néééé to fakt ne, fábia I HTP skurvil jsem motor

zcela mimo automobilovou tématiku

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32831
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

néééé to fakt ne, fábia I HTP skurvil jsem motor

Příspěvek od slovacek.milos »

vyměnil sem borcovi olej, přítáhli auto na laně motor v hajzlu, pěkný sajrajt sem mu tam nalil, strašný rachot, nedá se to ani startovat, :lol2: (wallbash) (wallbash)

ted sem vyměnil olej na i30 a zrcátka zůstaly sklopené, to mi asi zas ukrajinci budou srovnávat barák se zemí, (LOL)
Uživatelský avatar
ROMEK
Aktivista
Příspěvky: 5462
Registrován: 03 dub 2006, 19:53
Odpovědi: 1
Bydliště: SK Záhorie

Re: néééé to fakt ne, fábia I HTP skurvil jsem motor

Příspěvek od ROMEK »

Dneska sa na to uz vyser nic nerob. Den blbec
Honda CR-V, Peugeot Partner, Škoda 1000MB DELUXE
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32831
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Re: néééé to fakt ne, fábia I HTP skurvil jsem motor

Příspěvek od slovacek.milos »

romane v pohodě, všera jsem jel kolem prověřoval jsem jawa 638 byl jsem v šaštíně na zmrzlinu, u htp tam rachotila plastová cedule 1,2 htp, tak jsem pod ní dal kus hadru a nacvakl, a ok, hundaj to mi je jedno majitel to nemá v hlavě v pořádku, co napsal na papír jsem mu udělal a víc mě nezajímá,

romane a v šaštíně v rekreační zooně parkovisko oplotěné, mimo provoz a zákaz vjezdu všech vozidel, to je tak do pořadu to nevymyslíš :lol2:
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19273
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Re: néééé to fakt ne, fábia I HTP skurvil jsem motor

Příspěvek od roman1648 »

Hele s tím olejem to je zlý...nedávno Thalia II 1.2, že prý je motor nějakej hlučnej....tak kolega vytáhnul měrku,tam nic,tak to zvednul,filtr,pár kapek...tak povolil výpušťák a vyteklo nekecám tak deci a půl,dvě deci...nechápu že to vůbec jelo,tak volá ženský jestli jí nesvítilo mazání,prej,no,do zatáček a do kopce prej jo (noteeth)
Tak tam nalil olej,filtr,nastartoval,motor ticho,vše se zdálo normální,najednou se zvýšil volnoběh a udělalo to takovej zvuk jako když zadusíš cirkulárku moc velkým špalkem...kolega zblednul,prej,tak, a je to v pi...
S motorem se nedá otočit,je to hvízdnutý na klice jak fechtl...a co teď, paní chytrá jak rádio že to auto tam normálně přijelo a samozřejmě kecy typu co jsme tam nalili za olej atd :help:
Marek001
Aktivista
Příspěvky: 1776
Registrován: 08 říj 2009, 09:23
Bydliště: Dubnica nad Váhom

Re: néééé to fakt ne, fábia I HTP skurvil jsem motor

Příspěvek od Marek001 »

No to mňa raz zavolali k nejakému Golfu že motor klepe, otvoril som kapotu, pozrel mierku či je tam olej a potom motor už nešiel vôbec naštartovať, pridrel sa. Samozrejme všetky pohľady smerovali na mňa našťastie som sa z toho potom nejako vyvliekol :)
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32831
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Re: néééé to fakt ne, fábia I HTP skurvil jsem motor

Příspěvek od slovacek.milos »

[quote=roman1648

já romane zas nějaký golf asi 1,4 16V motor rachotil a majitel můžže jen v sobotu tak jo, v sobotu ráno najel odšroubuju a nic, tonda vzal tušku a strkal ji do vany a nic sucho, dali jsme filtr a olej je to tak pět let a motor maká, řidič je zvláčtní přezdívku má omachel
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32831
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Re: néééé to fakt ne, fábia I HTP skurvil jsem motor

