Cisteni filtru

..jak jezdit na Slunečnicový, Řepkový, Olivový a podobné oleje ... a nebo, jestli někdo ještě jezdí na naftu, tak o naftě :-) či bionaftě

Moderátoři: šulda, radluk, Moderátoři

Odpovědět
deflector
Přispěvovatel
Příspěvky: 340
Registrován: 06 dub 2008, 07:44

Cisteni filtru

Příspěvek od deflector »

Mam dotaz...sice blby,ale zajimalo by me to...
Mam palivovy filtr, pres ktery valim trafoolej nezo ho dam do nadrze..docela casto se ale zasira a me by zajimalo, kdyz ho proplachnu benzinem (z opacne strany) zda by to mohlo pomoct, popripade jestli to nejakym pusobem nemuze ten filtr poskodit...Dik za filozoficke odpovedi :-D ;-)
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32832
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

neřeš propláchni kvalitu filtrace si ověříš pohledem

tady na moravském slovácku temu ríkáme jiskra ;) miloš
deflector
Přispěvovatel
Příspěvky: 340
Registrován: 06 dub 2008, 07:44

Příspěvek od deflector »

slovacek.milos píše:neřeš propláchni kvalitu filtrace si ověříš pohledem

tady na moravském slovácku temu ríkáme jiskra ;) miloš
nemas pravdu, ten olej vypada pohledem krasne cisty, ale kdyz ho dam do auta, tak po cca 150km se zacne projevovat ucpavani filtru a to sem ho 3x prefiltroval bokem..po vymene filtru auto je de jako nove.
Jde me o to, pokud ho proplachnu, tak by ch to profiltroval vicekrat bez vymeny..mam poslednich 25l a nechce se me to vyhazovat
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32832
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

nechápu pokud máš čisé palivo jak se ti zasere

filtr čím, filtry běžně proplachuji pravda nepavda mám vakuometr vidím co umí techniký benál nebo horká voda ;) miloš
deflector
Přispěvovatel
Příspěvky: 340
Registrován: 06 dub 2008, 07:44

Příspěvek od deflector »

to by me taky zajimalo, ale ten filrt ktery mam bokem k prefiltrovani je hrubsi nez ten v aute, takze tam asi zustanou nejake mikro castice...asi....
zero1724
Aktivista
Příspěvky: 2473
Registrován: 03 srp 2008, 21:50
Bydliště: Jižní Čechy

Příspěvek od zero1724 »

spis by me zajimalo za jak dlouho vymenujete filtr,ja na nem mam asi 6000 na vyfrit a cuká to jako svině,jestli je to filtrem,hulí mi to jako kráva,předtim to nedělalo vyměnim ho a uvidim,vidim to na filtr co myslíte?
Mercedes Benz S124 250d (1989) EX
Škoda Fabia 1.9 tdi (2002)
Škoda Superb 2.0 TDI (2012)
LADAIII
Přispěvovatel
Příspěvky: 115
Registrován: 22 čer 2008, 17:08

Příspěvek od LADAIII »

Pokud to huli, tak to SI FILTREM NEBUDE :)
Jezdim taky na vyfrit a micham to s naftou cca 1:1 az 1:5 (nafty je mene). Obcas to cuka,ale kdyz doleju naftu, tak se to zlepsi.
Zrovna v sobotu jsem menil po letech palivovej filtr (cca 40-50tisic, z toho poslednich 5tkc na vyfrit) a k memu udivu, uz jen proto ze opticky vidim co tam obcas leju i pres filtr za bordel byl krasne pruchozi, palivo pekne teklo. Pouzivma i pred filtr, nebo jak se ten prcek jmenuje.
Dle myho laickyho nazoru (pokud je filtr OK) to zpusobuje ten bordel ve vyfritu, ruzny tuky, mozna i voda.
Mimch, jak se jistite proti vode ve vyfritu? Lejete tam nejaky ty aditiva aby se z toho stala nejaka ta emulze? Velfobin, ci co je to za svinstvo?
Petr.C
Přispěvovatel
Příspěvky: 146
Registrován: 25 kvě 2010, 16:05
Bydliště: Olomouc, Hradec Králové

Příspěvek od Petr.C »

Jezdím na přefiltrovaný RO a taky mi auto hodně cukalo ale bylo to spíš tím,že se mi do soustavi dostával vzduch.Jelikož jsem si do palivové soustavy zabudoval hrubý průtočný filtr a měl jsem špatnou těstnost,tak občas nasál vzduch.Bylo to vlastně vidět i na tom průtočáku ,že tam je větší vzduchová bublina.
Můžeš mít palivový okruh netěsný a občas si to může nasát vzduch,olej je přeci jenom hustý a huř to leze.
Ford Mondeo,1,8TD 1999,čerpadlo Lucas
zero1724
Aktivista
Příspěvky: 2473
Registrován: 03 srp 2008, 21:50
Bydliště: Jižní Čechy

Příspěvek od zero1724 »

Jasný takže skontrolovat všechny hadičky?
Mercedes Benz S124 250d (1989) EX
Škoda Fabia 1.9 tdi (2002)
Škoda Superb 2.0 TDI (2012)
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32832
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

tak u mé fábky SDi když se ucpe filtr tak jeden z projevů je cuknutí a oblak bílého kouře,

třeba nedávno dojel borec že mu hulí černě ford 1.8 TD, na meřo,
přidal plyn černý dým a na silnici černé kolo


ubral jsem na čerpadle paliva a ještě horší pomalu jsem přidával a OK výfuk nehulil


si vyber ;) miloš
zero1724
Aktivista
Příspěvky: 2473
Registrován: 03 srp 2008, 21:50
Bydliště: Jižní Čechy

Příspěvek od zero1724 »

Tak to je filtr! když směs naředim tak nic pohodička,když je vedýrko tak taky cajk,ale už na něm nějakej ten kilák mám no.
Mercedes Benz S124 250d (1989) EX
Škoda Fabia 1.9 tdi (2002)
Škoda Superb 2.0 TDI (2012)
Odpovědět

Zpět na „Jak se jezdí na rostlinu, nebo i na naftu“