Podrobny postup odvzdusnenia ABS pomocou VAG-COMu

Jakékoliv dotazy týkající se problémů, údržby vozů koncernu VW. Týká se jen VW/Audi/Škoda/Seat

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Uživatelský avatar
TDI tech
Aktivista
Příspěvky: 10231
Registrován: 16 říj 2007, 23:18

Podrobny postup odvzdusnenia ABS pomocou VAG-COMu

Příspěvek od TDI tech »

(offtopic) Takze dnes som odvzdusnoval jednu Octu1 podla DP a cely postup som opravil. Teraz je uz spravne. Dakujem vsetkym zucastnenym za doplnenia, postrehy a upozornenia. VSETKYM SA OSPRAVDLNUJEM, ZE SOM PRVY KRAT UVIEDOL DEZINFORMACIU. (offtopic)




(prosim presunut do FAQ)

Takze po viacerych dotazoch od clenov fora sem davam cely presny postup (fotoserial) ako odvzdusnit ABS pomocou diag. nastroja VAG-COM. Na prevedenie operacie su potrebne dva osoby. POMOCOU VAG-COMu SA ODVZDUSNUJU IBA PREDNE BRZDY !!! Zadne brzdy sa odvzdusnuju klasicky bez pouzitia VAG-COMu.


Ako prve uvolnime rucnu brzdu, povypiname vsetky spotrebice v aute ako napr. autoradio, vyhrievanie sedadiel, ventilator kurenia, vnutorne osvetlenie atd. Skontrolujeme stav hladiny brzdovej kvapaliny prip. ju doplnime (podla potreby).


1, Pripojime interface do diag. zasuvky, zapneme zapalovanie a spustime program VAG-COM.


2. Zvolime RJ 03 - ABS brzdy
Obrázek


3, Klikneme na polozku 04 - zakladne nastavenie
Obrázek


4, Zvolime kanal 001 a klikneme na tlacidlo "Start"
Obrázek


5, Postupujeme podla vyzvy t.j. stlacime brzdovy pedal a drzime ho. Po chvily zacne vrcat cerpadlo ABS a pedal zacne stupat hore resp. tlacit proti nohe (pedal furt drzime stlaceny).
Obrázek


6, program nas vyzve aby sme uvolnili brzdovy pedal, a urobime tak. Druha osoba na odvzdusnovaci ventil (odvzdusnovak) navlecie priesvitnu hadicku (najlepsie ciru), volny koniec hadicky dame do nejakej otvorenej nadoby napr. plastoveho kelimka od Slolviny a pod. (aby nam nevitiekla vytlacena brzdova kvapalina na zem) a uvolni ho (odvzdusnovak). OVZDUSNOVAK UVOLNI IBA NA JEDNEJ STRANE !!! teraz napr, na PRAVEJ (prednej)
Obrázek


7, klikneme na tlacitko "ZAP/VYP/dalsi" (ktore sa nachadza v okne na pravo hore) (odvzdusnovak je stale povoleny)
Obrázek


8, program nas vyzve aby sme asi priblizne 10sekud pockali. Pocas tychto 10s sa znovu rozbehne cerpadlo ABS. (odvzdusnovak je stale povoleny)
Obrázek


9, teraz nas program vyzve aby sme 10x stlacili a uvolnili brzdovy pedal (proste 10x naslapeme na brzdu) Druha osoba (odvzdusnovak je stale povoleny) sleduje ci pocas stlacania brzdoveho pedala je v hadicke vidiet bublinky. (Pri poslednom desiatom slapnuti DRZIME PEDAL STLACENY DOLU na podlahe az kym druha osoba nedotiahne odvzdusnovak). Teraz druha osoba DOTIAHNE ODVZDUSNOVAK a da nam signal ze uz mozeme uvolnit brzdovy pedal. UVOLNIME BRZDOVY PEDAL.
Obrázek


