Audi a3 8l 1.9 rotačka, nestartuje.

Jakékoliv dotazy týkající se problémů, údržby vozů koncernu VW. Týká se jen VW/Audi/Škoda/Seat

Moderátoři: šulda, Moderátoři

PolisMaN
Nováček
Příspěvky: 12
Registrován: 18 bře 2023, 18:09

Audi a3 8l 1.9 rotačka, nestartuje.

Příspěvek od PolisMaN »

Zdravím vás přátelé, už nevím jak dál tak třeba někdo z vás bude vědět.
Audi a3 8l 1.9 klasická rotačka.
Před vánocemi se mi stalo něco za co mě všichni vyhejtíte ale stalo se, došla mi nafta :bang: (LOL) nakonec jsem přišel na to jak to odvzdušnit mezitím jsem zabil baterku tak jsem koupil novou. Vyměnil jsem baterku a auto startovalo na brnknutí jak za mlada :punk: projel jsem to tady po městě zahřál vše se zdálo být v pořádku. Po pár hodinách mi to nedalo šel jsem to ještě zkusit a fakt startovala poplácal jsem se po rameni a šel spát. Druhý den ráno když jsem jel do práce sednu pohoda nastartuju a jedu, naberu chlapy a jedu dál po pár kilometrech mi auto začalo cukat na 3ku míň na 4ku víc na 5ku zas míň tak říkám jedu dál už jsem v půlce cesty žádná kontrolka nesvítí. Kilák před prací máme přejezd tak jsem ho přejel houpnu tam dvojku a auto po pár metrech chciplo :rip: a po otočení klíčkem je slyšet jen cvaknutí motor se ani nehne. Zařídím odtahovku nechám to hodit před barák a auto až do minulého týdne stálo jediné co jsem udělal že jsem vyndal baterku aby netrpěla. Minulý týden když se udělalo lepší počasí jsem vrátil baterku a že to zkusím. Někde na Googlu jsem se dočetl že by to mohla dělat kostra tak hodím startovací kabel na - na baterce a zapojim na kastli a jdu to zkusit a mrcha začala točit tak říkám pecka kostra. Začal jsem točit znova a už chtěla i naskočit ale jelikož je už olej před výměnou a dlouho to stálo nechtěl jsem to dál trápit a nechal toho protože začalo pršet. Dneska jdu zkusím to bez kabelu na baterce a jen cvakne tak zapojim kabel na - pól jak minule a už ani tak jen cvakne, sednu na kolo a jedu koupit čistič kontaktů a elektrovodivou vazelínu a vyčistim a nastříkám 3 kostry co jsou pod baterkou, převodovku, i + kontakt od startéru, dal nevím kam vedou kabely ještě jsem našel kostru u zadního světla ale ta je jak nová. Prošel jsem ještě pro jistotu pojistky jak ty u Baterky i ty z boku pod volantem a všechny se zdají být ok. Myslel jsem si že to pomůže ale nic problém stále přetrvává otočím klíčkem pohasnou hodně kontrolky a jen cvakne. Když podržím rychlodiagnostiku napíše to SERVIS! Ale to nevím jestli tam opravdu chce nebo se jen vynuloval interval zbývalo tam původně ještě 3tkm. Už nevím co dál zkusit ze spoda jsem na to nekoukal ale z vrchu se zdá být vše v pohodě. Myslel jsem že se to potkalo nebo přidřelo ale to by to předtím nestartovalo pokud se nemýlím. Nemáte někdo podobnou zkušenost? Předem děkuji za rady
Pavel :band:
Naposledy upravil(a) šulda dne 22 bře 2023, 10:03, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Úprava názvu tématu + přesunuto do správné sekce.
p.s.
Aktivista
Příspěvky: 1084
Registrován: 23 pro 2010, 09:38
Bydliště: Nová Role

Re: Prostě nestartuje, poraďte prosím

Příspěvek od p.s. »

Ja bych vzal voltmetr a měřil napětí na baterii při startu pokud by padla pod 9V tak baterka
Pokud by tam bylo 12V a tak nak se nic nedělo tak projít kostru motoru a kastle dal na baterii bude černá krabička s tavnýma pojistkama tak kouknout zda to neni vypálený
A vyndal bych si i startér rozebral vyčistil kouk jak sou na tom uhlíky a komutátor
Škoda Octávie Combi 1.9 TDI 81KW
PolisMaN
Nováček
Příspěvky: 12
Registrován: 18 bře 2023, 18:09

