Olej opalowy tzv. červená nafta co to je?

..jak jezdit na Slunečnicový, Řepkový, Olivový a podobné oleje ... a nebo, jestli někdo ještě jezdí na naftu, tak o naftě :-) či bionaftě

Moderátoři: šulda, radluk, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
hanyking
Přispěvovatel
Příspěvky: 186
Registrován: 11 říj 2010, 23:35
Bydliště: Jeseník

Olej opalowy tzv. červená nafta co to je?

Příspěvek od hanyking »

V Polsku se prodává olej opalovy. Vychází tak na 19 Kč. Prodávají to ale od 500l. Co to je?
Škoda felicia 1.9D
dudu
Přispěvovatel
Příspěvky: 250
Registrován: 04 dub 2008, 19:06
Bydliště: ZL

Příspěvek od dudu »

no olej opalovy čili nafta motorova kolorovana do kotle domovego
seat -vraj 200 ponikov ked sa zrátajů
akabuto
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: 16 říj 2010, 06:16
Bydliště: Dvůr Králové n.L.

olej opalovy.. ;-)

Příspěvek od akabuto »

.. no nevím, jestli je prodejný úplně volně, dříve jsem pro něj jezdíval a jezdil na něj, úplně bez problémů / jako skoro všichni Poláci :-) /, ale teď už je na prodej - ne od 500 l., ale jen proti předložení osobního dokladu = Polákovi a ten musí mít doma kotel na olej opalovy = kvůli daňovým únikům.. ;) Právě proto je to jako kdysi u nás topná nafta obarveno a nesmí se na to jezdit = není na to spotřební daň, proto vychází tak levně... Nebo máte jinou informaci?? To by mě zajímalo, jak se to dá obejít, a koupit to i bez průkazu, nebyla s nima v Polsku řeč, aby mi to nechali i za trochu víc peněz.. Akabuto :)
dudu
Přispěvovatel
Příspěvky: 250
Registrován: 04 dub 2008, 19:06
Bydliště: ZL

Příspěvek od dudu »

A VŠUDE - TO JE NOVINKA AŽ TĚ LAPNE CELNI STRAŽ U NAS S ČERVENOU TAK SE NEBUDES STAČIT DIVIT KONTROLUJI A TO NEBEJVAME U HRANIC a kontrolujou aby měly na vejplaty a + body nez jich pulku vyhodí
seat -vraj 200 ponikov ked sa zrátajů
Uživatelský avatar
oldaf
Aktivista
Příspěvky: 1257
Registrován: 01 čer 2007, 22:14
Bydliště: Česka Lípa

Příspěvek od oldaf »

dudu píše:A VŠUDE - TO JE NOVINKA AŽ TĚ LAPNE CELNI STRAŽ U NAS S ČERVENOU TAK SE NEBUDES STAČIT DIVIT KONTROLUJI A TO NEBEJVAME U HRANIC a kontrolujou aby měly na vejplaty a + body nez jich pulku vyhodí

U nás neznám člověka co by mu zkontrolovaly na jaké palivo jezdí. A to jsem 4 dny v týdnu pracovně přímo na hranicích s německem.
Uživatelský avatar
hanyking
Přispěvovatel
Příspěvky: 186
Registrován: 11 říj 2010, 23:35
Bydliště: Jeseník

Příspěvek od hanyking »

To bych asi neřešil. Prostě tankovala osoba blízká a tečka. Jen pokud to půjde koupit.
Škoda felicia 1.9D
radimes
Přispěvovatel
Příspěvky: 257
Registrován: 29 led 2007, 15:34
Bydliště: Opavwsko

Příspěvek od radimes »

hanyking píše:To bych asi neřešil. Prostě tankovala osoba blízká a tečka. Jen pokud to půjde koupit.


(rofl) (rofl)
VW Vento 1,9TDI 66kw 90ps,AHU, klima,r.v.7/97 prodej ČR 5/98....I love TDI.....
Odpovědět

Zpět na „Jak se jezdí na rostlinu, nebo i na naftu“