32832
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Re: Regulace turba nechodí hladce, může trochu pomoct baňka?

Příspěvek od slovacek.milos »

codek 99 pokud turbo vytáhneš a abys ho nedojebal třeba dal kolo opačně, změříš si vnitřní průměr trubky koupíš štupl na demižon gumový a půl litru acetonu, zacpeš díru a naleješ plné turbo acetonem, sem tam potáhneš za táhlo a do druhého dne ti karbon aceton rozpustí a turbo je čisté, dáš banku a jedeš

pokud má hřídelka vůli tak repas
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19273
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Re: Regulace turba nechodí hladce, může trochu pomoct baňka?

Příspěvek od roman1648 »

No ono i vyměnit baňku na autě není tady žádnej med, o nastavování ani nemluvím
Já bych turbo vyndal a nechal minimálně odborně vyčistit,novou baňu a seřídit, kromě spodní odtokový hadice a jednoho šroubu co drží turbo to uděláš celý vrchem i ho vrchem vytáhneš, práce na hodinu piánko
Někdy je oser tlaková mazací trubka nejde povolit z toho kužele a prostě ji musíš urvat a pak dát novou..
Uživatelský avatar
codek99
Přispěvovatel
Příspěvky: 131
Registrován: 18 led 2021, 17:10
Bydliště: Veselí nad Moravou

Re: Regulace turba nechodí hladce, může trochu pomoct baňka?

Příspěvek od codek99 »

Baňku už jsem na minule oktě měnil to je jednoduchá práce, seřizovat nemusím zaměřím původní baňku a nastavím ji stejně, dělal jsem to tak na minulem a vše bylo v poho.

Vůli lopatky jsem kontroloval před rokem a bylo to v poho.

To s tím acetonem mi přijde mnohem pohodlnější než turbo ven ale nevím na kolik je to spolehlivé. Takže sundám tu hadici co je u lopatek (ta ke které se dá dostat shora), místo hadice tam lupnu štupl, a naliju to tam kudy? Určitě to zateče až do regulace? Pak to vypustím a nechat to nějak vyschnout? Myslím že tam toho dost zůstane.
Octavia 1 1.9TDI 96kw
Uživatelský avatar
tiguan2
Přispěvovatel
Příspěvky: 728
Registrován: 21 lis 2011, 20:04
Bydliště: ZR-Vysočina

Re: Octavia 1 TDI 81kw regulace turba nechodí hladce, může trochu pomoct baňka?

Příspěvek od tiguan2 »

Nechapu to. Lopatky jsou přeci na výfuku nee????
Bora 1.9 TDI 85KW 6q,čip, AJM--minulost
Rapid 1.6 TDI 85 kw
Audi Q5 125KW 6q manual
Uživatelský avatar
optimista
Přispěvovatel
Příspěvky: 527
Registrován: 25 lis 2012, 21:16
Bydliště: michalovce

Re: Octavia 1 TDI 81kw regulace turba nechodí hladce, může trochu pomoct baňka?

Příspěvek od optimista »

Pokial mas suchy motor samozrejme moze to byt aj inymi dielmi tak ti turbo papa olej ani by som nevahal a rovno ho poslal na repas lebo zachvilu po montazi zistis ze zerie olej cim dalej tym viac a budes to tahat zas von a naj sranda bude ked sa ten olej dostane z intercolera do motora a chytne otacky
s 120gls T603 favorit opel astra g
octavia 1 tdi 81kw AHF rv 2000 470 xxx tis predana MB B trieda 180D automat ma moja lepsia polovicka
golf 4 1.6 benzin mercedes w 211 220 cdi 2008 origo diag mercedes bmw univerzalna diag launch x 431
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19273
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Re: Octavia 1 TDI 81kw regulace turba nechodí hladce, může trochu pomoct baňka?

Příspěvek od roman1648 »

větší kravinu jak zalívat turbo acetonem jsem neslyšel...a co ta gumka třeba co těsní tu sací půlku, ta to určitě přežije
já už žádný hokusy pokusy nedělám, turbo ven, opravit nebo nový a nazdar, nelíbí ? odjezd, řeš si to jinde a jinak, já nebudu kurva třikrát tahat turbo protože na fóru psali toto nebo tamto a aby někdo ušetřil 5tis...
Tomas6
Aktivista
Příspěvky: 3450
Registrován: 27 črc 2009, 14:16
Bydliště: Zlínsko

Re: Octavia 1 TDI 81kw regulace turba nechodí hladce, může trochu pomoct baňka?

Příspěvek od Tomas6 »

Které nakonec ve finále projebe v hospodě...
Z toho už jsem taky vyrostl. Teď jsem měnil motor na nějakém opelu. Bylo fouklé těsnění pod hlavou a chtělo by to přebrousit válce a dát nove písty. Tak jsem mu to napočítal na nějakých 35-40 tis. Tak borec že dáme druhy motor, že moc peněz nemá že to vyjde levnějc. Motor stál 14000 k tomu jsem pro něj jel, takže 3000 za cestu, cca 10000 tam bylo dílů jako rozvody, těsnění apod, to všechno bylo v té ceně za opravu motoru započítáno, nějaka práce a stejně to bylo 30.
OIII 1.4 TSI 240 000km
FI HTP LPG 340 000km
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19273
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Re: Octavia 1 TDI 81kw regulace turba nechodí hladce, může trochu pomoct baňka?

Příspěvek od roman1648 »

Já jsem zastánce taky raději motory opravovat než měnit kus za kus u kterého nevíš jaký vlastně bude...
prka
Aktivista
Příspěvky: 1142
Registrován: 18 pro 2007, 18:16
Bydliště: Pardubice

Re: Octavia 1 TDI 81kw regulace turba nechodí hladce, může trochu pomoct baňka?

Příspěvek od prka »

Napřed si zkontroluj zda máš "suchý motor", jak píše optimista, aby se ti olej neztrácel jinde než v turbu. Jestliže ti motor padá do nouze z důvodu vysokého plnícího tlaku, tak bych přes táhlo baňky nakapal asi 10-15 kapek oleje do baňky. Pokud se bude regulace stále "zadrhávat", tak bych vyndal turbo, vyčistil a podložil 0,1 mm.
Octavia I 1.9TDI 81Kw AHF r.v.2000
Octávia I 1,9TDI ASV r.v. 2003 chip
Odpovědět

Zpět na „Údržba/problémy VW group (DIESEL)“