octavia 1.9 tdi aktuální spotřeba

Jakékoliv dotazy týkající se problémů, údržby vozů koncernu VW. Týká se jen VW/Audi/Škoda/Seat

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
adu
Přispěvovatel
Příspěvky: 173
Registrován: 13 črc 2006, 11:09

octavia 1.9 tdi aktuální spotřeba

Příspěvek od adu »

Zdravim ..mam problem so spotrebou na octavii 1.9 tdi...ide o to ze ked vyradim rychlost za jazdy tak aktualna spotreba mi zostane vysiet napr na 6.3 alebo na nejakej inej hodnote ...malo by klasicky na 0.7 l/h . ???
adu
Přispěvovatel
Příspěvky: 173
Registrován: 13 črc 2006, 11:09

Příspěvek od adu »

A este je tam problem ze celkova spotreba vychazda nejak dost vysoko okolo 6 l ... inak vseto by malo byt ok ...pamat zavad cista ... aj namerane hodnoty su ok ????
Laky
Sběrač informací
Příspěvky: 23
Registrován: 23 led 2006, 18:08
Bydliště: BA, Slovakia

Příspěvek od Laky »

Na zaciatok by bolo dobre vediet aky je to motor, je to PD? Ten udaj o spotrebe je z Pal. poc., alebo precitany z RJ?
staley
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: 24 led 2006, 15:00

Příspěvek od staley »

Mám AGR motor 1,9 TDI 230tk a při vykvaltu to ukazuje podle rychlosti jízdy i 0,9 l/100 km okamžitou. A moje průměrná je při jízdě podle dnešních předpisů 4 l /100km.


Nevytahuju se... rostu. :-)
Uživatelský avatar
cippis
Přispěvovatel
Příspěvky: 615
Registrován: 23 led 2006, 21:02
Bydliště: okolo Prahy

Příspěvek od cippis »

i když motor ti běži na volnoběh, tak to přepočítává volnoběžnou spotřebu na KM. Když budeš popojíždět s kopce na neutrál, budeš mít zajímavou okamžitou spotřebu aniž by si se dotkl plynu - taky třeba 5O/ 100 (LOL)
Superb 2,0 Tdi DSG Style, A6 3,0 TDI Q S-line, M. Pajero I. 2,5 Td do lesa
staley
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: 24 led 2006, 15:00

Příspěvek od staley »

to cipris.
nepřeháněj.

Vím, že když budu popojíždět na 1 tak to ukáže třeba 16l a po zastavení tam ten údaj zůstane. Naopak když pojedu z kopce na kvalt tak bude spotřeba 0 lt, ale po zastavení a vyřazení se postupně zvedne.
staley
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: 24 led 2006, 15:00

Příspěvek od staley »

A když pojedu z kopce bez rychlosti a ten kopec bude mít náležitý sklon aby autí zrychlovalo, bude se okamžitá spotřeba snižovat.
tak to mám já a jsem spoojen.

Nevytahuju se ... rostu a srostlinkou i šetřím naše lesy. :-)
Uživatelský avatar
cippis
Přispěvovatel
Příspěvky: 615
Registrován: 23 led 2006, 21:02
Bydliště: okolo Prahy

Příspěvek od cippis »

nespekuluj a zkus si to kecale :D. Ja až se mi na to vzpomenu tak ti to vyfotim. Na plyn ani nešáhnu a počítač bude počítat čísla jako hovado
Superb 2,0 Tdi DSG Style, A6 3,0 TDI Q S-line, M. Pajero I. 2,5 Td do lesa
Uživatelský avatar
oktáf
Přispěvovatel
Příspěvky: 742
Registrován: 23 led 2006, 21:24
Bydliště: Loděnice

Příspěvek od oktáf »

no já nevim, ale mě se pod 20km/h už nemění hodnota okanmžitý spotřeby a zůstává tam poslední naměřená. AGR66kw. STALEY má pravdu
CFHC
mvolesko
Aktivista
Příspěvky: 1093
Registrován: 23 led 2006, 20:25
Bydliště: Praha-Zapad

Příspěvek od mvolesko »

oktáf píše:no já nevim, ale mě se pod 20km/h už nemění hodnota okanmžitý spotřeby a zůstává tam poslední naměřená. AGR66kw. STALEY má pravdu
jo zustane, ale kdyz budes stat treba pet minut tak tam bude posledni spotreba treba 9.5, ale pak ujedes treba 20metru po tech peti minutach tak tam vyskoci 99.9
TDI 4x4 90Hp --> 2++Hp
Obrázek
Uživatelský avatar
cippis
Přispěvovatel
Příspěvky: 615
Registrován: 23 led 2006, 21:02
Bydliště: okolo Prahy

Příspěvek od cippis »

já to mám okoukané z Maxidotu z OII. Stojím a spotřeba 0,7l/h, pustím to s kopce na neutrál a spotřebu to začne přepočítavat hned na km. Čím pomaleji jedu, tím je ta okamžitá spotřeba hrůzostrašnějsí (LOL) . Samzřejmě se to promítá i do vypočítané průměrné. Ta má pak hodnotu, když je Praha správně zapráskaná třeba i 15l / 100km
Superb 2,0 Tdi DSG Style, A6 3,0 TDI Q S-line, M. Pajero I. 2,5 Td do lesa
Koumi
Přispěvovatel
Příspěvky: 120
Registrován: 25 dub 2006, 11:21

Příspěvek od Koumi »

mvolesko píše:
oktáf píše:no já nevim, ale mě se pod 20km/h už nemění hodnota okanmžitý spotřeby a zůstává tam poslední naměřená. AGR66kw. STALEY má pravdu
jo zustane, ale kdyz budes stat treba pet minut tak tam bude posledni spotreba treba 9.5, ale pak ujedes treba 20metru po tech peti minutach tak tam vyskoci 99.9
ta spotreba 99.9 mi nabehne iba vtedy ked nastartujem a je vynulovane MFA 1 a pohnem sa 20 metrov a ostanem stat, potom ked sa pohnem ide prudko dole takze sa asi mylis
Mercedes e 270cdi
mvolesko
Aktivista
Příspěvky: 1093
Registrován: 23 led 2006, 20:25
Bydliště: Praha-Zapad

Příspěvek od mvolesko »

Koumi píše:
mvolesko píše:
oktáf píše:no já nevim, ale mě se pod 20km/h už nemění hodnota okanmžitý spotřeby a zůstává tam poslední naměřená. AGR66kw. STALEY má pravdu
jo zustane, ale kdyz budes stat treba pet minut tak tam bude posledni spotreba treba 9.5, ale pak ujedes treba 20metru po tech peti minutach tak tam vyskoci 99.9
ta spotreba 99.9 mi nabehne iba vtedy ked nastartujem a je vynulovane MFA 1 a pohnem sa 20 metrov a ostanem stat, potom ked sa pohnem ide prudko dole takze sa asi mylis
no tak jasne jak mile se rozjedes zacne prudce padat
TDI 4x4 90Hp --> 2++Hp
Obrázek
Uživatelský avatar
cippis
Přispěvovatel
Příspěvky: 615
Registrován: 23 led 2006, 21:02
Bydliště: okolo Prahy

Příspěvek od cippis »

až vjedu do zácpy a budu se nudit nadělám vám fotky maxidotu a spotřeby :D
Superb 2,0 Tdi DSG Style, A6 3,0 TDI Q S-line, M. Pajero I. 2,5 Td do lesa
Odpovědět

Zpět na „Údržba/problémy VW group (DIESEL)“