Nafta v oleji.

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
PJCZ
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 28 dub 2023, 20:42

Nafta v oleji.

Příspěvek od PJCZ »

Dobrý den,
mám problém s Fiatem Ducato 2,2jtd 74 kw rv.09 motor 4HV objevila se mi v oleji nafta.
V servisu mi řekli že po otestování jsou špatné vstřiky a vys.čerpadlo.Vstřiky se dali nové a čerpadlo se nechalo zrepasovat.
Po ujetí zhruba 100km je problém zpět a na měrce jsem 1 cm nad horní ryskou.
Nevíte prosím někdo čím by to mohlo být v servise mi řekli že už neví co s tím.
Předem moc díky za pomoc
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19273
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Re: Nafta v oleji.

Příspěvek od roman1648 »

Tak to to celkem brzo vzdali :D
Má to auto DPF? Stěžuje si na něco diagnostika ?
PJCZ
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 28 dub 2023, 20:42

Re: Nafta v oleji.

Příspěvek od PJCZ »

Zase tak brzo to nevzdali.
Už je to tam potřetí.
DPF to nemá a žádné info z dig.bohužel také nemám ale ještě když jsem s autem jezdil nejevilo žádné známky závady,jen ta nafta v oleji.Jinak výkon byl OK nekouřilo to no prostě nic.
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19273
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Re: Nafta v oleji.

Příspěvek od roman1648 »

Aha, ok, no, to vypadá na zapeklitější problém, v extrému i třeba mikrotrhlina v pístu, pokud se dalo vše týkající se palivové soustavy nové ( nebo to alespoň tvrdí ) , problém třeba hledat v mechanice motoru, ono zase tady u toho motoru tolik možností není kde by se ta nafta mohla dostávat do oleje
A je to určitě nafta ? Neubyla chladící kapalina ? Ony ty dnešní kapaliny nemusí udělat z oleje emulzi, třeba na traktorech se s tím také potýkáme, prdlá hlava, ztrácí se voda,přibývá olej ale ten je pořád krásně hnědý...
PJCZ
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 28 dub 2023, 20:42

Re: Nafta v oleji.

Příspěvek od PJCZ »

Každopádně moc děkuji za názor, už opravdu nevím co s tím.
Doposud mě to stálo jen peníze a žádná změna.
Prozatím jsem nezaregistroval že by se mi ztrácela voda a s tou mikro trhlinkou myslíš že by po ujetí cca 30 km bylo možné aby stoupnul olej o cca 1 cm? To je vzdálenost při které jsem to měřil před a po jízdě.
Ještě jednou díky za tvůj názor.
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19273
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Re: Nafta v oleji.

Příspěvek od roman1648 »

Já už se nedivím ničemu a neříkám že nic není možné :D , protože někdy jsou to opravdu věci nepochopitelné, chce to nejprve vysledovat co opravdu do toho oleje jde a v jakém množství
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Re: Nafta v oleji.

Příspěvek od jericho-3 »

Tohle kdysi dělalo u čerpadel kdy pohon čerpadla byl v oleji, a přes vadné gufero pouštělo naftu do oleje. Ale u JTD to asi ne..Ale je to taková obdobná píčovina, .Zkontroloval bych oddech motoru a vše kde se ometá nafta okolo oleje..,
nepropadat panice...
Odpovědět

Zpět na „Fiat“