Výpověď pojištění

zcela mimo automobilovou tématiku

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
smrtka.smety
Přispěvovatel
Příspěvky: 219
Registrován: 21 pro 2012, 02:01

Výpověď pojištění

Příspěvek od smrtka.smety »

Zdravím,

rád bych se zeptal, jak by jste postupovali u výpovědi pojištění.

Dlouhá léta jsem byl pojištěn u Direct (hav. + POV), zvolil jsem je hlavně z důvodu toho, že "můžu kdykoliv odejít" (tvrdí na webu, nemám rád vendor lock), nicméně zkušenosti s nimi mě dostali do bodu, že jsem odešel jinam (výhodnější podmínky krytí (hodnota vozu na hav.), o něco nižší pojistka ... u Directu jsem platil 15k ročně s limitem 20k na hav., takže úplný nesmysl).

Bohužel mi po výpovědi přišel e-mail, že defacto budu platit další rok (výročí za rok) a 2x pojistku opravdu nechci.

Odešel jsem o nich i z toho důvodu, že ty mam*di při poslední škodní události člověk naháněl, hádal a nakonec uznali třetinu, klasicky ojeb (na parkovišti mi někdo dal větší pusu na čumák) .

Máte nějaký recept?
Slyšel jsem akorát o tom, dát RZ na dva tři dny do depozitu, zrušit pojistku nebo přepsat obloukem auto, což by byla taky varianta.


Díky moc
golf iv 66kw alh - chip dragpower.cz
Uživatelský avatar
hansdob
Aktivista
Příspěvky: 8913
Registrován: 17 zář 2009, 18:21
Odpovědi: 1
Bydliště: Vysočina-Dobronín

Re: Výpověď pojištění

Příspěvek od hansdob »

RZ depozit na jeden den (3h) prijdeš dáš depozit naskenuješ TP odesleš na pojišťovnu a jdeš zase vyzvednout značky.
přesnou historii nepamatuji.....třebaaaa zetor 25K
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19273
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Re: Výpověď pojištění

Příspěvek od roman1648 »

Prodávali jsme nedávno auto pojištěný u Direktu, jen jsme to vypověděli "online" ani nechtěli doložit TP že je to přepsaný, nic takže za mě dobrý. Tak je to i u jiných pojiš´toven, to nejde zrušit jen tak jak si zamaneš, přečti si pojistné podmínky cos jim podepsal, Direkt patří ještě k těm normálním, zkus takto vypovědět ČP nebo Kooperativu (noteeth)
dracekvo
Přispěvovatel
Příspěvky: 124
Registrován: 08 lis 2021, 12:55

Re: Výpověď pojištění

Příspěvek od dracekvo »

"výhodnější podmínky krytí (hodnota vozu na hav.)"
hodnota vozu ve smlouvě je zcela irelevantní. Pojišťovna stejně pak oceňuje auto na aktuální hodnotu, jakou mělo podle ní před nehodou.

Hav. nemám, protože vesměs vlastním auta do 150 tis max. Nebourám (jen lidi bourají do mě) a neplatím hav přes 20 let, tudíž mám už našetřeno na slušnou ojetinu.

Nicméně, hodnota vozu se mění (každý rok je nižší). Proto nemá smysl platit hav s nějakou nesmyslně velkou částkou. Stejně tak pojišťovna jako "bonus" pro stálého zákazníka každý rok o pár stovek zvyšuje cenu za pov.

Jelikož vlastním více aut a každá stovka dobrá. Tak všechny pov vždy vypovídám pro nesouhlas se změnou výše pojistného a uzavírám přes internet nové.

A ohledně výpovědi. Jistota je depozit. Stojí 200 Kč. Stačí to tam fakt dát. Nafotit velký TP a obratem značky zase vyzvednout.
Výpověď falešným prodejem je sice zdarma, ale není to úplně košér.
Uživatelský avatar
favo
blázen
Příspěvky: 2752
Registrován: 12 úno 2008, 16:29

Re: Výpověď pojištění

Příspěvek od favo »

