jaky sudovy oleje pouzivate v autoservisu

vše o motorových, převodových a podobných olejích - čím se miláčci namažou

Moderátoři: šulda, Moderátoři

oregan
Přispěvovatel
Příspěvky: 959
Registrován: 12 zář 2016, 05:09

jaky sudovy oleje pouzivate v autoservisu

Příspěvek od oregan »

Ahoj chlapi , jaky sudovy oleje pouzivate v autoservisu?
Jezdi ke me Vw benziny , nafty CR, PD , Citroeny , Renaulty , opely , fordy.
Nemate nejaky tip na nejaky universalni olej , ktery se da pouzit na vice norem ,abych nemel 4 - 5 sudu?
Zkousel jsem Valvoline , shell ,jenze nakupni cena mi prijde strasne draha ze mozna 5litrovy kanystr vychazi stejne, pripada mi ze se to dnes ani v sudu nevyplati. Jaky mate na to nazor vy? Nechci nejaky neznackovy olej , chci standartni znacku o ktere vim ze kdyz ji naleju tak neublizi motoru.
Uživatelský avatar
Tomas.cz
Aktivista
Příspěvky: 14261
Registrován: 06 dub 2006, 13:37
Bydliště: Praha

Re: jaky sudovy oleje pouzivate v autoservisu

Příspěvek od Tomas.cz »

Celý léta používám Divinol 5w30 / 49251 / z SAG, dříve APM s normou VW 504.00 a 507.00, splňuje i ostatní normy včetně Dexos2 apod. Vyjímku dělám u Fordů, tam dbám na 5w30 s normou Ford. Stejně má každej plnou hubu řečí jak nemá prachy a je všechno drahý, zejména majitelé "honosnějších" vozů, tak co si s tím budu lámat hlavu, pokud je potřeba specifikace 5w30.
Uživatelský avatar
hansdob
Aktivista
Příspěvky: 8913
Registrován: 17 zář 2009, 18:21
Odpovědi: 1
Bydliště: Vysočina-Dobronín

Re: jaky sudovy oleje pouzivate v autoservisu

Příspěvek od hansdob »

Já uz sudy neberu. Je to veliká rozmanitost aut/olejů a proč v tom mít utopený peníze stejně každý argumentuje nějakou internetovou cenou ….. na kterou nesáhneš ani tím sudem.

takže dnes co vidím kolem sebe tak buď nejlevnější možnost v sudu prodávána jako “castrol” nebo jako já na každý auto kanystřik dle přání zákazníka.
přesnou historii nepamatuji.....třebaaaa zetor 25K
Marek001
Aktivista
Příspěvky: 1776
Registrován: 08 říj 2009, 09:23
Bydliště: Dubnica nad Váhom

Re: jaky sudovy oleje pouzivate v autoservisu

Příspěvek od Marek001 »

Poznáte niekto Fanfaro a Chempioil? Čo to sú zač? Vychádzajú tam celkom dobré ceny za sud tak rozmýšlam že by som zobral nejaký 5W30 alebo 5W40 a dával to do "low cost" áut nech je aspoň nejaká úspora + hlavne odpadnú starosti s plastovými obalmi.
Uživatelský avatar
ROMEK
Aktivista
Příspěvky: 5462
Registrován: 03 dub 2006, 19:53
Odpovědi: 1
Bydliště: SK Záhorie

Re: jaky sudovy oleje pouzivate v autoservisu

Příspěvek od ROMEK »

Ano davam FANFARO 5w30 už tak 3roky beriem sudy. Aj chempioil maju rozdelene podla značiek bezproblemov
Honda CR-V, Peugeot Partner, Škoda 1000MB DELUXE
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19273
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Re: jaky sudovy oleje pouzivate v autoservisu

Příspěvek od roman1648 »

Bereme vesměs Divinol z APM nebo Schaffer z JM
Cena zhruba 100,- za litr, lejeme to už léta a nikdy nebyl problém
60L sud Schaffer 5W-30 Long Life 6100,- korun ;) , kanyst 5L stojí necelých 600...

