Boxer 2.2 HDI 121kw

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Kendys_TDI
Přispěvovatel
Příspěvky: 190
Registrován: 23 zář 2018, 10:39
Bydliště: Střední Čechy Slánsko/Žatecko

Boxer 2.2 HDI 121kw

Příspěvek od Kendys_TDI »

Ahojte, zrovna v práci zajíždím novýho boxéra s uvedenou motorizací. Nemáte někdo s tímto motorem bohaté zkušenosti ?
Stává se mi totiž, že když víc točím a jezdím dynamičtěji, tak se motor po čase unaví a jen fouká zpod klapky a nic moc to nejede - třeba v kopci atd. jako jede to, ale prostě to takhle začne foukat okolo a motor už moc nezrychlí. Prvních 1500 km jsem najel v klidovéjším tempu, potom jsem mu trochu začal dávat za uši, aby nezlenivěl, ale zas ne dlouhodobě. Koukal jsem na hadice od sání do turba atd. a nenašel jsem žádnou vytaženou, nebo tak něco. Podle mě je to normální, řešilo se to v Renault Master foru, že když je motor přehřátý, tak prostě nepojme vedené množství vzduchu a ten vzduch musí někudy ven, když nejde do motoru že.
Jezdím na hraně nosnosti kvůli vytížení, takže od toho žádný zázraky nečekám. Ale když sem jel jednou prázdný, dostat se na omezovač (170) bylo takřka okamžité.
Díky za info.
Octavia 1 TDI AGR, GOLF IV 2.8 V6 4motion
a ještě je tu manželky Fóbia 1.4 16V BKY hatch (LOL)
Uživatelský avatar
Kendys_TDI
Přispěvovatel
Příspěvky: 190
Registrován: 23 zář 2018, 10:39
Bydliště: Střední Čechy Slánsko/Žatecko

Re: Boxer 2.2 HDI 121kw

Příspěvek od Kendys_TDI »

Tak foukání se stupňovalo, dali jsme to do servisu (přeci jen záruka), kde zjistili, že praskla keramika dpf (rofl) A to sem tomu do krve dal jen 1x při výjezdu z kruháku, když měl motor přes 2000 km (noteeth) Upřesním, že jsem s ním jel z Brna do Prahy, takže o nějaký prohřátí neprohřátí nemůže být ani řeč.
Octavia 1 TDI AGR, GOLF IV 2.8 V6 4motion
a ještě je tu manželky Fóbia 1.4 16V BKY hatch (LOL)
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19273
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Re: Boxer 2.2 HDI 121kw

Příspěvek od roman1648 »

To určitě ne, to je jasná výrobní vada, s takto malým nájezdem není normální aby to něco udělalo i kdyby to dostávalo karate od rána do večera
Uživatelský avatar
Kendys_TDI
Přispěvovatel
Příspěvky: 190
Registrován: 23 zář 2018, 10:39
Bydliště: Střední Čechy Slánsko/Žatecko

Re: Boxer 2.2 HDI 121kw

Příspěvek od Kendys_TDI »

Zdary, tak Boxér už má přes 6000 km, keramika vyměněná - záruka uznaná, ale pro změnu to přestalo tahat do kopců. Třeba točím trojku v Libereckých skalách a na Ústecku a otáčky se zastaví na 3500 a víc už ani ťuk :? Žeby nějaká funkce Euro 6? Aby nebyly mega emise a nebo další chyba ? :D Nový není nový, když ujelo první jízdu 300 km na tempomat po dálnici (LOL) jak ho trouba dealer převezl.
Octavia 1 TDI AGR, GOLF IV 2.8 V6 4motion
a ještě je tu manželky Fóbia 1.4 16V BKY hatch (LOL)
Uživatelský avatar
Kendys_TDI
Přispěvovatel
Příspěvky: 190
Registrován: 23 zář 2018, 10:39
Bydliště: Střední Čechy Slánsko/Žatecko

Re: Boxer 2.2 HDI 121kw

Příspěvek od Kendys_TDI »

Tak ona byla chyba mezi volantem a sedačkou, kde se řidič bál dát pedál na podlahu, když potřeboval plný výkon (wallbash)
Octavia 1 TDI AGR, GOLF IV 2.8 V6 4motion
a ještě je tu manželky Fóbia 1.4 16V BKY hatch (LOL)
Odpovědět

Zpět na „Peugeot“