Příspěvek od slovacek.milos »

Marek001 píše: 24 kvě 2022, 07:45 No to mňa raz zavolali k nejakému Golfu že motor klepe, marku já se ted vyprdnul na kupování sudů s olejem, v kelly objednám prokazatelně filtr a olej podle kodu motoru a zdar, máte problém? ;) , řešte si to s auto kelly
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19273
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Re: néééé to fakt ne, fábia I HTP skurvil jsem motor

Příspěvek od roman1648 »

Do všeho staršího pokud nevím leju 10w-40, novější káry samozřejmě podle specifikace ale už můj děda říkával a´t olej takovej nebo takovej, hlavně ať tam nějakej je,lepší než žádnej a často měnit, 5-8tis a ven, když se tehdy začaly objevovat první auta s intervaly 15,20tis. klepal si na čelo a to se těch motorů něco našrouboval
Do vw,fiatů,peugeotů co jsme tehdy v 90kách dělávali lil všude M7ADS a jak to šlapalo (noteeth)
Marek001
Aktivista
Příspěvky: 1776
Registrován: 08 říj 2009, 09:23
Bydliště: Dubnica nad Váhom

Re: néééé to fakt ne, fábia I HTP skurvil jsem motor

Příspěvek od Marek001 »

Ano presne, u nás to bolo ako Madit Uniol, do lepších áut sa dával Madit Turbo Plus a do úplne najlepších castrol GTX ale to už bol olej z inej galaxie vtedy :)
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Re: néééé to fakt ne, fábia I HTP skurvil jsem motor

Příspěvek od jericho-3 »

Dodnes je to dilema, pro veterány se vyrábí spešl oleje jako kdysi, ale bohužel už s aditivy, což je spíše tak pro youngtimery.Ty starší musí pro jistotu dávat Ačko , což je dnes jen M6A. Mám to v motorce a vždy jsem říkal,je třeba dávat to, co bylo tehdy a nesnažit se inovovat.Motory na to byly stavěny a já jsem v podstatě prase, za těch přes 20 let jestli jsem tu náplň 2litrů oleje měnil dvakrát- třikrát , tak všechny poučky o tom, že olej se má měnit každý rok /samozřejmě nové stroje jsou háklivější/ , tak jsou překonány všechny rekordy. A jestli si někdo myslí že motor není zatížen, když je vzduchem chlazen a v létě v tom parnu u rozvodu SV nemá práci, je to omyl. Část je rozstřikem a jinak tlakové mazání..Takže dávám klobouk dolů, když slyším jak je motor v tom horku hlučný /raději v těch parnech moc nejezdím/ a přesto to jede pořád, kdy třeba naše Tatra 11 v USA jela v Nevadě v tom největším peklu při plus 40 stupních celsia se vzduchem chlazeným motorem , kdy výfukové roury byly rozžhavené dočervena a přesto dojela do cíle, je unikát. Tehdejší konstruktéři byli páni konstrukčního tvorstva a geniové materiálů , protože zkonstruovat takovou odolnost a dilataci motoru, který mohl jet při sibiřské zimě a v Nevadě v obrovském horku. , to by dnešní hošíci uprostřed veškerých informací a obloženi počítači těžko dokázali..A je to vidět i na tom, co vše pouští do oběhu...
nepropadat panice...
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32831
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Re: néééé to fakt ne, fábia I HTP skurvil jsem motor

Příspěvek od slovacek.milos »

jericho-3 píše: 25 kvě 2022, 14:34 Dodnes je to dilema toš toto dilema nemám m6a to sem už nejezdí ventilkdekl sdělávám a dívám se do motoru, ad bych už nenalil, mám tu třeba dva zetory, i poklain bagr
Uživatelský avatar
jirka cordoba GT TDi
Přispěvovatel
Příspěvky: 617
Registrován: 16 úno 2006, 01:06
Bydliště: Roky