SCHAFFER
Motorový olej 5W-30 long life 60L

Balení (v litrech) 60 l
Viskozita 5W-30
Norma ACEA C3
Norma API SN
Norma API CF
Norma dle výrobce automobilu VW 504.00
Norma dle výrobce automobilu VW 507.00
Norma dle výrobce automobilu MB 229.51
Norma dle výrobce automobilu BMW LL-04
Norma dle výrobce automobilu Porsche C30
Norma dle výrobce automobilu GM Dexos 2
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Re: jaky sudovy oleje pouzivate v autoservisu

Příspěvek od jericho-3 »

A co když má třeba u jednoho typu motoru/koncern/ jiný olej, který se nesmí zaměnit a záleží na čísle motoru? Kdo to číslo motoru zjišťuje a podle toho dává olej?Mám zato, že jednotlivé kanistříky olejů jsou lepší, bohužel z toho není takový vejvar. Je v tom neskutečný guláš a bordel ..Moderní auta jsou auta z inkubátoru , protože jsou "nedonošená" :) ..
nepropadat panice...
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32832
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Re: jaky sudovy oleje pouzivate v autoservisu

Příspěvek od slovacek.milos »

jericho-3 píše: 24 bře 2023, 19:46 A co když má třeba u jednoho typu motoru/koncern/ jiný olej, který se nesmí zaměnit a záleží na čísle motoru? Kdo to číslo motoru zjišťuje a podle toho dává olej?
ja snad dvacet let suduvy m7adsIV superturbo nebyl problem, ted zadam auto v kelly,napln motoru a kdyz by se neco stalo prokazatele jsem dal co tam ma byt
Naposledy upravil(a) šulda dne 27 bře 2023, 22:34, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Upravena citace.
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19273
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Re: jaky sudovy oleje pouzivate v autoservisu

Příspěvek od roman1648 »

Je to kravina vesměs stejně, můj děda říkával olej takovej nebo takovej, hlavně aby tam byl a nebyl starej, často měnit
Dneska se každý odvolává na normy takový nebo makový a pak jezdí na jeden olej 35tis.km, to i kdyby ten olej byl posvěcěnej :roll:
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32832
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Re: jaky sudovy oleje pouzivate v autoservisu

Příspěvek od slovacek.milos »

roman1648 píše: 27 bře 2023, 06:45 Je to kravina vesměs stejně, můj děda říkával
.........................................................treba jednou prijde borec,coz ti nepreju, s posudkem ze se motor vysral v dusledku oleje ktery vyrobce nedoporucuje, bude chtit novy motor jinak poda zalobu, pak se zeptejdedy, asi mu taky dojde dech, udelas picu, znalecky posudek a tvoje visacka, pak jen pocitat o kolik se prodrazi novy motor, soud + advokat + nahrada skody za kazdy den, mi seto nestalo ale znamemu, sudovy olej jsem zrusil, ale jen z duvodu ze si na konci kariery nechci privolat podobny problem kery je na masli
Naposledy upravil(a) šulda dne 27 bře 2023, 22:45, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Upravena citace.
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19273
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Re: jaky sudovy oleje pouzivate v autoservisu

Příspěvek od roman1648 »

Toho už se asi nezeptám, dělávali jsme spolu motory typu Fiat 1.7D,Golf 1.5/1.6D a podobný :D
Samozřejmě neříkám že já se toho držím, leju podle aktuálních norem co tam patří, výrobce je mi celkem jedno ale vyhýbám se nějakým olejům a la Tesco,Pennymarket a podobně
Ono s těma výměnama je to zlý, jednou kámoš řešil cosi na Alfě Romeo 1.9TD, když už to tam máte, vyměňte mi olej, z motoru vyteklo tak necelej půllitr černý sračky, udělal filtr,nalil normálně celou náplň,auto si chrochtalo,vše vypadalo normálně,za 3 dny zpátky na laně a s motorem se nedalo otočit,tak, a co teď, kdo za to může (LOL)
Nedávno kámoška S P5008, píšu jim tam výměny po 15tis.km,na olej najeto asi 41tis.km tak jsem jí dopředu avizoval že kdyby se to najednou zahvízdlo, ať jde plakat jinam...
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32832
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Re: jaky sudovy oleje pouzivate v autoservisu

