Pojistková skřiňka Alhambra 1.9 TDi PD 110 kW

Jakékoliv dotazy týkající se problémů, údržby vozů koncernu VW. Týká se jen VW/Audi/Škoda/Seat

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Lada.H
Přispěvovatel
Příspěvky: 393
Registrován: 24 čer 2007, 20:01

Pojistková skřiňka Alhambra 1.9 TDi PD 110 kW

Příspěvek od Lada.H »

Zdravím.
Mám problém s pojistkovou skříňkou u baterky. Mám vyhřáty kabel který vede nejspíš do kabiny auta. Kabel je zamotaný ve svazku a nevím kam přesně vede bez toho abych rozebral půlku auta. Když ucvaknu kabel tak je dost krátky. Jde kabel nějak nastavit ? Nejlepší je vyměnit celý kabel, to mě je jasný. Jak řešíte opravu ?
Případně věděl by někdo zjistit objednávací číslo kabelu ?
Děkuji.
IMG_20221204_101419.jpg
IMG_20221204_101419.jpg (269.09 KiB) Zobrazeno 661 x
IMG_20221204_110902.jpg
IMG_20221204_110902.jpg (218.63 KiB) Zobrazeno 661 x
valekf
Přispěvovatel
Příspěvky: 415
Registrován: 26 úno 2014, 13:02

Re: Pojistková skřiňka Alhambra 1.9 TDi PD 110 kW

Příspěvek od valekf »

Vede k alternatoru, takze natahnout druhej od altiku, byva to vyhraty cely, koupit kabel o stejnym prumeru v elektro soucastkach, k tomu samo i ocka a kleste - ty se daji pujcit, no a ja kdyz to delam tak rovnou i tu skrinku novou, a oba dva ty krajni kabely plus ten vlevo od nich, kdyz se to projebe cely tak auto stoji, nebo sviti vsechny mozny kontrolky a je tam chyb az az, a vetsinou nejede pulka auta
Lada.H
Přispěvovatel
Příspěvky: 393
Registrován: 24 čer 2007, 20:01

Re: Pojistková skřiňka Alhambra 1.9 TDi PD 110 kW

Příspěvek od Lada.H »

K alternatoru vede silnější kabel. Kabel co držím vede pod baterkou, je zamotaný ve svazku do auta a je na 110A pojistce.
Uživatelský avatar
Tomas.cz
Aktivista
Příspěvky: 14262
Registrován: 06 dub 2006, 13:37
Bydliště: Praha

Re: Pojistková skřiňka Alhambra 1.9 TDi PD 110 kW

Příspěvek od Tomas.cz »

Já jsem ho ve svazku odmotal cca 20cm a nahradil ten kus novým s očkem a kabelovou svorkou, kabel mizí patrně k pojistkovce pod palubku, tohle měnit celé nebude jen tak.
K altíku veden ten pravý, už podle silnější pojistky, ale nahradil bych ho taky.
Uživatelský avatar
Tomas.cz
Aktivista
Příspěvky: 14262
Registrován: 06 dub 2006, 13:37
Bydliště: Praha

Re: Pojistková skřiňka Alhambra 1.9 TDi PD 110 kW

Příspěvek od Tomas.cz »

Mám kousek od domova kabel servis, kde prodávají kabely, svorky, jističe, rozvaděče apod.
Tak mi cvakli kleštěma očko, kabel a prodali svorku na šrouby z boku, asi někdo namítne že to není ideální, ale auto s tím jezdilo celá léta co jsem mu dělal údržbu. Otázkou jak bude špatný i dále, určitě bych ho ještě kus rozmotal ze svazku.
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19273
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Re: Pojistková skřiňka Alhambra 1.9 TDi PD 110 kW

Příspěvek od roman1648 »

Přesně, rozmotat a omrknout, hlavně taky důvod proč se takto hřeje, to není jen tak
Jeden odborník u nás si natáhnul plusák přímo od baterky do kufru na nějakej megazesilovač,kabel jak ze svářečky, jak to pak pěkně na dědině hořelo (noteeth)
valekf
Přispěvovatel
Příspěvky: 415
Registrován: 26 úno 2014, 13:02

Re: Pojistková skřiňka Alhambra 1.9 TDi PD 110 kW

Příspěvek od valekf »

Jojo ten jeden vede do interieru, a jeden je alternator, treba u octavek se to taky stavalo, ale o dost min jak tady - tady mas vyhrivany celni okno, vyhrivany sicny atd.. proste o dost vic vybavy, ja jsem ten svazek rozmotaval az k interieru a az tam byl celkem peknej, takze tam jsem ho nastavil a v pohode, nejhorsi je asi to rozdelavani, hlavne ten drzak u baterky na kterym je palivak, expanska, vsemozny hadice atd... a hlavne ta elektrika, co bych zkontroloval jeste tak kostry pod baterkou, tam to byva hodne vyhnily, ale ten hlavni problem byvaji proste ,,jenom´´ vyhraty kabely, jak se to hreje tak to zacne rozpoustet tu skrinku s pojistkama, a pak to pokracuje dal a dal
Lada.H
Přispěvovatel
Příspěvky: 393
Registrován: 24 čer 2007, 20:01

