kia sorento do levotocive zatacky blika asr

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
oregan
Přispěvovatel
Příspěvky: 959
Registrován: 12 zář 2016, 05:09

kia sorento do levotocive zatacky blika asr

Příspěvek od oregan »

Ahoj delal jsem spojku na kia sorento , mel jsem sundany ram i rizeni , problem je s tim ze mi rizeni vylitlo tisicihranu na tyci volantu a cely se mi to rozhazelo .Tak jsem dal volant na nulu a metrem zmeril obe strany na prevodce rizeni, udelal geometrii. Volant je srovnanej , kdyz se pusti volant tak auto tahne do prava a kdyz jedu do prudsi zatacky , tak se rozblika asr a pribrzduje to. Co by to mohlo delat ?
Kia sorento 2010 4x4 dekuji
passion
Přispěvovatel
Příspěvky: 715
Registrován: 03 úno 2006, 08:04

Re: kia sorento do levotocive zatacky blika asr

Příspěvek od passion »

Len teória - Volant je na nule aj cez snímač uhlu riadenia na diag - pri točení volantom ukazuje správne výchylky? Niečo ako jeho základné nastavenie u VW group tam nie je? Tiež cez diag skontroluj snímače ABS na kolesách či ukazujú rovnaké hodnoty rýchlosti pri rovnej jazde - najlepšie grafom.
oregan
Přispěvovatel
Příspěvky: 959
Registrován: 12 zář 2016, 05:09

Re: kia sorento do levotocive zatacky blika asr

Příspěvek od oregan »

Ahoj toto jsem vse meril , uz si nevim rady ,ale musi tam byt mechanicky problem . Zahada je ze volant do leva jde tiz nez doprava.
oregan
Přispěvovatel
Příspěvky: 959
Registrován: 12 zář 2016, 05:09

Re: kia sorento do levotocive zatacky blika asr

Příspěvek od oregan »

ahoj problem je pri levotocive prudke zatacce vypadne rychlost leveho predniho kola na 0 proto se asr rozblika ,ale problem je ze jsem vymenil cidlo , na poloose jsou drazky ok , uz fakt nevim co stim . geometrie je hotova , a udelano zakladni nastaveni cidla uhlu volantu.
Odpovědět

Zpět na „Kia“