Hyundai Tuscon Netopí p.strana

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
RAPIDmen
Přispěvovatel
Příspěvky: 556
Registrován: 18 lis 2013, 22:01
Bydliště: Slovensko

Hyundai Tuscon Netopí p.strana

Příspěvek od RAPIDmen »

Ahojte absolutne nekuri prava strana, ked ovladam kurenie(digi) tak klapky čo su v dosahu a vidim na pravej strane z oboma hybe a aj relane taha za ramienka ale netupi fuči len studeny aj po hodine jazdy... nestretol ste sa niekto alebo neviete presne čo demontovat a vymenit .. dve klapky na P. strane presuva čo vidim. Dakujem.
Přílohy
IMG_20230328_153822[1].jpg
IMG_20230328_153822[1].jpg (240.6 KiB) Zobrazeno 2481 x
BMW E36 316 limo
BMW E36 316 Coupe
BMW E36 316 Compact
BMW E36 318IS limo
BMW E34 520i limo
dracekvo
Přispěvovatel
Příspěvky: 124
Registrován: 08 lis 2021, 12:55

Re: Hyundai Tuscon Netopí p.strana

Příspěvek od dracekvo »

U subaru jsem měl zanesený výměník.
Nezačně pravá strana trochu topit pokud se vypne topení u řidiče?

Pak je druhá možnost, že se nepřestavuje klapka. Ale já jsem to poznal podle toho, že když jsem měnil min/max teplotu, tak se měnil zvuk větru.
Proto jsem pak rovnou šel po radiátoru.
Ale ono je to vesměs jedno, protože tak jako tak se musí nejspíš vyndat palubovka (jak to má řešené hyundai nevím).

Pak je ještě takové nouzové řešení pomocí zpětného průplachu radiátoru třeba octem, nebo něčím co rozpouští bordel ve vodě, ale nežere moc hliník.

Jo a poslední dotaz. Vody je doufám v autě dost? A pokud by se musel hyundai odvzdušňovat, tak že je to doufám odvzdušněné.
RAPIDmen
Přispěvovatel
Příspěvky: 556
Registrován: 18 lis 2013, 22:01
Bydliště: Slovensko

Re: Hyundai Tuscon Netopí p.strana

Příspěvek od RAPIDmen »

DAkujem popravde neviem či sa to da aj delit teploty na vodič a spolujazdec...ono to by davalo aj logiku lebo ked to fest zahrejem to auto kopcom tak už ide jemne vlažny vzduch čiže zrejme aj ten vymenik zapraskani ,,motorčeki som zhodil dole a rukou na 90°C vode preklapam tie raminka a nič iba vzduch utichne cez vyduchi ale teplota nememnna..vody pozrem to som tiež ešte nekukal ,,,,neni to moje auto včera mi to doniesli na dvor kuk..dakujem
BMW E36 316 limo
BMW E36 316 Coupe
BMW E36 316 Compact
BMW E36 318IS limo
BMW E34 520i limo
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19273
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Re: Hyundai Tuscon Netopí p.strana

Příspěvek od roman1648 »

Zanesenej radiátor, nevím jak je to tady řešený, někdy to není na demontáž palubky,někdy ano, pokud ano, odpojit hadice co vedou od motoru do kabiny do topení,napojit hadici s vodou,propláchnout, pak vodu vyfouknout tlakem vzduchu ven
Pytel kyseliny citronové ( nebo třeba čistič pračky taky funguje ) nasypat do rychlovarky,zalít vodou,ohřát do varu a nalít do radiátoru ( nutno si napojit nějaké vhodné hadice a trychtýř ),nechat třeba 20 minut, pak znovu proplach čistou vodu, takto třeba 3x po sobě, jestli to není úplně beton, pomůže to v 95% případů, moje osobní zkušenost, dělal jsem to tak mockrát
RAPIDmen
Přispěvovatel
Příspěvky: 556
Registrován: 18 lis 2013, 22:01
Bydliště: Slovensko

Re: Hyundai Tuscon Netopí p.strana

Příspěvek od RAPIDmen »

áno, Romane máš pravdu, preplachol som to 2x vriacim octom a potom čistu vodu tlakovu....prava strana kurenia sa zlepšila o viac ako 50%..zakaznik že odskuša a zavola ked niečo a nevolal tak asi stači ...ked tak pred zimu sa vymeni alebo dobre vyčisti diky za tipy použitej chemie :)
BMW E36 316 limo
BMW E36 316 Coupe
BMW E36 316 Compact
BMW E36 318IS limo
BMW E34 520i limo
dracekvo
Přispěvovatel
Příspěvky: 124
Registrován: 08 lis 2021, 12:55

Re: Hyundai Tuscon Netopí p.strana

Příspěvek od dracekvo »

Mě to taky pomohlo. Ale tak na půl roku. Je to jen dočasné oddálění problému.
Navíc ono se může zdát, že ti při počasí okolo nuly topí. Ale když je pak venkovní teplota pod nulou, tak to stejně přestane topit, protože ten přicpaný radiátor to nestíhá.
Takže bych ho připravil na výměnu rádiátoru.
Měl jsem podobný problém i u audi, ale tam to pro změnu netopilo skoro vůbec nikde. Ani jsem nezkoušel proplach a rovnou koupil za 350,- nový radiátor.
Jen ta práce s tím. Celá palubovka musela dolu.
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19273
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Re: Hyundai Tuscon Netopí p.strana

Příspěvek od roman1648 »

Jasně, já neříkám že je to 100% vyřešení napořád, ale když zákazníkovi řekneš co to obnáší a co by to stálo, většinou je rád za nějaké levnější řešení :D
Já třeba tyto práce jako sundávání palubek nedělám, tomu se prostě vyhýbám jako čert kříži stejně jako jiným pracem v interiéru jako domontáže opěrek,výhřevu a já nevím čeho, kolega třeba celkem často dělá nefunkční topení na P407 ( praskne plastová oska co jsou na ní klapky teplá/studená ) a když vidím jak je to vždycky rozbombardovaný,práce na celej den....navíc pak nehodlám řešit že potom tam vrzne toto nebo tamto, člověk prostě nemůže dělat všechno ;)
Odpovědět

Zpět na „Hyundai“