Passat B6 BKP točí a nechytne

Jakékoliv dotazy týkající se problémů, údržby vozů koncernu VW. Týká se jen VW/Audi/Škoda/Seat

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Fx323i
Přispěvovatel
Příspěvky: 53
Registrován: 05 zář 2012, 14:59

Passat B6 BKP točí a nechytne

Příspěvek od Fx323i »

Ahoj lidi,
jdu si pro radu - máme problém s naším Passatem B6, motor BKP. Motor je po "generální" opravě - nová hlava (trubku ke vstřikům jsme měnili, protože byla ta v nové hlavě špatná), nové gufero klikovky se snímacím kroužkem (originál VAG), nové rozvody.

Rozvody nastavené na přípravky, gufero samozřejmě také, nafta natažená podtlakem dle ELSA, vstřiky nastavené dle ELSA, vstřiky do zkratu do těla nejdou, svazek ke vstřikům zkontrolovaný, motor při startu ukazuje otáčky, diagnostika bez závad, motor točí a nechytá. S odpojeným čidlem vačkového hřídele stejný výsledek.

Hlava ani blok podle všech mně dostupných informací ubírané nebyly.

Musí tam být něco, co přehlížíme, nebo neznáme (děláme hlavně BMW a VAG je pro nás cesta vedle). Je něco, co by nám byl někdo schopen poradit?
Uživatelský avatar
tiguan2
Přispěvovatel
Příspěvky: 728
Registrován: 21 lis 2011, 20:04
Bydliště: ZR-Vysočina

Re: Passat B6 BKP točí a nechytne

Příspěvek od tiguan2 »

Viděl bych to na špatnou montaž nového gufera klikovky se snímacím kroužkem
Bora 1.9 TDI 85KW 6q,čip, AJM--minulost
Rapid 1.6 TDI 85 kw
Audi Q5 125KW 6q manual
Fx323i
Přispěvovatel
Příspěvky: 53
Registrován: 05 zář 2012, 14:59

Re: Passat B6 BKP točí a nechytne

Příspěvek od Fx323i »

Lisováno přípravkem k tomu určeným podle postupu v ELSA, motor v aretaci, po nastavení rozvodů je tečka na tečku. Je tam ještě nějaké úskalí, o kterém nevím?
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32832
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Re: Passat B6 BKP točí a nechytne

Příspěvek od slovacek.milos »

co třeba přehozené hadice na palivovém filtru, nebo dej tam pár průhledných hadic at víš co se s palivem děje, co vidím ve filtru je i těsnění olympiáda to je taky dobrá zrada
passion
Přispěvovatel
Příspěvky: 715
Registrován: 03 úno 2006, 08:04

Re: Passat B6 BKP točí a nechytne

Příspěvek od passion »

Tlaky sú OK? Pri štartovaní na diag to ukazuje nejakú vstrekovaciu dávku? Ak áno, tak buď je to zavzdušnené - skúsiť znova a poriadne odvzdušniť, alebo start sprej, alebo to vstrekuje v nesprávnu dobu - vtedy by z výfuku ale aspoň zadymilo.
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19273
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Re: Passat B6 BKP točí a nechytne

Příspěvek od roman1648 »

Mezi námi, oživit kolikrát to PD po opravě je očistec
Jak psáno výše, startsprej a trápit, jakmile poběží na sprej, je už problém v dodávce paliva
Fx323i
Přispěvovatel
Příspěvky: 53
Registrován: 05 zář 2012, 14:59

Re: Passat B6 BKP točí a nechytne

Příspěvek od Fx323i »

slovacek.milos: Hadice několikrát kontrolované podle rozkresu v ELSA a porovnávali jsme to i s fotkami BKP z internetu...

passion, roman1648: Tlaky jsou, nějakou vstřikovací dávku to ukazuje. Na start sprej to běží, ale jen na něj.

Už jsme z toho docela zoufalí :-(
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32832
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Re: Passat B6 BKP točí a nechytne

Příspěvek od slovacek.milos »

Fx323i píše: 22 čer 2022, 14:16 slovacek.milos: Hadice několikrát kontrolované podle rozkresu v ELSA a porovnávali jsme to i s fotkami BKP z internetu...

.