Re: néééé to fakt ne, fábia I HTP skurvil jsem motor

Příspěvek od jirka cordoba GT TDi »

Taky zazitek
Bmw x5 a nejaky ten 5ti litrovej benzin automat, kluci v tom delali vanos jake si cidla na vackach svicky a olej, prijeli na napneni klimatizace, ta probehla ok, vyjedu z garaze a postavim na cestu ne uplne ke kraji auto vrci chladi a zvuk toho nekolika valce krasny, povidam muzu to trochu proturovat kvuli poslechu zvuku, prej jo tak trochu pridam vrrrm tak 2500 otacek pustim plyn a povidam pekny jeste jednou tak 3-4 tis vrrrrrm a najedou hvizd a motor stal.. A kluci hmm a je to zadreny mi sme to cekali ale ne tak brzo takze z povinneho ruceni adtahovka...
Prej uz kdyz delali ten vanos a olej a ty snimace tak vypustily jake si spony z motoru. Ale ten zvuk za to stal....
No je to blby kdyz auto prijede a odjizdi na odtahovce
tatko Tom
Přispěvovatel
Příspěvky: 235
Registrován: 25 úno 2018, 08:54
Bydliště: Prievidza

Re: néééé to fakt ne, fábia I HTP skurvil jsem motor

Příspěvek od tatko Tom »

Keď sa darí - tak sa darí :(
Sused si to aspoň zkurvil sám a dokonale.
Menil olej na Fabke - neviem, čo ho to napadlo - na chviľku naštartovať s vypusteným aby ho vraj viac vytieklo... Motor si škrtol. Nalial, auto šlo no bolo poznať, že sa niečo udialo. Vypýtal si odo mňa jedno aditívum - než ho stačil pridať - nedal kdesi prednosť a zrušil celý predok :(
1.9 JTD 85kW (2x), predpísané oleje + Metabond
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19273
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Re: néééé to fakt ne, fábia I HTP skurvil jsem motor

Příspěvek od roman1648 »

Blbý je to hlavně pro toho kdo v tom měl poslední vražený pazoury a jen "dokonal" to co už bylo dááááávno rozjeté, je to opravdu nahovno pak vysvětlovat majiteli co se stalo nebo nestalo hlavně když je to nějaký chytrolín s kamarádem druhým chytrolínem na telefonu...
I jsme jednou zažili že si týpek dotáhnul nějakýho magistra a ten tam začal dělat láry fáry a hrozit trestním oznámením, tak mu říkám milej pane ( A4 TDI BRD ), turbo, který se podruhý rozsypalo si ad1 váš "klient" dodal sám a na naše důrazné doporučení že motor špatně maže a je potřeba udělat vyvažováky byl chytrej,že je to zbytečný, ještě se hrozně divil že ho repasáři vyhodili když jim donesl turbo s hřídelkou vejpůl, DPF si rovněž donesl svůj s tím že čistit ho a otestovat aby se vědělo v jakým je stavu je taky zbytečný a pak se hrozně divil že auto nemá výkon a je potřeba to opravdu udělat
To samý to bylo se vstřikama, spojkou,tandemem,pokaždý se to zalepilo nějakým sběrem, který si tady váš klient dodal SÁM tak co po nás kurva chcete? Otázka na klienta - je to opravdu tak ? Nooooo, jeeee, ale ale ale blablabla tak se sbalili sedli do Supa a odjeli, od tý doby jsme je neviděli, jsou to tak 3 roky (LOL)
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19273
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Re: néééé to fakt ne, fábia I HTP skurvil jsem motor

Příspěvek od roman1648 »

Startovat motor bez oleje, tak to je fakt jinej level (LOL) , to by vola nenapadlo...
Oni si asi neuvědomují že i na pitomej volnoběh ten motor udělá X otáček za sekundu a chycený šály jsou otázkou několika sekund...
Odpovědět

Zpět na „Diskuze - MIMO mísu“