RO legální

..jak jezdit na Slunečnicový, Řepkový, Olivový a podobné oleje ... a nebo, jestli někdo ještě jezdí na naftu, tak o naftě :-) či bionaftě

Moderátoři: šulda, radluk, Moderátoři

Odpovědět
kartmen
Přispěvovatel
Příspěvky: 189
Registrován: 24 led 2006, 06:45
Bydliště: sever Čech

RO legální

Příspěvek od kartmen »

Teď jsem poslouchal rádio (ČR 1) a tam se projevil nějaký politik o tom, že by mělo být legální a zvýhodněné PHM - mimo jiné i rostlinné a živočišné (?) tuky. Takže by konečně krok vstříc?
nemám žádné auto na naftu
Uživatelský avatar
Radim205D
Přispěvovatel
Příspěvky: 974
Registrován: 19 kvě 2006, 06:36
Bydliště: Havířov

Příspěvek od Radim205D »

je to tak... :D
E91 N52B30 :)
Uživatelský avatar
Zdenda
Přispěvovatel
Příspěvky: 239
Registrován: 25 led 2006, 16:29
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Zdenda »

jojo, taky jsem to zaregistroval. Veškerý 100% biologický paliva by měly bejt osvobozený od spotřební daně...Vopruz, kterej přebejvá, jsou schválený/neschválený přestavby, homologovaný nádrže apod...S tim by mohly ještě tu a tam dělat problémy, pokud se narazí na blbce, ale už z toho aspoň nekouká flastr za daňový úniky...
VW Passat 1.6 TD, motor CY, r.v. 1987
VW Passat 1.9 TDI, motor AFN, 1996
Ford Mondeo 1.8 TDCI, 2007
Pavel
Přispěvovatel
Příspěvky: 524
Registrován: 13 črc 2006, 10:20

Příspěvek od Pavel »

To je pořád strachu z legality. A jetli pak a tedy jak platil spotřební daň Bursík se svým TDIčkem? To by mě strašně zajímalo.
Jak to bude legální, budou zas jen problémy. Jeětě se bude vzpomínat jaké zlaté časy když se jezdilo v klidu a tichu :)
kartmen
Přispěvovatel
Příspěvky: 189
Registrován: 24 led 2006, 06:45
Bydliště: sever Čech

Příspěvek od kartmen »

Ono to zas nebude tak horký. Když si vezmu, co lidí jezdí jenom k Shell a OMV apod. a na jiný PHM maj svůj názor (naštěstí pro olejáře jinej)... To vidím, když jenom nakousnu téma RO, tak málokdo ví o co jde a když už to tak nějak pochopí, tak se zhrůzou v očích odebere k nelbližší pumpě. Je zajímavý, že tady u nás jeden poměrně "tupej" rádobymechanik o tom ví dost a jiní kluci, kteří se tváří, jak všemu rozumí, vědí uplnou pikaču.
nemám žádné auto na naftu
Uživatelský avatar
Zdenda
Přispěvovatel
Příspěvky: 239
Registrován: 25 led 2006, 16:29
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Zdenda »

No, já bych řek, že se to začíná pomalu rozmáhat. Sehnat vyjetej friťák z hospody už pomálu nejde - vdycky už to "někdo vykupuje" (a to se ještě nedávno za likvidaci vyjetýho friťáku platilo) A charakteristickej smrad už na ulici taky čucham několikrá denně - většinou taxikáři nebo vyžilejší dodávky...
VW Passat 1.6 TD, motor CY, r.v. 1987
VW Passat 1.9 TDI, motor AFN, 1996
Ford Mondeo 1.8 TDCI, 2007
mazda626
Přispěvovatel
Příspěvky: 77
Registrován: 25 bře 2006, 20:20
Bydliště: Praha

Příspěvek od mazda626 »

ale to je mysleno jako příměs do bionafty a až na tu ti pak narazej silniční daň

teda myslím že to tak je ,jestli se mílím tak sorry :D
bobyd
Přispěvovatel
Příspěvky: 650
Registrován: 25 úno 2006, 18:20

Příspěvek od bobyd »

Ilegalita forever muj nazor je jak to zacne bejt legalni prisere se spousta vychcandiru jako ostatne na vse a budou na tom chtit vytriskat majland dokud si vetsina pakousu mysli ze jim to totalne vodpali motor je to v klidu
(LOL) mozna az jednou dojde ropa bude to aktualni :-D
Sharan 1.9 TDI 96 kw GOAL
OVCE 2.0 TDI 103 kw BKD
Uživatelský avatar
radluk
Aktivista
Příspěvky: 1672
Registrován: 06 čer 2006, 22:38
Bydliště: Uherske Hradiste

.

Příspěvek od radluk »

..... (R)
Naposledy upravil(a) radluk dne 08 zář 2008, 10:06, celkem upraveno 1 x.
Kubrt
Přispěvovatel
Příspěvky: 64
Registrován: 03 srp 2006, 21:15
Bydliště: Východ

Příspěvek od Kubrt »

vyšší poptávka= vyšší cena, přímá úměra obchodníka. Kdyby byla mizivá poptávka po ropě, tak barel prodávají pyžamáci za 10baků a jsou šťastni. Stejné to bude přece s jakýmkoliv palivem a není vůbec podstatné,jestli je nebo není bio.Vzpomínám, jak jsem předloni kupoval velmi často a v pohodě olej za 13,90 a 12,90! (tescoland a spol) Taková cena je dneska v rovině snů, a to kačka posílila. Každá pokladní se mě pak ptá, jak mi to fachčí na ten olej,a že ten sousedovic Toník na to taky jezdí a oni chtějí taky! Takže raděj vyznávám konspiraci(je tam ta trocha vzrušení) a netroubím to dál a paňmámám u kasy melu něco o skautech. ;)
mazda626
Přispěvovatel
Příspěvky: 77
Registrován: 25 bře 2006, 20:20
Bydliště: Praha

Příspěvek od mazda626 »

jojo odstartovala to nova stim manikem s Volvem a chytnul se toho svět motorů...ještě že jsou tam ti redaktoři chytrý a po tydnu napsali že jim to přestalo jezdit ...to by jinak na to dneska jezdila polovička národa a akční olej by byl za 19.90kc :o
Uživatelský avatar
radluk
Aktivista
Příspěvky: 1672
Registrován: 06 čer 2006, 22:38
Bydliště: Uherske Hradiste

,

Příspěvek od radluk »

(LOL)
Naposledy upravil(a) radluk dne 08 zář 2008, 10:06, celkem upraveno 1 x.
Pavel
Přispěvovatel
Příspěvky: 524
Registrován: 13 črc 2006, 10:20

Příspěvek od Pavel »

Zlegalizování RO přinese tak akorát čistý svědomí. 8)
Uživatelský avatar
radluk
Aktivista
Příspěvky: 1672
Registrován: 06 čer 2006, 22:38
Bydliště: Uherske Hradiste

,

Příspěvek od radluk »

(noteeth)
Odpovědět

Zpět na „Jak se jezdí na rostlinu, nebo i na naftu“