Alfa Romeo 166 1999 teče olej mezi motorem a převodovkou

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
oregan
Přispěvovatel
Příspěvky: 959
Registrován: 12 zář 2016, 05:09

Alfa Romeo 166 1999 teče olej mezi motorem a převodovkou

Příspěvek od oregan »

Ahoj neresil nekdo prosim na Alfe Romeo 166 2,0 benzin turbo v6 unik oleje mezi motorem a prevodovkou?
Auto uz bylo v 6 servisech a pokazde nekdo vymenil gufero na klice a nekolikrat to teklo mene a naposledy kdyz to nekdo delal tak to teklo docela dost.Nikdo nedokaze tento unik odstranit.
Jde u tohoto motoeu vyndat jen prevodovka a nebo musi motor s prevodovkou ven?
Nevite kudy by to mohlo tect pres gufero kliky? Ja jsem vzdy gufero vymenil a byl klid , u tohoto motoru to nikdo nemuze unik odstranit. Mam dilema jestli do teto opravy vubec jit.Poradil by mi nekdo zda je v tom nejaky figl ze tam nekdo dava blbe gufero a nebo se tam tesni jeste neco jineho nez gufero mezi motorem a prevodovkou? Dekuji
Majitel vozi pod autem panvicku :-D
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19273
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Re: Alfa Romeo 166 1999 teče olej mezi motorem a převodovkou

Příspěvek od roman1648 »

Já to řešil jednou na benzínovým Fiatu Marea, mělo to prostě už najeto tolik že byla v klice vydřená drážka, několikrát výměna gufera s tím že to někdy teklo více,někdy méně podle toho v jaké poloze gufero skončilo, tehdy to ještě mělo cenu protože to bylo auto v ceně řekněme 250tis. tak se vyndala klika a nechala se opravit, tehdy udělali nástřik a obrousili na požadovaný rozměr,od té doby byl klid.
Pokud už to řešilo 6 mechaniků před tebou a žádnému se to nepovedlo, nedělal bych si iluze že ty to výměnou gufera vyřešíš,nic ve zlém samozřejmě
Alfu jsem dělal asi dvakrát v životě jako spojku a pokaždý to byl celkem oser, tak si to pořádně naceň ;)
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Re: Alfa Romeo 166 1999 teče olej mezi motorem a převodovkou

Příspěvek od jericho-3 »

Vyndat převodovka jde stejně jako u 156 a je to jak to píše Roman , pokud tam je drážka a gufero jako celek jde namontovat ztuha, je třeba buď to udělat na prasáka a pružinku gufera zkrátit, aby táhla i v drážce, popřípadě je lepší zkusit sehnat gufero, které má menší nebo větší vysunutí břitu gufera. Ale je to podivná záhada, dělal jsem i s dost km a měnil jsem jej v podstatě preventivně..Tenhle motor měla už AR 164 a ten problém tam nebyl...Je trochu divné, že 6 servisů mělo tupé mechaniky, Nevěřím, šikovní vždy převažují, jinak by tohle nemohli dělat.. :)
nepropadat panice...
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19273
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Re: Alfa Romeo 166 1999 teče olej mezi motorem a převodovkou

Příspěvek od roman1648 »

Přifařím se k tématu - AR156 2.0TS , babička rok 99 ale neskutečně zachovalej kousek, prd najeto koupeno od paní co to měla od nova za pár korun, auto nemá ani kosmetiku,není doťukaný,poškrábaný,bez koroze, fakt klobouk dolů,jede to jak z praku
Problém - teče servořízení,vypadá to na trubku co jde nad nápravnicí ale jde tam fakt kulový vidět zhora nic,zespod jde vidět trubka v molitanové chráničce která je napitá olejem,tak předpokládám že pod tím molitanem to bude prohnilý
Trubky nemají jako ND,ani v originále,prostě je to už moc starý
Abych se na ni dostal musím shodit nápravnici což nebude úplně na půl hodiny,pak zjistit co a jak a buď vyříznout shnilý kus a navařit nový což by se asi muselo mosazí a švajcem nebo trubku nahradit tlakovou hadicí nechat vyrobit na míru....kdyby měl někdo zkušenost budu rád
JozefC
Aktivista
Příspěvky: 1081
Registrován: 05 kvě 2016, 06:14

Re: Alfa Romeo 166 1999 teče olej mezi motorem a převodovkou

Příspěvek od JozefC »

Skús opravnú sadu na opravu klimatizačných trubiek ak je z hliníku.
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19273
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Re: Alfa Romeo 166 1999 teče olej mezi motorem a převodovkou

Příspěvek od roman1648 »

Jj to by šlo asi, nevím z čeho to je, zatím jsem se do toh nepustil,nechám to až po dovo někdy v srpnu..
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19273
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Re: Alfa Romeo 166 1999 teče olej mezi motorem a převodovkou

Příspěvek od roman1648 »

Tak se vracím, trubku jsem včera vydoloval, je to klasická hydraulická hadice s kovovými trubičkami na koncích kde do řízení je oko a průchozí šroub a do čerpadla holendr, hadice je prostě stářím zdegradovaná. Vezmu to do firmy kde vyrábí hydraulický hadice na míru snad s tím něco vymyslí, nevím kde bych to sháněl.. (noteeth)
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19273
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Re: Alfa Romeo 166 1999 teče olej mezi motorem a převodovkou

Příspěvek od roman1648 »

Takže to dopadlo dobře, z původní trubky použili holendr do čerpadla a zbytek vyrobili nový ( hadice + oko do řízení )nebyl problém
Odpovědět

Zpět na „Alfa romeo“