domaci elektrarna na olej

..jak jezdit na Slunečnicový, Řepkový, Olivový a podobné oleje ... a nebo, jestli někdo ještě jezdí na naftu, tak o naftě :-) či bionaftě

Moderátoři: šulda, radluk, Moderátoři

JNCM
Přispěvovatel
Příspěvky: 217
Registrován: 27 kvě 2010, 19:13
Bydliště: Děčín Praha Kolín

domaci elektrarna na olej

Příspěvek od JNCM »

Zdravim olejare jezdim na mix LTO+vyjetej mineralni olej a par aditiv ...jak porad leju a leju na benziku uz se nedostanu uspora zatim supr ...ted jsem dostal nabídku na vyrazenej dieselagregat znacky kubota 3 valec nafta jsou tam dve zasuvky 220 a jednou 380 kdyby sem to naucil jezdit na olej ci fritak soupnul to do sklepa tam udelal poradnej predehrev tak domaci elektrarna zije .. ??? jak to vidite ?? mozna tech diesel agregatu bude vic tak kdyby nekdo chtel muzu se zeptat
Uživatelský avatar
hranicka
Přispěvovatel
Příspěvky: 562
Registrován: 25 zář 2010, 19:05

Re: domaci elektrarna na olej

Příspěvek od hranicka »

JNCM píše:Zdravim olejare jezdim na mix LTO+vyjetej mineralni olej a par aditiv ...jak porad leju a leju na benziku uz se nedostanu uspora zatim supr ...ted jsem dostal nabídku na vyrazenej dieselagregat znacky kubota 3 valec nafta jsou tam dve zasuvky 220 a jednou 380 kdyby sem to naucil jezdit na olej ci fritak soupnul to do sklepa tam udelal poradnej predehrev tak domaci elektrarna zije .. ??? jak to vidite ?? mozna tech diesel agregatu bude vic tak kdyby nekdo chtel muzu se zeptat
kolik za to chtěj? Jestli by se spíš nevyplatilo zbastlit/koupit centrálu s motorem od kipora.
motory
centrály
stránky výrobce, na ty mrkněte, maj tam velice pěkný motůrky! :)
koil
Přispěvovatel
Příspěvky: 208
Registrován: 16 čer 2010, 17:16

Příspěvek od koil »

Chce to vědět kolik žere ten motor a potom propočítat cenu spotřebovaného paliva za hodinu versus cenu elektriky spálenou spotřebiči za hodinu.... ;)
JNCM
Přispěvovatel
Příspěvky: 217
Registrován: 27 kvě 2010, 19:13
Bydliště: Děčín Praha Kolín

Příspěvek od JNCM »

Presnou cenu a parametry budu mit zacatkem pristiho tejdne . Ale d.agregat je uz pouzity tak pocitam ze do 10000 se vejdu motor je trivalec maleho obsahu to moc zrat nebude spis aby to cerpadlo melo rado olej .pak to jeste bude treba odhlucnit aby to v noci nedelalo bordel a vubec se bude muset vyresit spoustu problemu ..zatim je to ve fazi uvahy ale ten napad se mi zamlouva cim dal vic
JNCM
Přispěvovatel
Příspěvky: 217
Registrován: 27 kvě 2010, 19:13
Bydliště: Děčín Praha Kolín

Příspěvek od JNCM »

jeste tech dieselagregatu bude na prodej nekolik cca 10 ks kopmlet motor+agregat jednofaze i trifaze dvou a tri valce pouzite vyrazene a budou k prodeji i porouchane na dily takze na domaci elektrarnu jak delane :) no uvidime jak to nakonec dopadne ...
koil
Přispěvovatel
Příspěvky: 208
Registrován: 16 čer 2010, 17:16

Příspěvek od koil »

No nevím.Nejdřív zjisti spotřebu a potom vymýšlej.Osobně pro mě by bylo výhodnější koupit traktor a jezdit na dřevo na topení a na barák si dát sluneční kolektor na ohřev vody užitkové.... Jinak si myslím že živit večer telku v obyváku a 100W žárovku v kuchyni+počítač z té elektrárny je nerentabylní
Uživatelský avatar
MirekX
Aktivista
Příspěvky: 4710
Registrován: 24 led 2006, 18:27
Bydliště: Týniště nad Orlicí

Příspěvek od MirekX »

jsou to kupecký počty:
účinnost takovýhohlens motoru počítej tak 300g na kWhodinu, k tomu nějaká účinnost generátoru a ztráty, odhaduju že pod půllitr na jednu kilowathodinu to neuděláš, spíš tak 0,7 litru.Ale zase tím můžeš v zimě doma topit (ztrátovým teplem z chlazení motoru) tzv. kogenerační výroba proudu..
Sharan 1,9 PD 115PS AUY- 225 PS a 500Nm turbo GTD1752VRL Sharan 2,0 CFFB 140PS turbo GTD1752VRK-REA, - 226PS a 465Nm, OIII 2,0TDI 150PS - 182 PS a 417Nm vše od Dieselpoweru. :) KTM SMT 990 115PS www.zvsagro.cz E-Golf 100kW zatím série (noteeth)
Uživatelský avatar
oldaf
Aktivista
Příspěvky: 1257
Registrován: 01 čer 2007, 22:14
Bydliště: Česka Lípa