Re: Prostě nestartuje, poraďte prosím

Příspěvek od PolisMaN »

Baterku jsem měřil a padá cca na 8V při tom cvaknutí, ale baterka je nová a předtím normálně fungovala i minulý týden když to točilo, kostry které jsem našel jsem očistil, a ty pojistky na vrchu tam jsou 3 a všechny jsou ok a ty spoje v té krabičce cca 8 kabelů jsem také vyčistil. Dneska kouknu na ten starter a uvidíme no. Snad to bude to :D ale každopádně děkuji za reakci
dracekvo
Přispěvovatel
Příspěvky: 127
Registrován: 08 lis 2021, 12:55

Re: Prostě nestartuje, poraďte prosím

Příspěvek od dracekvo »

To že je baterka nová, neznamená, že je nabitá, nebo není špatná.

Pokud tam byl problém s kostrou, tak baterka může být vybitá, protože se během té doby, kdy auto jezdilo blbě dobíjela a vlastně místo dobíjení se spíš vybíjela.

Použít nabíječku, startovací kabely, nebo startovací zdroj.
Původní baterka nemusí být ani špatná. Co znamená zabil? Zkusila se ta původní baterka dobít?

Dokud baterka nebude nabitá, tak nemá cenu zkoušet nějaké další laborace. 8V rozhodně neznamená, že je baterka nabitá. Pokud leží týden v takovém stavu, tak jí to na budoucí životnosti moc nepomohlo.
PolisMaN
Nováček
Příspěvky: 12
Registrován: 18 bře 2023, 18:09

Re: Prostě nestartuje, poraďte prosím

Příspěvek od PolisMaN »

Ta původní baterie byla 8let stará a už nešla nabít 40h na nabíječce a auto ani neškytlo. Proto jsem jel pro novou a s ní to startovalo jak za mlada, baterií jsem minulý týden nabijel měla 12.5V nebo tak nějak a po otočení klíčkem to spadlo na 8V a pak zas 12V a něco málo k tomu, kouknu na ten starter a uvidíme
p.s.
Aktivista
Příspěvky: 1084
Registrován: 23 pro 2010, 09:38
Bydliště: Nová Role

Re: Prostě nestartuje, poraďte prosím

Příspěvek od p.s. »

Jestli ti takhle padá baterie a je nová musí jí něco fest vybíjet - nebo si dal baterii nou name značky třeba starline??
Az se ti to podaří natočit změř dobíjení a poté klidový odběr z baterie ten by neměl bejt větší jak 30mA ideálně 20mA
Škoda Octávie Combi 1.9 TDI 81KW
PolisMaN
Nováček
Příspěvky: 12
Registrován: 18 bře 2023, 18:09

Re: Audi a3 8l 1.9 rotačka, nestartuje.

Příspěvek od PolisMaN »

Zdravím,
Tak baterie je promerena a je ok, zkontrolovány, očištěny, všechny kostry, starter je jinej 100% funkční, kontrolovány všechny pojistky, a prostě stále nic jen vyjede pastorek a cvakne, už jsem úplně v koncích 😭🤣
Uživatelský avatar
tiguan2
Přispěvovatel
Příspěvky: 729
Registrován: 21 lis 2011, 20:04
Bydliště: ZR-Vysočina

Re: Audi a3 8l 1.9 rotačka, nestartuje.

Příspěvek od tiguan2 »

A z motorem jde otocit?
Bora 1.9 TDI 85KW 6q,čip, AJM--minulost
Rapid 1.6 TDI 85 kw
Audi Q5 125KW 6q manual
PolisMaN
Nováček
Příspěvky: 12
Registrován: 18 bře 2023, 18:09

Re: Audi a3 8l 1.9 rotačka, nestartuje.

Příspěvek od PolisMaN »

Jop motor jde, když vyndám starter zapojím ukostrim tak jen vyjede pastorek a neotočí i mimo motor :?:
PolisMaN
Nováček
Příspěvky: 12
Registrován: 18 bře 2023, 18:09

Re: Audi a3 8l 1.9 rotačka, nestartuje.

Příspěvek od PolisMaN »

Není tam na to nějaká spinacka nebo relé co by mohlo být ko? Než jsem koupil novou baterku často mě startoval soused a on je trochu jednodušší a občas popletl kabely na své straně tak to dostalo nejednu prdu
Uživatelský avatar
tiguan2
Přispěvovatel
Příspěvky: 729
Registrován: 21 lis 2011, 20:04
Bydliště: ZR-Vysočina

Re: Audi a3 8l 1.9 rotačka, nestartuje.