Svůj 21 roků starý pekáč mám kompletně pojištěný a až na poslední pojistnou událost jsem neměl nikdy problém s uplatnění nároku škody. U poslední nehody mi odmítli platit značkový servis a tak se nakonec auto dalo do neznačkového a budu zcela upřimný, tak dobře odvedenou práci jsem ještě na svém autě nikdy neviděl. Ani značkový servis neodvedl tak dobrou lakýrnickou práci jako oni. Ještě nevím kolik ta oprava stála, ale co mi majitel říkal, tak by se měli pohybovat na polovině toho co si naúčtoval původně značkový servis u kterého mi to následně pojišťovna odmítla zaplatit. A to opravili víc dílů než chtěl původně značkový servis, aby cena byla nižší. Já osobně nelituji toho, že jsem si havarijní pojistku sjednal i na starý auto. Spíš naopak mohu říci, že mi ta pojistka ušetřila tolik peněz, že bych si za ně to druhé auto mohl koupit také, ikdyž ojeté. A druhá zkušenost je že značkové servisy se už úplně utrhly ze řetězu a neví co by si za svoji práci měli ještě účtovat, protože chtít 40 000,- Kč za nalakování tří plechů na starém autě je nehorázná zlodějna.
Jinak co jsem kdy řešil výpověď pojistky tak v případě prodeje auta to jde hned, ale jinak tam byly tuším dva měsíce výpovědní lhůta. Proto také slušné pojišťovny posílají novou složenku s až tříměsíčním předstihem.
Golf IV 1.9 TDi ASZ
_________________
favorit 136 L
felicia 1.3 (1.4) MPi
dracekvo
Přispěvovatel
Příspěvky: 124
Registrován: 08 lis 2021, 12:55

Re: Výpověď pojištění

Příspěvek od dracekvo »

Tak když někdo neumí jezdit, tak holt potřebuje pojistku. :D
Uživatelský avatar
ROMEK
Aktivista
Příspěvky: 5462
Registrován: 03 dub 2006, 19:53
Odpovědi: 1
Bydliště: SK Záhorie

Re: Výpověď pojištění

Příspěvek od ROMEK »

no to bych si nebyl tak istý. švagrova mamina duchodkiňa 71roku a tá mala tolko kolizii že ji nehcu na havarijku nove auto nikde pojistit
Honda CR-V, Peugeot Partner, Škoda 1000MB DELUXE
dracekvo
Přispěvovatel
Příspěvky: 124
Registrován: 08 lis 2021, 12:55

Re: Výpověď pojištění

Příspěvek od dracekvo »

Tam se spíš nabízí otázka, jestli by ještě měla mít papíry.
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19273
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Re: Výpověď pojištění

Příspěvek od roman1648 »

71 ? To je ještě ve zlatě, to u nás jezdí jinačí expertky a experti :D , klidně třeba 85 let, včera si tam jedna právě byla kolega jí zařizoval STK na Corse B, odjezd z areálu, jednička plnej a stála na plynu, auto řvalo jak Škoda110 v bahně ale nezájem,bacha,jedu (LOL)
Uživatelský avatar
ROMEK
Aktivista
Příspěvky: 5462
Registrován: 03 dub 2006, 19:53
Odpovědi: 1
Bydliště: SK Záhorie

Re: Výpověď pojištění

Příspěvek od ROMEK »

AJ sused mi jazdí 84rokov. vetšinou starší ludia si stažuju že nemaju taký odhad. to su nejake tukance pri parkováni,najiždaní atd. nic vážneho
Honda CR-V, Peugeot Partner, Škoda 1000MB DELUXE
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Re: Výpověď pojištění

Příspěvek od jericho-3 »

Stárnutí nezastavíš a každého to čeká.. Já osobně zjišťuji, že už neumím couvat a zajíždět do díry mezi auty jako kdysi, ani nevím jak to dělám a proč točím tam a ne jinam. A když člověk ještě mění auta, je to ještě horší, ale když jsou horší oči, postřeh a vše ostatní, není divu. Na druhou stranu jsem až potěšen, jak kolikrát návyky pomohou. Můj kámoš, který má najeto přes milion a půl s náklaďákem a vlastně jezdí díky rutině už sám cítí, jak jej stáří "ničí" a já se s nim už bojím..Na druhou stranu nechápu mnohé mladé řidiče v nových kraksnách, jaké boty jsou schopni udělat a jak vytvářejí kolony svým loudáním. Přivezl mi noviny mlaďas ve velkém BMW a zastavil přímo v zatáčce do které není ani z jedné strany vidět. Tak jsem vyběhl a povídám mu, odjeď než tě někdo sestřelí..A on ,co? Pak odjel a přišel s novinami a povídá, proč jste na mne křičel?. Já mu říkám, kvůli tobě, abys nebyl pod kamionem a on to pořád nechápal...Mám zato, že největším nebezpečím odjakživa jsou blbci, kterých je u nás přehršel..Jinak se dnes stydím zato, že jsem z pozice mládí měl dojem, že mne nic nesestřeli a nedocházelo mi, proč mi ty dědci překáží s kloboukem na hlavě..Není nad osobní zkušenost , která je nepřenosná, bohužel i starý blbec je nepoučitelný..... :)
nepropadat panice...
Odpovědět

Zpět na „Diskuze - MIMO mísu“