Superb3 2.0TDI nenastartuje jednou za rok

Jakékoliv dotazy týkající se problémů, údržby vozů koncernu VW. Týká se jen VW/Audi/Škoda/Seat

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
RomanF
Přispěvovatel
Příspěvky: 160
Registrován: 22 zář 2009, 11:31
Bydliště: Hradec Králové

Superb3 2.0TDI nenastartuje jednou za rok

Příspěvek od RomanF »

Ahoj. Roky jsem tady nepřispěl zprávou, až dnes se podělím.
Jednou za rok sednu do auta a startér točí, ale auto nechytá. Auto chytne až za půl hodiny, je jedno jak často za tu dobu zkouším startovat.

Závada je podivná, v servisu nevidí žádnou chybovou hlášku. Jako laik tipuju, že nejde palivo, ale to jsem si říkal, že by bylo vidět v chybách. Nebo nemohl by to být problém s elektronikou, nebo něco ve sloupku řízení?

Pardon za popis závady od laika.
Kdo něco takového řešil, tak budu vděčnej za jakoukoliv radu nebo nápad. Servis je bezradnej a stalo se to zatím 6x za skoro 5 let.
Superb III 2018 CRLB, Superb II 2015 CFGB, ex-Rapid 2014 CBZB, ex-Passat 3C 2007 BLS,
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32832
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Re: Superb3 2.0TDI nenastartuje jednou za rok

Příspěvek od slovacek.milos »

zde najdeš okamžitou odpověd https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q ... awlXat8oi3
musíš mít stále v autě PC vcds a kdž to nejde nastartovat začít bádat, začíná se u tlaku paliva to je 0 startuješ tak skočí hned 200 a pak to vleze na 400, pokud to mu tak je tak se hledá proč nedá řj motoru pokn ke startu, nebo se hledá proč tlak pliva je 0, tak se začíná
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19273
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Re: Superb3 2.0TDI nenastartuje jednou za rok

Příspěvek od roman1648 »

Miloši píše že je laik, tak asi bude těžko sedět s VAGem v autě a zkoušet :roll:
Blbý je že ani servis na nic nepřišel,předpokládám že to řešil v autorizáku když se jedná o nové auto, problém je ten že auto přijede do servisu,jim to tam týden nic neudělá,tak co mají najít :(
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32832
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Re: Superb3 2.0TDI nenastartuje jednou za rok

Příspěvek od slovacek.milos »

roman1648 píše: 26 led 2023, 13:25 Miloši píše že je laik, tak asi bude těžko sedět s VAGem v autě a zkoušet :roll:
notes má tak si bude muset koupit nějaký vag, víš sám zjistit takovou závadu bud ta koule nebo úspěšnost O.O5%
Uživatelský avatar
OťasTDi
Aktivista
Příspěvky: 4314
Registrován: 22 led 2010, 17:22
Bydliště: Děčín

Re: Superb3 2.0TDI nenastartuje jednou za rok

Příspěvek od OťasTDi »

Blbý u railu je, že prostě pokud se mu něco nelíbí, tak neotevře ventilem lištu....a pokud se to nezapíše trvale do závad....no přeji hodně štěstí....a není to třeba pouze v zimě v mrazech? napadá mě horší palivový filtr a následně tlak....kolik to má vůbec najeto? neseká se právě ten ventilek do lišty občas? při výměně filtru paliva pokud byl dělaný, nejsou nahoře pilinky (že by už samotné čerpadlo bylo horší) - to se nedá, takhle vařit z vody.......já se začátkem ledna trápil s O2 FL rail a stačilo, že majitel lil nějakou kanystrovku (což se může stát i někdy u normální pumpy) a prostě zaparkoval, v noci přituhlo a přes den nenastartoval....nový filtr, zalít čerstvou naftou, diagnózou jsem pustil oběh aby se naplnil (tam pozor musí být dostatek nafty v nádrži) a auto od té doby maká....ale u tebe - kdo ví
Škoda Octavia 3 Combi 1,6 TDi CR 81kw CXXB, r.v. 2015 + Škoda Fabia 1,2 12V BME, rv 2006...VCDS MAX, VIS 6.5, Delphi 2015.R3
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19273
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Re: Superb3 2.0TDI nenastartuje jednou za rok

Příspěvek od roman1648 »

No já to chápu tak že mu to dělá v podstatě od nova (noteeth) a servis neví co s tím
Volám do servisu - "nenastartoval jsem,přišel jsem za půl hodiny a normálně to chytlo,no vidíte,takže cajk,jsou lidi co nenastartujou vůbec" (rofl)
Uživatelský avatar
Jirka.
Aktivista
Příspěvky: 1937
Registrován: 23 zář 2008, 22:18
Bydliště: Praha

Re: Superb3 2.0TDI nenastartuje jednou za rok

Příspěvek od Jirka. »

Tak u těhle motorů jsou dlouhý starty klasika přestavovač na vačce. Ale trpěly na to jen nějaký 2015-16, pak je tam inovovanej díl, takže spíš záleží co to je za rok, pokud 2018 v podpisu tak tak tam bude problém jinde
Uživatelský avatar
Toledak
Aktivista
Příspěvky: 1091
Registrován: 12 kvě 2006, 21:13
Bydliště: Opava

Re: Superb3 2.0TDI nenastartuje jednou za rok

Příspěvek od Toledak »

Jirka. píše: 27 led 2023, 13:35 Tak u těhle motorů jsou dlouhý starty klasika přestavovač na vačce. Ale trpěly na to jen nějaký 2015-16, pak je tam inovovanej díl, takže spíš záleží co to je za rok, pokud 2018 v podpisu tak tak tam bude problém jinde
Mám O3 listopad 2015 2.0 TDI 110kW a občasné dlouhé starty jsem zažíval též, mám startování tlačítkem. Pročetl jsem pár příspěvků, kde se řešilo téma dlouhých startů a také narazil na problém nastavovače vačky. No ale také jsem narazil na příspěvek, kde dotyčný radil startovat stylem, že nejdřív zmáčknout tlačítko bez spojky, tím se zapne zapalování a až po tom zmáčknout spojku a znovu tlačítko, tento způsob startu mi zredukoval dlouhý start z frekvence 1x týdně, na cca 1x za 6 týdnů, v létě 2022 jsem dával pro jistotu novou autobaterii, protože jsem jel s autem na dovču a nechtěl jsem, aby ještě původní baterie někde znenadání umřela, no a od té výměny baterie to už neudělalo ani jednou. Ještě dodám, auto má najeto 250 000km
Nafta patří do TDi!
Uživatelský avatar
RomanF
Přispěvovatel
Příspěvky: 160
Registrován: 22 zář 2009, 11:31
Bydliště: Hradec Králové

Re: Superb3 2.0TDI nenastartuje jednou za rok

Příspěvek od RomanF »

roman1648 píše: 27 led 2023, 10:14 No já to chápu tak že mu to dělá v podstatě od nova (noteeth) a servis neví co s tím
Volám do servisu - "nenastartoval jsem,přišel jsem za půl hodiny a normálně to chytlo,no vidíte,takže cajk,jsou lidi co nenastartujou vůbec" (rofl)
Přesně. Je to od nova a takhle to vidí servis :D Stalo se to v létě i v zimě, ráno i odpoledne. Závislost na teplotě a počasí tam není.
No nic, žít se s tím dá ;)
Dík za nápady.
Superb III 2018 CRLB, Superb II 2015 CFGB, ex-Rapid 2014 CBZB, ex-Passat 3C 2007 BLS,
Odpovědět

Zpět na „Údržba/problémy VW group (DIESEL)“