10, Po kroku c.9 skontrolujeme stav hladiny brzdovej kvapaliny prip. ju doplnime (podla potreby) a znovu klikneme na tlacidlo "ZAP/VYP/dalsi"
Obrázek


11, znovu postupujeme podla vyzvy t.j. stlacime brzdovy pedal a drzime ho. Po chvily zacne vrcat cerpadlo ABS a pedal zacne stupat hore resp. tlacit proti nohe (pedal furt drzime stlaceny).
Obrázek


12, program nas vyzve aby sme uvolnili brzdovy pedal, a urobime tak. Druha osoba na odvzdusnovaci ventil (odvzdusnovak) navlecie priesvitnu hadicku (najlepsie ciru), volny koniec hadicky dame do nejakej otvorenej nadoby napr. plastoveho kelimka od Slolviny a pod. (aby nam nevitiekla vytlacena brzdova kvapalina na zem) a uvolni ho (odvzdusnovak). OVZDUSNOVAK UVOLNI IBA NA JEDNEJ STRANE !!! teraz napr, na LAVEJ (prednej)
Obrázek


13, klikneme na tlacitko "ZAP/VYP/dalsi" (ktore sa nachadza v okne na pravo hore) (odvzdusnovak je stale povoleny)
Obrázek


14, program nas vyzve aby sme asi priblizne 10sekud pockali. Pocas tychto 10s sa znovu rozbehne cerpadlo ABS. (odvzdusnovak je stale povoleny)
Obrázek


15, teraz nas program vyzve aby sme 10x stlacili a uvolnili brzdovy pedal (proste 10x naslapeme na brzdu) Druha osoba (odvzdusnovak je stale povoleny) sleduje ci pocas stlacania brzdoveho pedala je v hadicke vidiet bublinky. (Pri poslednom desiatom slapnuti DRZIME PEDAL STLACENY DOLU na podlahe az kym druha osoba nedotiahne odvzdusnovak). Teraz druha osoba DOTIAHNE ODVZDUSNOVAK a da nam signal ze uz mozeme uvolnit brzdovy pedal. UVOLNIME BRZDOVY PEDAL.
Obrázek


16, Skontrolujeme stav hladiny brzdovej kvapaliny prip. ju doplnime (podla potreby).


POZNAMKA: Tento poroces opakujeme podla potreby aj niekolko krat az kym nam neprestane ist vzduch z odvzdusnovaku von (na konkretnej strane). V priesvitnej hadicke nesmie byt vidiet ziadne bublinky ani spenenu "emulziu", iba krasnu cistu brzdovu kvapalinu. Pokial tomu tak nieje vratime sa ku kroku c.10 a postup opakujeme na potrebnej strane kde je este furt vzduch. Pokial je to uz OK tak pristupime k dalsiemu kroku c.17.


17, Odvzdusnenie je ukoncene a mozeme opustit polozku "Zakladne nastavenie" klikneme teda na tlacidlo "Zpet" ktore sa nachadza v okne na strede dole
Obrázek


18, kliknutim na tlacidlo 06 - Ukoncenie komunikacie, korektne ukoncime spojenie s RJ 04 - ABS brzdy
Obrázek


Tym je ABS odvzdusnene. Vykoname skusobnu jazdu. Ak sa nam este furt vidi makky brzdovy pedal celu proceduru mozeme zopakovat este raz.
Naposledy upravil(a) TDI tech dne 13 úno 2010, 22:09, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
TDI tech
Aktivista
Příspěvky: 10231
Registrován: 16 říj 2007, 23:18

Příspěvek od TDI tech »

Dodam este aj video, len ho musim niekde uploadnut.
dudu
Přispěvovatel
Příspěvky: 250
Registrován: 04 dub 2008, 19:06
Bydliště: ZL

Příspěvek od dudu »

velmi pekne
seat -vraj 200 ponikov ked sa zrátajů
josef10
Aktivista
Příspěvky: 1181
Registrován: 29 led 2010, 22:01