Příspěvek od tiguan2 »

Tak sis odpověděl sam....starter KO. A takovýho trotla k autu nepouštěj když nerozpozná dvě barvy na káblech
Bora 1.9 TDI 85KW 6q,čip, AJM--minulost
Rapid 1.6 TDI 85 kw
Audi Q5 125KW 6q manual
PolisMaN
Nováček
Příspěvky: 12
Registrován: 18 bře 2023, 18:09

Re: Audi a3 8l 1.9 rotačka, nestartuje.

Příspěvek od PolisMaN »

To je právě to, sehnal jsem jinej starter z auta co nedávno ještě jezdilo takže na 100% funguje a dělá to to samé, jen vyjede a zase zajede proto mi to nejde do hlavy co je špatně na 100% to nebude nic mechanického motor normálně otočit jde a ani vag nic nepíše :D
prka
Aktivista
Příspěvky: 1144
Registrován: 18 pro 2007, 18:16
Bydliště: Pardubice

Re: Audi a3 8l 1.9 rotačka, nestartuje.

Příspěvek od prka »

S Tebou je taky radost spolupracovat! Kolega p.s.Ti napíše, že něco bude vybíjet baterku, tak abys to proměřil. Ty se však na to vyhulíš a nic mu neodepíšeš. Potom napíšeš, že jsi zkoušel startér /i jiný co fungoval v jiném autě/ a jen to cvakne a nic. To samé i s vyndaným startérem. Nenapíšeš však, na jakou baterku jsi ho mimo auto zkoušel. Na tu, co se Ti při kontrole zdála jako dobrá a přitom při startování to jen cvakne? Tak to asi bude "slabou" baterkou. Jak jsi ji zkoušel, že je O.K? Tak dělej to co Ti zkušenější radí a konečně zkus změřit, zda ji něco nevybíjí. Odpoj mínusový kabel od baterky a mezi něj a -pól baterky zapoj "ampérmetr". Jsem přesvědčen, že naměříš alespoň 0,3 A. A pokud zkoušíš startér, který fungoval dobře a Tobě nefunguje v autě ani mimo něj, tak si přijeď třeba druhým a s běžícím motorem ho vyzkoušej /ať již v autě nebo mimo něj/.
Octavia I 1.9TDI 81Kw AHF r.v.2000
Octávia I 1,9TDI ASV r.v. 2003 chip
PolisMaN
Nováček
Příspěvky: 12
Registrován: 18 bře 2023, 18:09

Re: Audi a3 8l 1.9 rotačka, nestartuje.

Příspěvek od PolisMaN »

Omlouvám se, není to semnou jednoduché :bang: :D kazdopadne vám jsem vděčný za každou minutu kterou nad mým problémem strávíte :thankyou:
Takže jsem zjistil tohle: baterka je na 1000% ok zkoušel jsem ji do kamosovy ovce a bez problémů ho nakopla a naopak jeho baterku jsem zkusil k sobě a beze změny.
Dnes jsem zkusil oba startery přes kabely s baterkou mimo auto napojením + na ten drátek ze spoda a - na obal starteru a oba se točí, poté jsem dal baterku do auta zapojil očka, jen + kabel nešel na starter ale zůstal na volno. Na + šroubek na startéru jsem nápojil startovací kabel a zapojil ho na baterku, zapojil kabel co vysouva pastorek a - na obal otočím klíčkem a pastorek vyjede a točí se.
Plný naděje namontuju startér na auto vše zapojím a + připojím opět jen přes startovací kabel a opět jen cvakne. Po opětovném vytažení starteru z auta jsem to zapojil opět stejně jako poprvé a už zas jen vyjel a neotočil se.
Zítra přijede brácha s multimetrem a změříme co jste psaly výše ale přijde mi to fakt divný normálně 3 měsíce trvající apríl 🤣
PolisMaN
Nováček
Příspěvky: 12
Registrován: 18 bře 2023, 18:09

Re: Audi a3 8l 1.9 rotačka, nestartuje.

Příspěvek od PolisMaN »

Ještě jsem objevil vytažený hnědý drátek z konektoru na převodovce jak tam jsou takové 2 táhla a pružiny ale to nevím jestli bylo nebo jsem si to neopatrnosti způsobil sám a jestli to vůbec souvisí, každopádně zítra to brácha rovnou spraví, kabel prej není problém ale proč to nejede to mi neřekne 😭🤣
Odpovědět

Zpět na „Údržba/problémy VW group (DIESEL)“