Re: Pojistková skřiňka Alhambra 1.9 TDi PD 110 kW

Příspěvek od Lada.H »

Je lepší dát pocínované očká nebo měděné ? Chlapi díky za rady. :thumbsup:
Uživatelský avatar
vilik
Přispěvovatel
Příspěvky: 455
Registrován: 24 led 2006, 07:25

Re: Pojistková skřiňka Alhambra 1.9 TDi PD 110 kW

Příspěvek od vilik »

Pocínované jsou odolné vůči korozi. Měděné už méně. Hlavně tam nedávej hliníková oka. Hliník na měď je bez úprav průšvih.
VW Sharan
1.9 TDI PD
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19273
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Re: Pojistková skřiňka Alhambra 1.9 TDi PD 110 kW

Příspěvek od roman1648 »

Jako,jo, to se nedoporučuje dávat ani měděné těsnění pod výpustný šroub oleje když je hliníková vana, ale to se bavíme o reakci která by trvala několik let něž by nějak narušila ten materiál (noteeth)
Uživatelský avatar
vilik
Přispěvovatel
Příspěvky: 455
Registrován: 24 led 2006, 07:25

Re: Pojistková skřiňka Alhambra 1.9 TDi PD 110 kW

Příspěvek od vilik »

roman1648 píše: 06 pro 2022, 08:08 Jako,jo, to se nedoporučuje dávat ani měděné těsnění pod výpustný šroub oleje když je hliníková vana, ale to se bavíme o reakci která by trvala několik let něž by nějak narušila ten materiál (noteeth)
Jo, jenže olej se mění každý rok, někdo za dva roky, někdo několikrát za rok, takže společně s mastnotou, která tam zaručeně je, to nestačí nějakou neplechu udělat. Kdežto o pojistkové skříňce mají mnozí podvědomí až když jim zahoří. Tam Al + Cu opravdu nepatří.
VW Sharan
1.9 TDI PD
Lada.H
Přispěvovatel
Příspěvky: 393
Registrován: 24 čer 2007, 20:01

Re: Pojistková skřiňka Alhambra 1.9 TDi PD 110 kW

Příspěvek od Lada.H »

Koupil jsem nové kabely, očka, spojky (pocínované). Zrovna vyrobím i kabel od altíku a dám novou pojistkovku. Mám slíbené lisovací kleště na sobotu, tak bych se pustil do opravy. Děkuji. :thumbsup:
Uživatelský avatar
Pája 19
Aktivista
Příspěvky: 3483
Registrován: 15 čer 2008, 12:12
Bydliště: u pár dubic

Re: Pojistková skřiňka Alhambra 1.9 TDi PD 110 kW

Příspěvek od Pája 19 »

Jestli trváš na tom lisovaní, tak ten kabel nacpi vazelínou, než to zalisuješ a pak to zatáhni do smršťovačky. Zabrání to oxidaci a následnýmu tavení pojistkovky.
Já to mám už roky proletovaný cínem a žádný tavení nebo úbytek napětí se nekoná.
Oct asv 2000, DieselPower
valekf
Přispěvovatel
Příspěvky: 415
Registrován: 26 úno 2014, 13:02

Re: Pojistková skřiňka Alhambra 1.9 TDi PD 110 kW

Příspěvek od valekf »

Hlavne nedavej druhosku tu skrinku, je to strasnej smejd, nesedi to vubec proste zmetek, radsi sehnat nevypecenej original a oka viz https://www.kvelektro.cz/kabelove-oko-l ... pWEALw_wcB
, od altiku novej, ten druhej smikni tam kde bude zdravej, od toho altiku je to celkem ojeb dostat ven, vede to dolu kolem chladicovky a pak zas zpatky jak kdyby k bloku a ruznyma prichytkama, a potom teda jeste ocko na alternator
Lada.H
Přispěvovatel
Příspěvky: 393
Registrován: 24 čer 2007, 20:01

Re: Pojistková skřiňka Alhambra 1.9 TDi PD 110 kW

Příspěvek od Lada.H »

Pája 19 píše: 07 pro 2022, 21:56 Jestli trváš na tom lisovaní, tak ten kabel nacpi vazelínou, než to zalisuješ a pak to zatáhni do smršťovačky. Zabrání to oxidaci a následnýmu tavení pojistkovky.
Já to mám už roky proletovaný cínem a žádný tavení nebo úbytek napětí se nekoná.
Proletovat to nemám čím, leda, že bys mě to proletoval když bydlíš kousek odemě. :-)
valekf píše: 07 pro 2022, 22:35 Hlavne nedavej druhosku tu skrinku, je to strasnej smejd, nesedi to vubec proste zmetek, radsi sehnat nevypecenej original a oka viz https://www.kvelektro.cz/kabelove-oko-l ... pWEALw_wcB
, od altiku novej, ten druhej smikni tam kde bude zdravej, od toho altiku je to celkem ojeb dostat ven, vede to dolu kolem chladicovky a pak zas zpatky jak kdyby k bloku a ruznyma prichytkama, a potom teda jeste ocko na alternator
Krabičku mám origo a spojky s očkama z kvelektro.cz :)
Odpovědět

Zpět na „Údržba/problémy VW group (DIESEL)“