Rozvody Fabia 1,4 MPI - Vadné ozub. kolo

Jakékoliv dotazy týkající se problémů, údržby vozů koncernu VW. Týká se jen VW/Audi/Škoda/Seat

Moderátoři: šulda, Moderátoři

m_toy
Přispěvovatel
Příspěvky: 670
Registrován: 21 led 2009, 21:14
Bydliště: Kroměříž

Rozvody Fabia 1,4 MPI - Vadné ozub. kolo

Příspěvek od m_toy »

Ahoj,

Pokud budete dělat rozvody na tomto starým motoru, pozor na značky na kolech. Mrkněte na fotky. Tečka na kole na kliku je o zub vedle !! A to je prosím originál sada !!
Naštěstí jsme si toho všimli, než jsme to nasadili. Ono pokud si nezatočíte s klikou, nebo s vačkou po sundání původních rozvodů, tak to sice stejně nejde na drážku, ale chybička se může vloudit. Já mám na tyhle motory asi pech. Před měsícem jsem tyhle rozvody měnil kamarádovi na favoritu a tam zase byla prokazatelně z výroby vadná vačka. Pokud jsem to natočil tak, aby byl 4. válec ve střihu, měl jsem drážku na vačce směrem dolů. Tzn., že drážka na vačce je vyfrézovaná přesně na druhé straně, než by měla být.
Takže motorům škoda ZDAR !!! :) Obrázek
Obrázek
Marek77
Aktivista
Příspěvky: 10028
Registrován: 05 úno 2007, 21:58
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od Marek77 »

No tak to je celkem průser, řekl bych !!!
Mégane Grandtour II 1,5dCi 78kW (*2008)
Scénic III 1,4TCe 96kW (*2012)
Master IV 2,3dCi 132kW (*2020)
Uživatelský avatar
Tono
Přispěvovatel
Příspěvky: 294
Registrován: 06 led 2007, 17:14
Bydliště: Slovakia

Příspěvek od Tono »

Tak pokial je aj na druhom ozubenom tá bodka vyrazená dalej, tak v tom žiadny problém nevidím... rozostup 12 čapov zachováš.
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32832
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

Tono píše:Tak pokial je aj na druhom ozubenom tá bodka vyrazená dalej, tak v tom žiadny problém nevidím... rozostup 12 čapov zachováš.
a jak je pak nasadíš jedině bez klínu na parádu

já se stím zatím nesetkal a asi bych na to přišel já dělám rozvody na 21 čepů, stáhnu ty staré podle nich sestavím nové, navíc mám sešlápmou spojku ale i tak sem tam nastane velké předkvapení :o :? :-D miloš
Uživatelský avatar
ROMEK
Aktivista
Příspěvky: 5462
Registrován: 03 dub 2006, 19:53
Odpovědi: 1
Bydliště: SK Záhorie

Příspěvek od ROMEK »

teda nevím jestli to je origo podla tej krabice sa mi to moc nezda take sem robil hodne týchto fabek skrz rozvody a vždy mi to sedelo a ta krabica od rozvodu vypadala uplne inak
m_toy
Přispěvovatel
Příspěvky: 670
Registrován: 21 led 2009, 21:14
Bydliště: Kroměříž

Příspěvek od m_toy »

Vždyť ta krabice je označená logem škoda. Jsou to origo rozvody přímo od škodovky. Asi se to v náhradě ani nedělá.
Jinak tečka na kole musí být vždy sesouhlasená s drážkou jinak to časování bude jiný ;)

Milan
Uživatelský avatar
Ladas
Aktivista
Příspěvky: 34705
Registrován: 28 led 2008, 00:30
Odpovědi: 1
Bydliště: Praha

Příspěvek od Ladas »

neliší se náhodou favo,felda vs. fábie?
Oct ALH 66Kw-4??Nm 1??PS
klika,písty,ojnice,saní ARL včetně IC,vedení 60mm,turbo Hybrid-Oleg,trysky PP764+11mm hlava DPF ON
SW Dieselpower
jednohmota+HDS57+VR6 přítlačák,převodovka GGU,brzdy CupraR 323mm př. 288x22mm zad. CO JEDE MUSi BRZDIT!
Uživatelský avatar
papouch22
Aktivista
Příspěvky: 1367
Registrován: 20 úno 2009, 15:56
Bydliště: SELCANSKO

Příspěvek od papouch22 »

fabie ma proti felde-favu jiny prumer ozubenyho kola takze zamena sady rozvodu neni mozna
Uživatelský avatar
Ladas
Aktivista
Příspěvky: 34705
Registrován: 28 led 2008, 00:30
Odpovědi: 1
Bydliště: Praha