Příspěvek od josef10 »

TDI tech smekám před tebou klobouk. Jsem rád, že zde na foru máme takového profíka.
Uživatelský avatar
TDI tech
Aktivista
Příspěvky: 10231
Registrován: 16 říj 2007, 23:18

Příspěvek od TDI tech »

Uzivatel david53 mi do SZ poslal aj zopar dolezitych faktov ktore s brzdami suvsia.
david53 píše:Ahoj, dík, že jsi tímto přispěl, dlouho jsem to taky studoval, i v Autobrzdách Jablonec a tam mi technik tohle poradil. Jen bys mohl ještě k tomu dodat, že je VELMI důležité použít správnou brzdovou kapalinu!!!!!!!
Většina kapalin volně prodejných totiž nesplňuje kritéria viskozity tolik důležitá pro ABS, příp ESP a další systémy k těmto přiřazené... Jde především o schopnost průtoku velmi malými otvory a kanálky v jednotce ABS! Dokonce ani autorizovaný servis mnohdy nepoužívá dobrou kapalinu.
Já jsem kompletně přešel na kapalinu ATE "ESP" a od té doby nemám problém s "podivnými pocity" v pedálu brzdy...
Uživatelský avatar
nogis
Aktivista
Příspěvky: 3535
Registrován: 29 led 2008, 19:32
Bydliště:

Příspěvek od nogis »

Díky za super postup, ale stále to neřeší můj problém. Při prvním pokusu jsem se dostal až na obr.6, pak při zmáčknutí "Další" byly ve všech kolonkách jen N/A. Při všech dalších pokusech to skončilo na obr.5 s tím, že mě čerpadlo vytlačilo pedál nahoru a pak N/A... :?

Na ten pedál zkusím ještě sehnat tu kapalinu. Takže výměna po desáté. :roll:
VW Passat B8 variant R-line, CUAA 218kW/591Nm
Uživatelský avatar
Tomas.cz
Aktivista
Příspěvky: 14261
Registrován: 06 dub 2006, 13:37
Bydliště: Praha

Příspěvek od Tomas.cz »

Já používám od ATE tu SL6 DOT4 , píšou na piksle že je speciálně pro ABS/ESP.
venouš
Přispěvovatel
Příspěvky: 291
Registrován: 04 črc 2009, 14:33
Bydliště: Ústí nad Labem

Příspěvek od venouš »

ahooj,jsem dnes dal nový zadní brzdič pač zadní byl zarezlej.odvzdušnil 2krat cele auto pak jsem to zkoušel pomocí vagu nekolikrat.bez bublinek ale připada mi ten pedal prostě níž než byl dříve.jinak to brzdí asi normalne.chyby žadne a napady mi taky došly (wallbash)
VW sharan 81kw AVG
Škoda Felicia combi 1.3MPi
Uživatelský avatar
misoVW
Aktivista
Příspěvky: 8061
Registrován: 24 říj 2007, 08:51
Bydliště: Západné Slovensko, blízko PN

Příspěvek od misoVW »

pojazdi cca 100km, malo by sa to same zlepsit.
Uživatelský avatar
Huml
Aktivista
Příspěvky: 11068
Registrován: 23 led 2006, 20:01
Bydliště: Brno

Příspěvek od Huml »

