Rozdělovací hlavy-typy

Noví uživatelé prostudovat jako první! Vytvořený souhrn témat na často probírané dotazy.
Téma mohou zakládat jen moderátoři - pokud máte nápad, kontaktujte Reeshu, nebo Dukese

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
tomáš karbus
Aktivista
Příspěvky: 1521
Registrován: 09 říj 2006, 22:00
Bydliště: Pozdeň

Rozdělovací hlavy-typy

Příspěvek od tomáš karbus »

Reaguji na časté dotazy ohledně rozdělovacích hlav a jejich dostupnosti a využitelnosti- 12mm (číslo 4915 980076) nejčastěji je použita v avii- orientační cena 12 600, při použití pro naše účely se u mechanického čerpadla (mtdi) dá použít celé čerpadlo z avie s lehčími úpravami, pro výměnu do mechanického čerpadla, které již máte je potřeba dát ji celou i spružinami (silnější) a čelní vačka může zůstat stávalící, doporučuji dát o něco silnější pružinu i pod kříž a hlavně skontrolovat zhodnost všech podložek (především ty u hlavy kvůli použití více typů) potom je potřeba u mechaniky lehce poupravit nastavení a použít, alespon větší trysky i když i z 81kw to je dost znát- pro větší extrémisty překopat plynovou soustavu- u elektriky asi bude třeba odladit trochu soft- co jsem se bavil tak jeté hlavy oskoušené ve 100% stavu řikaly, že nechávaji tak kolem 5000-6000Kč na 11mm hlavu už nezbyl čas, ale netřeba se o to moc starat, protože pro šetřílky rozdíl v ceně těch hlav je vždy pár korun (tak proč si rovnou nedat větší).

Doufám, že jsem tím někoho nenaštval, protože jsem opravdu reagoval jen na to kolik lidí to věčně zhání v bazaru a nemůže se dopídit ani cen.
Uživatelský avatar
wr8
Přispěvovatel
Příspěvky: 762
Registrován: 05 úno 2007, 23:24
Bydliště: Kunštát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od wr8 »

co takhle Fiat Dukato 2,5Tdi nebo 2,8Tdi?jak jsou na tom s rozdelovaci hlavou?
tomáš karbus
Aktivista
Příspěvky: 1521
Registrován: 09 říj 2006, 22:00
Bydliště: Pozdeň

Příspěvek od tomáš karbus »

todle jsem snad rozebrané ještě neměl, a nebo o tom nevim- tady je problém- že v katalogu je jen kod a ne rozměr, takže co neprojde přímo rukama, to nevim- ted jsme se právě hrabaly hlavama a bylo dost málo času a nejčastěji co jsme objevili byly 9, 10 a 12 a ty velké převážně z avie
Uživatelský avatar
wr8
Přispěvovatel
Příspěvky: 762
Registrován: 05 úno 2007, 23:24
Bydliště: Kunštát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od wr8 »

pokud vim tak avie co se vyrabely u nas maji rdovy vstrikovaci cerpadlo,takze by rozdelovaci hlavu slo pouzit z prvnich avii,Savignon nebo jak je to puvodni oznaceni,tak rotacni cerpadla byly
Uživatelský avatar
conti
Aktivista
Příspěvky: 1154
Registrován: 20 dub 2007, 22:17
Bydliště: Tam na západě za Plzní
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od conti »

To máš sice pravdu, že ty původní Avie měly rotační čerpadla, ale ty už dávno vzal čas. Rotačky se začly zase používat v posledních letech s nástupem turbomotorů, kdy vystřídaly řadová čerpadla.
tomáš karbus
Aktivista
Příspěvky: 1521
Registrován: 09 říj 2006, 22:00
Bydliště: Pozdeň

Příspěvek od tomáš karbus »

chci se omluvit, jestli jsem způsobyl nějaké desinformace, ale je nutné ještě podotknout, že některé hlavy ač mají větší průměr pístku nemusí být vždy konstrukčně zhodné a mohou způsobovat i opačný efekt, nemohu tu psát celý víčet problémů,( to by bylo na dlouho), ale každopádně pokud se člověk v tomto moc neorientuje, je lepší se poradit s někým znalým
Uživatelský avatar
AlesShi
Přispěvovatel
Příspěvky: 586
Registrován: 17 úno 2006, 18:51
Bydliště: Praha

Příspěvek od AlesShi »

mohl bys dat naky fotky jak ty hlavny vypadaj
tomáš karbus
Aktivista
Příspěvky: 1521
Registrován: 09 říj 2006, 22:00
Bydliště: Pozdeň

Příspěvek od tomáš karbus »

no ted bohužel ne, protože ted v tom našem prdelákově jde net jak, když nejde a trvalo by to dlouho (to víš ty jsi z prahy ty tohle neznáš) a z práce nemůžu, každopádně z fotek pokud jsi někdy neviděl rozdělovací hlavu poznáš prd a navíc jen hlava samotná neni vše, za tu dobu, co jsem rozebral spousty čerpadel a zkoušel vše možné i nemožné jsem ztrávil tolik večerů a prodělal tolik peněz, že prostě vše co o tom vím jen tak nenasypu na internetové forum (jen si trochu taky lámejte hlavu) 8)
Uživatelský avatar
AlesShi
Přispěvovatel
Příspěvky: 586
Registrován: 17 úno 2006, 18:51
Bydliště: Praha

Příspěvek od AlesShi »

prosim Tome, jak to je teda s tema vetsima hlavama :)

jaky sou vykonovy rozdily?

10 - 11 - 12


vetsi hlava je dulezita, cim jeste poladit aby davalo jeste?



da se pripadne cerpadlo stahnout na normalni hodnoty, treba kdyz bude auto puceno atd..
alesek22
Přispěvovatel
Příspěvky: 263
Registrován: 16 říj 2008, 18:17
Bydliště: Miletín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od alesek22 »

Z jake avie je to cerpadlo jak ma 12 hlavu??Dikasek
Odpovědět

Zpět na „FAQ - časté dotazy - řešení, postupy“