Příspěvek od slovacek.milos »

taky jsme romane meli benal pezot a nevyekla ani kapka, tona vzal tusku a stoural v dire pro zatku jesli to neni ucpany a nic, pezo jezdil dal, kamarad ten koho neznal, pred vymenou sdelaval vanu, ja mel megana olej, nastartuju a prijel so borec pro auto, prijdu k meganovi motor chcipen, co to? starter cvkl a nic, oeje,vody dost, badam adm, vacka kousla natrdo, sivem, ze by borec neprisel pro auto a ja olej vymenil pred zakousnutim, mel jsem problem 2018, stalo me to mooooooc casu a 9000kc, dal na to nechci ani vzpominat :bang: :thum bsup:
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Re: jaky sudovy oleje pouzivate v autoservisu

Příspěvek od jericho-3 »

roman1648 píše: 27 bře 2023, 06:45 Je to kravina vesměs stejně, můj děda říkával olej takovej nebo takovej, hlavně aby tam byl a nebyl starej, často měnit
Dneska se každý odvolává na normy takový nebo makový a pak jezdí na jeden olej 35tis.km, to i kdyby ten olej byl posvěcěnej :roll:
Máš pravdu, takhle to bylo a tehdy v tom nebyl takový guláš. Ale jde o to, když zákazník chce právě ten správný olej podle čísla svého motoru , protože právě motory koncernu jsou háklivé slečinky a jsou neustále na hraně spolehlivosti a proto ty oleje jsou tak rozdílné.. Zda to je nebo není správné zákazníkovi tam nalít, co je předepsáno, mám zato, že ano , zaplatil si, tak to má mít. A že je třeba zbytečné, je irelevantní. Teď jsem uváděl do chodu prastarý motor 1,6 D z T3 , vlastně jsem dělal ze dvou jednoho a majitel je pečlivka s "vozovou knihou" kde si vše píše. Moderní super oleje jsem zamítl, výrobce to ví nejlěpe, tak jsem tam dal to co mu stačí. Chce to po pár km vypláchnout a dát nový olej,, ano, proč ne, chce opět nový olej. filtr, ano proč ne.. On to platí..A když je čas, tak nemá cenu tlačit. U nepřímého vstřiku to není tak důležité, ale přímý vstrik je hnojomet..
nepropadat panice...
Jarda S.
Aktivista
Příspěvky: 4188
Registrován: 13 lis 2010, 18:11
Bydliště: Netolice, největší prdel v republice

Re: jaky sudovy oleje pouzivate v autoservisu

Příspěvek od Jarda S. »

Upřímně dneska už bych sud nedržel, cenově mizivá úspora a leží v tom peníze (noteeth) na výměnu stejně musíš objednat filtr tak zrovna tak vezmeš kanystřík navíc co zbyde dáš vesele zákazníkovi at si případně může dolít a neotravuje že potřebuje 0.5l oleje na dolití (LOL) (LOL)
Passat AVF 96kw
GIII 1Z 66kw + s764, kat off, egr off, TA
felda 1.3 BMM 95 LPG
Tomas6
Aktivista
Příspěvky: 3450
Registrován: 27 črc 2009, 14:16
Bydliště: Zlínsko

Re: jaky sudovy oleje pouzivate v autoservisu

Příspěvek od Tomas6 »

My v kanystru bereme jen to co nevedeme v soudku. Zajedno děláme většinou koncern, takže máme 60l sud longlife, a 60l sud 10w40 do starých Fabií. S kanystříkama je potíž, do odpadu to hodit nemůžeš a za odvoz platíš... Už tak že platíš za filtry, hadry, starý olej a já nevím co ještě.
OIII 1.4 TSI 240 000km
FI HTP LPG 340 000km
Odpovědět

Zpět na „Mazání a motorové oleje“