TDI tech píše:Uzivatel david53 mi do SZ poslal aj zopar dolezitych faktov ktore s brzdami suvsia.
david53 píše:Ahoj, dík, že jsi tímto přispěl, dlouho jsem to taky studoval, i v Autobrzdách Jablonec a tam mi technik tohle poradil. Jen bys mohl ještě k tomu dodat, že je VELMI důležité použít správnou brzdovou kapalinu!!!!!!!
Většina kapalin volně prodejných totiž nesplňuje kritéria viskozity tolik důležitá pro ABS, příp ESP a další systémy k těmto přiřazené... Jde především o schopnost průtoku velmi malými otvory a kanálky v jednotce ABS! Dokonce ani autorizovaný servis mnohdy nepoužívá dobrou kapalinu.
Já jsem kompletně přešel na kapalinu ATE "ESP" a od té doby nemám problém s "podivnými pocity" v pedálu brzdy...
správná brzdová kapalina i pro ESP, je DOT4, to že ATE dělá kapalinu, která má zlepšený vlastnosti pro auta s ESP je věc jiná, má poloviční viskozitu kvůli ESP, aby byly reakce zaručený i ve velkých mrazech, mám ji v autě taky, ale abych řekl pravdu hodím ji pryč, protože v létě mi to brzdí naprd, pedál je měkčí a reakce naopak horší, teď v zimě jak jsou mrazy, tak je to ok, a když nepočítám mrazy jaký jsou letos, tak kolik dní v roce je taková zima, většinou je nad nulou, takže ten přínos pár mikrosekund je podle mě bezpředmětnej
ronej
Přispěvovatel
Příspěvky: 72
Registrován: 02 led 2010, 15:35

Příspěvek od ronej »

Ahoj, tak jakou tam dáš DOT4 ? Jakého výrobce preferuješ Mobil Brake Fluid DOT 4 ? http://www.lubstar.info/cz/technicke-li ... %20new.pdf
Jinak TDI parádní návod, dovolil jsem si udělat z toho sešit v PDF , tak doufám, že ti to nebude vadit, ke stažení zde:

http://uloz.to/3886507/abs-odvzdusneni.pdf
Touran 1,9 TDI,74kW PD
venouš
Přispěvovatel
Příspěvky: 291
Registrován: 04 črc 2009, 14:33
Bydliště: Ústí nad Labem

Příspěvek od venouš »

misoVW píše:pojazdi cca 100km, malo by sa to same zlepsit.
děkuju skusím stím vydržet.zítra mastím 400km tak pak bude jasno.koupil jsem Ferodo DOT 4.tak snad se ji tam bude libit a umoudrí se to :)
VW sharan 81kw AVG
Škoda Felicia combi 1.3MPi
Uživatelský avatar
Huml
Aktivista
Příspěvky: 11068
Registrován: 23 led 2006, 20:01
Bydliště: Brno

Příspěvek od Huml »

ronej píše:Ahoj, tak jakou tam dáš DOT4 ? Jakého výrobce preferuješ Mobil Brake Fluid DOT 4 ? http://www.lubstar.info/cz/technicke-li ... %20new.pdf
Jinak TDI parádní návod, dovolil jsem si udělat z toho sešit v PDF , tak doufám, že ti to nebude vadit, ke stažení zde:

http://uloz.to/3886507/abs-odvzdusneni.pdf
nevím na koho zněl dotaz, ale my dáváme Bosch a nemám žádnej problém
ronej
Přispěvovatel
Příspěvky: 72
Registrován: 02 led 2010, 15:35

Příspěvek od ronej »

Ahoj Huml, ptal jsem se tebe, děkuji za typ. V létě to vyměním.
Touran 1,9 TDI,74kW PD
Uživatelský avatar
Huml
Aktivista
Příspěvky: 11068
Registrován: 23 led 2006, 20:01
Bydliště: Brno

Příspěvek od Huml »

určitě nebude problém použít i od jinýho renomovanýho výrobce, ani jsem tím co jsem napsal nechtěl nějak špinit brzdovky od ATE, jsou určitě kvalitní, jen jsem chtěl říct, že jsem se o té SL6 dočetl, když to vyletělo jako novinka, tak že ji zkusíme a jak jsem psal, pro mě spíš zklamání, možná mám jinej problém, ale to poznám na jaře až budu zase měnit ;)
Odpovědět

Zpět na „Údržba/problémy VW group (DIESEL)“