Předvstřik VW T4 2.5TDi 66kW

Jakékoliv dotazy týkající se problémů, údržby vozů koncernu VW. Týká se jen VW/Audi/Škoda/Seat

Moderátoři: šulda, Moderátoři

13055K4
Přispěvovatel
Příspěvky: 273
Registrován: 19 zář 2015, 17:14

Předvstřik VW T4 2.5TDi 66kW

Příspěvek od 13055K4 »

Dobrý večer pánové.

Povedla se mi "neobvyklá" věc. Rozesral jsem něco, co fungovalo.

Předvstřik jsem měl dle TDI grafu 38 a bylo slyšet, že se to motoru moc nelíbí. Dal jsem se teda do nastavení. První tři pokusy se povedly celkem dobře, nejdřív 164, pak 112, pak zase 32.

Průser nastal při čtvrtém otočení čerpadlem. Jak jsem povolil kolo vačky, lehce se mi jakoby svezlo čerpadlo. Nevím na kterou stranu, ale výsledek je ten, že už jsem motor nenastartoval.

Zkoušel jsem s tím ještě pootočit tu kousek sem, tu kousek tam, ale nic.

Už mám objednané hodinky, ale chtěl jsem vědět, jestli se z toho dá nějak vyhrabat bez nich. Napadlo mě nastavit motor do HÚ prvního válce a zkusit, kam je pootočené kolo čerpadla. To mi ale přijde trochu zdlouhavé.

Má někdo nějaký tip? TDI Graf ukazuje při startování 0, tak nevím, jestli je tam nafta moc pozdě, nebo je to prostě už tolik rozštelované, že to nic neukáže. Pokud by tam byla moc pozdě, tak by to znamenalo, že stačí točit čerpadlem a přidávat předvstřik, dokud nechytne, ne?

Předem díky za odpovědi
VW T4 2.5 TDi 65kW -> 110kW
VW LT 35 Mk2 2.5 TDi 66kW -> ?
volvo pan
Přispěvovatel
Příspěvky: 175
Registrován: 14 kvě 2021, 22:29
Bydliště: zapad

Re: Předvstřik VW T4 2.5TDi 66kW

Příspěvek od volvo pan »

tam nejsou rysky?měly by bejt..z vychozi pozice je to max o zub plus a zub minus,kdy to jeste chytne,to se rozhodi snadno..trochu trpělivosti a měl bys to dát.
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19313
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Re: Předvstřik VW T4 2.5TDi 66kW

Příspěvek od roman1648 »

Toto je pěknej oser, měli jsme tam kdysi tohle auto kdy se v tom někdo vrtal, na té řemenici na vačce milion rysek pilníkem nebylo možný se v tom vyznat, oproti origo značkám to jelo jen v poloze o zub posunuté,dodnes nevím proč..
volvo pan
Přispěvovatel
Příspěvky: 175
Registrován: 14 kvě 2021, 22:29
Bydliště: zapad

Re: Předvstřik VW T4 2.5TDi 66kW

Příspěvek od volvo pan »

na vačce je kužel na obou stranach a ještě je tam na hlavnich rozvodech ryska tudiž k hovnu,tak to mate. A ryska na čerpadle mi přišla jen orientacni,pac mam pocit,že přesne to snad nikdy nesedělo. Ale ma se to pak jestě kladkama doladit,tak možna proto.Ja to delam remenici na vačce na straně čerpadla,přijde mi to jednoduší. Za ty leta se tam toho nakresli a 20 let zpatky,když tam někdo dělal rozvody tak si někdy asi užil..sehnat nějaky udaje byla určitě zábava na dyl :)
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19313
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Re: Předvstřik VW T4 2.5TDi 66kW

Příspěvek od roman1648 »

K nám jich právě přijelo několik nepojizdnych kdy se v tom někdo hrabal a akorát to rozladil tak že už to nejelo vůbec... :D
suri
Přispěvovatel
Příspěvky: 79
Registrován: 14 čer 2011, 17:32

Re: Předvstřik VW T4 2.5TDi 66kW

Příspěvek od suri »

Neviem čo tam chceš hodinkami
píše to chybu predstrek prilis pozde?
normálne to dáš na rysku a potom zhruba o zub skôr aby si to naštartoval , tie rysky nesedia ... načítaš teplotu paliva a predvstrek a doladíš na 55 , bud kladkami alebo ak je moc tak na kolese vačky ... 15min roboty
volvo pan
Přispěvovatel
Příspěvky: 175
Registrován: 14 kvě 2021, 22:29
Bydliště: zapad

Re: Předvstřik VW T4 2.5TDi 66kW

Příspěvek od volvo pan »

asi brzo přijede další,Romane :D ještě sem si vzpoměl,že se občas rozpadne napínačka u čerpadla,pak to taky nejede nebo blbě. Ulomí se na ni doraz a povolí řemen,ale na první pohled to vypadá ok. Prvně sem to dělal tima kladka,ale přišlo mi to jako hroznej vomrd,tak potom už jen řemenicí i když to bylo jen o kousek.
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32861
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Re: Předvstřik VW T4 2.5TDi 66kW