Příspěvek od oldaf »

Asi by se to vyplatilo jen na vytápění, protože aby to běželo kvůli domácím spotřebičům se asi nevyplatí. Napojil bych na to elektrický spirály kterýma bych ohříval nějakej velkej výměník aspoň 10m/3 a zároveň bych ho vyhříval i chladící vodou z motoru a rovnou i výfukovýma plynama. Po ohřátí výměníku bych to mohl chcípnout a teplá voda by mi kolovala v topení.
Uživatelský avatar
hranicka
Přispěvovatel
Příspěvky: 562
Registrován: 25 zář 2010, 19:05

Příspěvek od hranicka »

oldaf píše:Asi by se to vyplatilo jen na vytápění, protože aby to běželo kvůli domácím spotřebičům se asi nevyplatí. Napojil bych na to elektrický spirály kterýma bych ohříval nějakej velkej výměník aspoň 10m/3 a zároveň bych ho vyhříval i chladící vodou z motoru a rovnou i výfukovýma plynama. Po ohřátí výměníku bych to mohl chcípnout a teplá voda by mi kolovala v topení.
Tak to tam rovnou dej kamna, budeš to mít bez hluku a výsledek stejnej. (noteeth)
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32832
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

taky to jde jen teoreticky,

pokud máš v baráku pár spotřebičů tak je nesmysl pohánět je domácí elektrárnou, na to jsou zvýhodněné sazby prodejců ellektřiny,

pokud je spotřebičů hodně a silných, dochází u malých elektráren k pěknému výkyvu napětí,

v praxi to fachčí tak že budeš blikat jak na diskotéce a nebo ráno zjistíš že je na ledničce za 1O.OOO spílený motor, televizi za 20.000 kč se roztekl zdroj,

a budeš

:-( vysmátý ;) miloš
redidlos6006
Sběrač informací
Příspěvky: 44
Registrován: 28 říj 2010, 02:50

Příspěvek od redidlos6006 »

mit prostor na 10m3 akumulacni nadobu, centralu na 25kW, tak bych topil (startoval) 2x do tydne
Uživatelský avatar
hranicka
Přispěvovatel
Příspěvky: 562
Registrován: 25 zář 2010, 19:05

Příspěvek od hranicka »

redidlos6006 píše:mit prostor na 10m3 akumulacni nadobu, centralu na 25kW, tak bych topil (startoval) 2x do tydne
Tak a teď mi vysvětli, jestli je lepší startovat centrálu, tahat dráty a odporovou zátěž na ohřev vody + složitě řešit odvod tepla z motoru a vejfuckový soustavy, řešit hluk a údržbu centrály, nebo ten olej rovnou nalejt do kamen a dostat z něj to teplo přímo? Tohle laborování mi hlava nebere. Obrázek
redidlos6006
Sběrač informací
Příspěvky: 44
Registrován: 28 říj 2010, 02:50

Příspěvek od redidlos6006 »

Já jsem komentoval tu obrovsko 10m3 nádrž, nemám přísun oleje abych s ním mohl vytápět barák.
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32832
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

zima je svina a umí vyplodit neskutečné blbosti, :) miloš
Uživatelský avatar
Petr H.
Přispěvovatel
Příspěvky: 523
Registrován: 26 dub 2007, 18:20

Příspěvek od Petr H. »

Trošku si pročtěte ty odkazy:

Motor: KM178FG
Popis motoru: přímovstřik, diesel, vzduch
Palivo: Diesel

takže můžete topit akorát teplým vzduchem.

Použití agregátu: Díky skvělé přemístitelnosti a kvalitnímu výstupu lze napájet elektrické nářadí, domácí spotřebiče a jemnou elektroniku včetně televize, videa, počítače, rádia i přístrojovou techniku všeho druhu.

jen si vybrat ten správný stroj.

Nejmenší vodník obsah 1050 ccm. To si můžete rovnou demontovat motor z auta, pořizovací cena bude ve stovkách max tisících, efekt stejný.
Vodní pumpou můžeš hnát vodu rovnou do topení. Jestli bude stačit výkon alternátoru, nebo jestli jich bude víc, nebo přibude i nějaký motor z pračky co bude krmit bojler, rozhodne každý sám. Kvalitní měniče napětí dnes nejsou problém, a ani rozvod ve 12V není problém. Vše jen podle dispozic a chutě do práce. ;)
nemám žádnou kárku na naftu...
Odpovědět

Zpět na „Jak se jezdí na rostlinu, nebo i na naftu“