Příspěvek od Ladas »

no to si právě myslím když vidím ty fotky ale asi mě to klame...
Oct ALH 66Kw-4??Nm 1??PS
klika,písty,ojnice,saní ARL včetně IC,vedení 60mm,turbo Hybrid-Oleg,trysky PP764+11mm hlava DPF ON
SW Dieselpower
jednohmota+HDS57+VR6 přítlačák,převodovka GGU,brzdy CupraR 323mm př. 288x22mm zad. CO JEDE MUSi BRZDIT!
m_toy
Přispěvovatel
Příspěvky: 670
Registrován: 21 led 2009, 21:14
Bydliště: Kroměříž

Příspěvek od m_toy »

Je to všechno stejný, akorát fávo má myslím menší průměr kliky. Feli a fab by mělo být stejný.

To Laďas - Ty fotky klamou. Ta spodní sada co leží na stole je ta původní vymontovaná, to horní kolo je nový, na kterým jsem si ve finále vyrazil novou tečku a už se to pár kilometrů motá v AQW :)

Milan
Uživatelský avatar
zizuzidan
Aktivista
Příspěvky: 2406
Registrován: 10 zář 2007, 11:32
Bydliště: Sedlčansko

Příspěvek od zizuzidan »

Felicie a favo stejný rozvody-Fabie jiný-pozor nato. :(
Uživatelský avatar
Ladas
Aktivista
Příspěvky: 34705
Registrován: 28 led 2008, 00:30
Odpovědi: 1
Bydliště: Praha

Příspěvek od Ladas »

zizuzidan píše:Felicie a favo stejný rozvody-Fabie jiný-pozor nato. :(
taky si myslím že je tam jiný průměr na klice zítra kouknu do Etky ;)
Oct ALH 66Kw-4??Nm 1??PS
klika,písty,ojnice,saní ARL včetně IC,vedení 60mm,turbo Hybrid-Oleg,trysky PP764+11mm hlava DPF ON
SW Dieselpower
jednohmota+HDS57+VR6 přítlačák,převodovka GGU,brzdy CupraR 323mm př. 288x22mm zad. CO JEDE MUSi BRZDIT!
m_toy
Přispěvovatel
Příspěvky: 670
Registrován: 21 led 2009, 21:14
Bydliště: Kroměříž

Příspěvek od m_toy »

Tak jsem se díval do Etky i do dílenské příručky a nenašel jsem to.
Zas tak moc na tom nezáleží, stejně si objednáš rozvody na to auto, co ti zrovna stojí na dílně. Je tak ???

Milan
Uživatelský avatar
Tono
Přispěvovatel
Příspěvky: 294
Registrován: 06 led 2007, 17:14
Bydliště: Slovakia

Příspěvek od Tono »

slovacek.milos píše:
Tono píše:Tak pokial je aj na druhom ozubenom tá bodka vyrazená dalej, tak v tom žiadny problém nevidím... rozostup 12 čapov zachováš.
a jak je pak nasadíš jedině bez klínu na parádu

já se stím zatím nesetkal a asi bych na to přišel já dělám rozvody na 21 čepů, stáhnu ty staré podle nich sestavím nové, navíc mám sešlápmou spojku ale i tak sem tam nastane velké předkvapení :o :? :-D miloš
Nepochopil si to. Ak je aj na vačkovom kole vyrazená tá bodka o zub dalej, tak ako aj na tom klukovkovom z tej sady, tak ti to normálne sadne na drážky a aj rozostup, časovanie, ostane zachované. A favo fabia majú na 100 pro iný priemer kluky. Vo felkách sa to láme, stále mám na felku dve sady a po rozobratí vidím ktorú potrebujem, a je doležité merať aj hrúbku klukovkového kolesa a ak je potrebné podložiť vymedzovačkami.
Panky
Přispěvovatel
Příspěvky: 168
Registrován: 21 říj 2008, 21:32
Bydliště: Mladá Boleslav

Příspěvek od Panky »

pár těhle rozvodů jsem taky udělal, ale s těma tečkama jinde jsem se nesetkal. je to divný, nevyměnili ti krabičku od těch rozvodů a nedali ti do ni nějaký čínský kola? (noteeth) Jo a ty rozdíly jsou v průměru klikovýho kola. starý má 30mm a nový 32mm a láme se to ve feldě v roce 97.
Odpovědět

Zpět na „Údržba/problémy VW group (DIESEL)“