Příspěvek od slovacek.milos »

na tdi grafu je přeci dole psíno počátek vstřiku přichází příliš brzdy nebo počátek vstřiku přichází příliš pozdě
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19313
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Re: Předvstřik VW T4 2.5TDi 66kW

Příspěvek od roman1648 »

Popravdě já už se těmto mrchám snažím vyhýbat,ale když to přijede, co člověk nadělá že :D
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Re: Předvstřik VW T4 2.5TDi 66kW

Příspěvek od jericho-3 »

TADY TO NENÍ JAK SE PÍŠE, NECHCI SE S TÍM S.ÁT, CHCI TO RYCHLE.TADY JE TO NAOPAK , TRPĚLIVOST PŘINÁŠÍ RŮŽE. JE TŘEBA MOTOR UVÉST DO CHODU ,I KDYŽ VANDRUJE A AŽ PAK LZE LABOROVAT. POSTAVIT ZÁKLADNÍ ŘEMEN, NAJÍT, KDY ČERPADLO DÁVÁ PRO PRVNÍ VÁLEC A KDYŽ TO ZABLAFE , PAK UŽ JEN DOLADIT.JAK JE NĚCO NA KUŽEL VŽDY SE POTÉ HLEDÁ SPRÁVNÁ POLOHA A RYSKY JSOU K NIČEMU,...
nepropadat panice...
volvo pan
Přispěvovatel
Příspěvky: 175
Registrován: 14 kvě 2021, 22:29
Bydliště: zapad

Re: Předvstřik VW T4 2.5TDi 66kW

Příspěvek od volvo pan »

jj,trpělivost je tady na místě a nabita baterka..jinak se to neděla tak zle. Jen je asi nejlepsi si to znova nastavit rozvod plus cerpadlo,at maš jistotu.A ne věřit značkam od fixu a falešny rysce :D
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32861
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Re: Předvstřik VW T4 2.5TDi 66kW

Příspěvek od slovacek.milos »

[quote="volvo pan"

značkam od fixu a falešny rysce :D
[/quote]

zde je přesně kámen úrazu,
------------------------------------------------------------------------------------------------------

setrvák je pevný a má i dvouhmotru a vyznat se ve správné rysce je často prioritní problém, správná ryska, nejlépe několikrát musí být prověřena hodinkama nebo drátem přes svíčku zda je válec skutečně v HU, na to je potřeba dva blbce a ti se pro jistotu prostřídají, a ještě je potřeba to po nich skontrolovat, to je základ! pak klasika vačka na pravítko kolo se sráží a dem na čerpadlo, kolo na vačce nemá klínek a nastaví se čerpadlo, kladky se nastaví/ tak aby se dalo čerpadlo štelovat, pak start, ten je často příšerný i žádný a chod motoru připomíná potkana na posledním tažení, pak vag a tdi graf, čerpadlo se naladí kladkama prodlužováním nebo skracováním řemenu pohybem obou kladek až je počátek vstřiku v e správném místě na grafu,

pak je start na drb a chod motoru OK ;)
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Re: Předvstřik VW T4 2.5TDi 66kW

Příspěvek od jericho-3 »

A když máš automat, tak co? Jsi v piči. Odhad, práce jako ve vývoji prvního diesela, hledání vhodného předsvstřiku, nějaké dráty od čerpadla do notebooku jsou k prdu. Bohužel tento skvělý motor ten blbej koncern dojebal svými úchylkami , které vždy zničí logiku funkce motoru a jeho obsluhu a opravu. Němci mechána často donutí k chuti kopnou někoho do zadku, popřípadě požít výčepní lihovinu a někomu dát přes držku.. (LOL)
nepropadat panice...
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32861
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Re: Předvstřik VW T4 2.5TDi 66kW

Příspěvek od slovacek.milos »

jericho-3 píše: 27 bře 2022, 13:14 A když máš automat, tak co? Jsi v piči.

ale nejsi, prověříš rysku stejným způsobem jen okno je trošku jiné a vše děláš naprosto stejně naladíš vagem podle tdi grafu, ale ! nikdy jsem to nedělal automat jsem na dílně neměl
volvo pan
Přispěvovatel
Příspěvky: 175
Registrován: 14 kvě 2021, 22:29
Bydliště: zapad

Re: Předvstřik VW T4 2.5TDi 66kW

Příspěvek od volvo pan »

taky mam pocit,že tam i na matu něco je,věnec to mit musí. Nebo vyřez na klinek na rěměnici na klice na rozvodech,mělo by jit odvodit spravnou pozici,aby to chytlo. Ten motor mi přijde logickej dost,to bys mu,Jericho,dost křivdil. :D To,co přišlo po něm,tam už to s logikou dost vázne..
Odpovědět

Zpět na „Údržba/problémy VW group (DIESEL)“