Hrkání výparníku

Jakékoliv dotazy týkající se problémů, údržby vozů koncernu VW. Týká se jen VW/Audi/Škoda/Seat

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
codek99
Přispěvovatel
Příspěvky: 131
Registrován: 18 led 2021, 17:10
Bydliště: Veselí nad Moravou

Hrkání výparníku

Příspěvek od codek99 »

Zdravím, řeším problém že mi hrká výparník topení/klimatizace co je za kastlíkem.
Hrká to při jízdě a když jej podržím nebo i jen ten plast tak přestane. Zvuk to má jakoby na té trubce byla zavěšená podložka a ta rezonovala.

Video:
https://www.youtube.com/shorts/8RrWLRDj5Ss

Po čem mrknout? Co dotáhnout? Nebo jak se tam vůbec dostat? Je to stažené nějakou rychlopáskou tu když sundám tak to nemám čím přidělat zpátky.
Octavia 1 1.9TDI 96kw
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32832
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Re: Hrkání výparníku

Příspěvek od slovacek.milos »

tam něco narvi, hadru, klínek,
Uživatelský avatar
codek99
Přispěvovatel
Příspěvky: 131
Registrován: 18 led 2021, 17:10
Bydliště: Veselí nad Moravou

Re: Hrkání výparníku

Příspěvek od codek99 »

Mám strach tam dát hořlavou věc když to jsou trubky topení. Mám v plánu ty dvě trubky stáhnout k sobě drátem ale chtěl jsem to vyřešit elegantněji. Asi budu muset no.
Jen nevím jestli se ten drát časem nepovolí, nebo spíš tak, nepovolí ty trubky k sobě a drát tam bude navolno a bude hrkat taky.
Octavia 1 1.9TDI 96kw
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32832
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Re: Hrkání výparníku

Příspěvek od slovacek.milos »

hořlavou věc v autě :roll: kdybys viděl kolikrát jsem už hořel, a měl v ruce mobil že volám hasiče, tomu sám ani nevěřím, :roll: hořlavá věc v autě :? :?
Uživatelský avatar
codek99
Přispěvovatel
Příspěvky: 131
Registrován: 18 led 2021, 17:10
Bydliště: Veselí nad Moravou

Re: Hrkání výparníku

Příspěvek od codek99 »

Já se zas tak v autech nevyznám, většinu věcí si dělám sám pomocí youtube a fór ale s mými znalostmi o autech bych se v tom vůbec neměl vrtat :lol:

Nevím jakou má ten výparník teplotu když jede topení na max, nezkoušel jsem to ani nezjišťoval, ale nezdá se mi dávat hadru kolem něčeho co má dělat teplo tak proto ty obavy.

Třeba jsem uplně vedle a ten výparník slouží úplně k něčemu jinému než k vedení tepla pro topení a třeba ani není horký když jede topení na max.
Octavia 1 1.9TDI 96kw
Uživatelský avatar
codek99
Přispěvovatel
Příspěvky: 131
Registrován: 18 led 2021, 17:10
Bydliště: Veselí nad Moravou

Re: Hrkání výparníku

Příspěvek od codek99 »

Tak vyřešeno stažením těch dvou trubek k sobě ocelovou objímkou na hadice :lol: Tak uvidím na jak dlouho.
Octavia 1 1.9TDI 96kw
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32832
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Re: Hrkání výparníku

Příspěvek od slovacek.milos »

syn sup dva v záruce mu měnili 3 x komplet klimu, divné, já sem od oprav klim naprosto upustil, už mně baví jen o tom pokecat nebo tak vcds a podívat se ;)
Odpovědět

Zpět na „Údržba/problémy VW group (DIESEL)“