Hyundai i30 1,6 CRDi za jízdy zhasne motor

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
kaad
Aktivista
Příspěvky: 1148
Registrován: 14 říj 2007, 15:52
Odpovědi: 1
Bydliště: okres Přerov

Hyundai i30 1,6 CRDi za jízdy zhasne motor

Příspěvek od kaad »

V sobotu mi přítáhli Hyundai i30 1,6CRDi r.v 2010 s tím, že auto prostě za jízdy chcípne. Po znovunastartování opět kousek jede a zase motor zhasne, atd. Začalo to prý dělat sem tam, ale teď to ujede tak 300m a chcípne. Budu to teprve řešit a tipoval bych to na palivový filtr, ale možná je tu někdo kdo má s těmito vozy více zkušeností a je tam nějaká specifická závada, kterou tyto auta trpí. Nevím. Jen se zkouším zeptat. Diagnostiku na tyto auta nemám, tak jsem to v sobotu napíchnul na Delphi 150 a napsalo to ,,1186 - neznámý chybový kód." Většinou pokud to takhle píše nejedná se o nic podstatného. Jinak jsem se zatím ještě k ničemu nedostal. Takže momentálně nemůžu sdělit např. tlak paliva apod.
Fiat Ulysse 2,0JTD a AUDI A3 S-line 125kW
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19273
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Re: Hyundai i30 1,6 CRDi za jízdy zhasne motor

Příspěvek od roman1648 »

Máme tam Volvo ( motor PSA )s totuto závadou,na chlup stejný projev,začalo se filtrem,vstřiky,vysokotlak,snímač na railu,nic,pořád to samý,nejhorší že to chybu nepíše pro jistotu žádnou,prostě to umře....nevíme kam se pohnout...
Marek001
Aktivista
Příspěvky: 1776
Registrován: 08 říj 2009, 09:23
Bydliště: Dubnica nad Váhom

Re: Hyundai i30 1,6 CRDi za jízdy zhasne motor

Příspěvek od Marek001 »

Chcelo by to pozrieť nečím lepším ideálne GDS alebo aspoň Launch ale podľa kódu chyby vyzerá že problém bude s palivom (predpokladám že čerpadlo je Bosch a podávačku v nádrži nemá)

Riešili sme to na viacerých Kia/Hyundai, začal by som filtrom. Potom prívod nafty do čerpadla – zospodu je tam taký nátrubok myslím z mosadze ten sa vyvaklá a prisáva vzduch, pozri či tam nekvápe nafta. Ďalšia vec sitko v nádrži býva tam pekný bordel. Prípadne kontrola palivového vedenia. Ak je toto všetko OK tak potom klasika kontrola vstrekov, čerpadla...
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19273
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Re: Hyundai i30 1,6 CRDi za jízdy zhasne motor

Příspěvek od roman1648 »

To mě taky napadlo to nasávání v nádrži protože v průhledné hadici lítá hafo bublin, ale tady je to sundat nádrž tak jsme to zatím nedělali...no asi nebude zbytí
volvo pan
Přispěvovatel
Příspěvky: 171
Registrován: 14 kvě 2021, 22:29
Bydliště: zapad

Re: Hyundai i30 1,6 CRDi za jízdy zhasne motor

Příspěvek od volvo pan »

ne hundaj,ale ford s max 2l psa,propalenej ten plastovej vobal vod filtru,je tam nakej jakoby prihrev,ale draty slaby,a prisavalo to pres konektor. hadice plna bublin.jakoby nestacily vsude ty plastovy nacvakavaci sponky atd..
kaad
Aktivista
Příspěvky: 1148
Registrován: 14 říj 2007, 15:52
Odpovědi: 1
Bydliště: okres Přerov

Re: Hyundai i30 1,6 CRDi za jízdy zhasne motor

Příspěvek od kaad »

Řešil jsem to teprve včera a byl to ten paliváč. Po jeho výměně zkušební jízda cca 10 km a bez nejmenších problémů. Jo, kéžby bylo všechno tak jednoduchý. Ten filtr tam pamatoval asi ještě výrobní linku. Někteří borci totiž mění olej, olejový filtr max ještě vzduchový, ale na palivový se vyprdnou a pak to takhle dopadá.
Fiat Ulysse 2,0JTD a AUDI A3 S-line 125kW
Odpovědět

Zpět na „Hyundai“