Už jsme z toho docela zoufalí :-(
tak tam dej pár pruhledných hadic co de do tandemu a zpět do nádrže co se v palivu děje jaký je tam bublifuk ???
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32832
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Re: Passat B6 BKP točí a nechytne

Příspěvek od slovacek.milos »

roman1648 píše: 22 čer 2022, 06:27 Mezi námi, oživit kolikrát to PD po opravě je očistec
tak to sem měl celkem štěstí, třeba OII baba natankovala benál a jela až to zdechlo, borec z autorizáku vytahal vstřiky, vačku, tandem hadičkym filtr sací koš, a řekl oprava 70.000 kč všechno v piči, najebal jsem to zpět nalil naftu a po krátkých startech to chytlo,

nebo nějaká značka kterou si nepamatuji nechtělo to chytit ani za za nic, výdrž akumulátoru jsem nechápal motor točil jak raketa, taky na sprej ok, oživil jsem naftu k tandemu, lanostarter a po kilometru :)
Fx323i
Přispěvovatel
Příspěvky: 53
Registrován: 05 zář 2012, 14:59

Re: Passat B6 BKP točí a nechytne

Příspěvek od Fx323i »

slovacek.milos píše:
tak tam dej pár pruhledných hadic co de do tandemu a zpět do nádrže co se v palivu děje jaký je tam bublifuk ???
Provedu a dam vedet vysledek.

Nekdo tu zminoval tesneni u filtru, na co se zamerit u nej?
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32832
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Re: Passat B6 BKP točí a nechytne

Příspěvek od slovacek.milos »

Fx323i píše: 22 čer 2022, 18:09
slovacek.milos píše:


Nekdo tu zminoval tesneni u filtru, na co se zamerit u nej?
pokud je tam těsnění olympiáda tak se stává že ho nikdo nemění, protože se dá koupit filtr který to těsnění neobsahuje, časem se unaví a jak začne propouštět může se stát že dojde ke katastrofě

Objednací kód: VAG 1K0127434A

si zadej máš ho tam vyfocený
volvo pan
Přispěvovatel
Příspěvky: 171
Registrován: 14 kvě 2021, 22:29
Bydliště: zapad

Re: Passat B6 BKP točí a nechytne

Příspěvek od volvo pan »

zkusil bych to potáhnout,jak se tady taky píše,kolikrát po výměně vštřiku to jinak nejde. Nemam to moc rád a nedělam to rád,ale když už se ti několikrát stane,že vytáhneš 2 baterky a celej sprej a nic a pak ti to na laně na pár metrech chytí...naposled bkd v touranu. Když to na chvíli na sprej chyti,tak pak diag nic nepíše?
Fx323i
Přispěvovatel
Příspěvky: 53
Registrován: 05 zář 2012, 14:59

Re: Passat B6 BKP točí a nechytne

Příspěvek od Fx323i »

Tak roztažení bez úspěchu, průhledné hadice jsem zatím po dílně nenašel, takže pokračování zas někdy. Těsnění olympiáda tam podle všeho není a být nemá.
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32832
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Re: Passat B6 BKP točí a nechytne

Příspěvek od slovacek.milos »

volvo pan píše: 22 čer 2022, 23:09 zkusil bych to potáhnout,jak se tady taky píše,kolikrát po výměně vštřiku to jinak nejde. Nemam to moc rád a nedělam to rád,
třeba je lepší potáhnout než se stím celý den jebat,
předevčírem měnil borec filtr HDI, jebal se stím středa čtvrtek, ruce rozedrané jak furt pumpoval,

roztáhnout ani omylem, to prej přeskočí řemen a zničí se motor, tak jsem o přesvědčil že to odtáhnem ke mně do dílny tam to spravím a že jo,

po sto metrech jsem na něj blikal a troubil že motor už běží, moc nechápal ale za hodinu jsem měl před dveřma pětku bílého vína ;)
volvo pan
Přispěvovatel
Příspěvky: 171
Registrován: 14 kvě 2021, 22:29
Bydliště: zapad

Re: Passat B6 BKP točí a nechytne

Příspěvek od volvo pan »

skočení jsem se nebál,jen mi to vždycky přišlo takový nedustojný hlavně po nějaký práci na motoru. Sem věřil,že starter nebo max sprej to musí rozběhnout. Když je nafta tam,kde má..No,po pár zkušenostech s pd a hlavně po skoro hadce,když mi znamej tvrdil tahnout a já furt tvrdohlavě stal na svym,že to musi chytnout na místě. Už jsem nazor změnil :D
fx 323i,táhnuls dost daleko? A už by to mělo něco napsat,ne?
Odpovědět

Zpět na „Údržba/problémy VW group (DIESEL)“