domaci elektrarna na olej

..jak jezdit na Slunečnicový, Řepkový, Olivový a podobné oleje ... a nebo, jestli někdo ještě jezdí na naftu, tak o naftě :-) či bionaftě

Moderátoři: šulda, radluk, Moderátoři

koil
Přispěvovatel
Příspěvky: 208
Registrován: 16 čer 2010, 17:16

Příspěvek od koil »

Simca 1301: To se mi zdá být divné aby mi celní úřad vracel dan z topného oleje.Vždyt bych je mohl celníky ošulit v tom ohledu že bych měl doma dva kotle jeden na tuhá paliva a druhý na LTO .V kotle na tuhá paliva bych si topil dřevem z lesa a ten druhý bych měl jen kvůli celníkům kterým bych předložil papíry od kotle a nakecal s účtenkou v ruce na které by bylo 2000l LTO že jsem propálil v tom kotle abych si mohl odpočítat dan na LTO který bych vyjel v diesel autě.Kort kdybych se dostal na cenu 18 kč za litr.Nemusel bych nikam jezdit přes celou republiku do německa na levný LTO když by mi to firna dovezla dumů až pod nos a ještě bych to měl legálně...
simca1301
Nováček
Příspěvky: 13
Registrován: 20 bře 2011, 10:30

Příspěvek od simca1301 »

tak to je
právě jste ostatním předvedl jak češi obcházejí jakýkoli zákon ..............
a skutečně to takto lze provádět a žádný zákon nepřekračujete až do okamžiku kdy LTO - obarvenou naftu - nalejete do silničního vozidla a vyjededte s ním na ulici......

a roslinný olej pro pohon motorového vozidla si od té samé firmy co vozí LTO - EG energie Zdiby můžete nechat dovézt nebo přímo u nich koupit ve výmenných 40 litových kanysterch, sudech atd. podívejte se na jejich stránky mají provozovny po celé republice - podle vzdálenosti od jejich cenrály k vám je i přirážka za dopravu
pokud to chcete mít super levné naložte ITC tank a dojedte si přimo k nim.Víc se snad ušetřit ani nedá.
poznámka pro další kecaly...........
http://www.egenergie.com/organizacni-struktura-119.html
zavolejte si tam a zeptejte se
pro mě je cena vč. dovozu domů tj. zdiby - praha 9 30 km
dnes za 1000 litrů - tedy jeden ITC tank - mohu obstarat, nebo viz aukro -
tedy cena dnes je 17,30 - historicky nejvyšší cena
plus 10,95 SD kterou musíce zplatit s dodávkou
plus DPH 20%, kterou musíte taky zaplatit s dodávkou
v ceně 17,30 JE JIŽ ZAPOČTENA DOPRAVA z termiálu čepra - což jsou většinou okresní města, ta cena se liší haléřově
takže soukromý topitel LTO zaplatí při dovozu
za litr 33,90 a z toho mu celní úřad vrátí 10,95
tj 22,95 Kč za litr - dnes opravdu díky Libii a OPECu nejvyšší cena
pokud můžete odepsat DPH tak to máte za skutečných 17,30 za litr LTO
toto jsou naprosto přesné informace z dnešního dne
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32831
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

a proš ten motor krmíš tím LTO, pokud si koupíš naftu u benzínky a stopíš ji na stavbě nebo ji projedeš jako zelenou tak si taky mlžeš pořádat o vrácení daně ne?
simca1301
Nováček
Příspěvky: 13
Registrován: 20 bře 2011, 10:30

Příspěvek od simca1301 »

slovacek.milos píše:a proš ten motor krmíš tím LTO, pokud si koupíš naftu u benzínky a stopíš ji na stavbě nebo ji projedeš jako zelenou tak si taky mlžeš pořádat o vrácení daně ne?
Pokud natankujete naftu u pumpy a protopíte ji doma, nikdo vám SD nevrátí.Pro celní správu je to neprokazatelné, a nekontrolovatelné.
Jedinný způsob jak si koupit LTO - zatím nejkvalitnější naftu,u každé dodávky musíte dostat spolu s fakturou i rozbor !!!! - je ten co jsem popsal výše.

Pokud toto LTO projezdíte, dostáváte se do rozporu se zákonem a to dost.
Topit LTO znamená také to, že musíte umožnit pracovníkům celní zprávy kontrolu odebraného množství, odebrání vzorku pro kontrolu kvality atd.atd.
Čím větší množství nárokujete na vrácení daně, tím častější a důkladnější kontrolu můžete očekávat.
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32831
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

to je pak takový kocourkov,

můj bratr topil na stavbách naftou a nárokoval si dan, a zemědělec taktéž tankuje u pumpy a nárokuje si vrácení daně,


ty tankuješ LTO a liješ ho do spalovacího motoru, a nárokuješ si dan, LTO je určen k vtápění domácností,

ty kontroly fakt chodí, to mi zde psal borec že topí olejem a z toho důvodu by nechtěl naftové auto že by ho hned někdo práskl,
simca1301
Nováček
Příspěvky: 13
Registrován: 20 bře 2011, 10:30

Příspěvek od simca1301 »

slovacek.milos píše:to je pak takový kocourkov,

můj bratr topil na stavbách naftou a nárokoval si dan, a zemědělec taktéž tankuje u pumpy a nárokuje si vrácení daně,


ty tankuješ LTO a liješ ho do spalovacího motoru, a nárokuješ si dan, LTO je určen k vtápění domácností,

ty kontroly fakt chodí, to mi zde psal borec že topí olejem a z toho důvodu by nechtěl naftové auto že by ho hned někdo práskl,
na stavbě - naftové topení - doklad o nabytí a spotřeba na hodinu,stavební deník doba provozu - to jsou prokazatelné doklady pro vrácení SD

LTO spálené v kotli nebo motoru, který je určen pro vytápění - nárok daný zákonem - kontrola nádrží - bez problémů
nejde o motorové vozidlo ve smyslu zákona

pozn.
všechny větší dnes i menší stavby si raději půjčí či koupí elektrocentrálu pro stavbu než aby platili podnikatelský proud čezu./sazba pro podnikatele začíná na 10,5O a končí na 14,5O za KWH

pozn.2
většina nově vyráběných elektrocentrál vyššího výkonu - rozuměj od 100KWA výše má již vývod na horkou vodu pro připojení do sítě teplovodního vytápění.
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32831
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

ta stavba a topení na naftu to je šílená šaškárna na tom jsem se chtel přiživit a nejde to

ještě by mě zajímalo co randál z toho motoru, kde ho umistuješ
simca1301
Nováček
Příspěvky: 13
Registrován: 20 bře 2011, 10:30

Příspěvek od simca1301 »

slovacek.milos píše:ta stavba a topení na naftu to je šílená šaškárna na tom jsem se chtel přiživit a nejde to

ještě by mě zajímalo co randál z toho motoru, kde ho umistuješ
šaškárna to není - viz předešlé příspěvky v tomto foru

celá centrále je uvnitř domu v bedně vyplněné 10cm orsilem s trojitým tlumičem výfuku
při otevření bedny a agregátem v provozu je slyšet jen svist klínových řemenů.
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32831
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

tou šačkárnou jsem myslel získat zpět tu dan když otápíš v zimě stavbu aby děnící mohli dělat,

luboši ještě bych tě poprosil, kámoš má rekreační středisko, jedná se o chatky a letní provoz, za elektriiku platí cca 35O.OOO kč za rok, svítí, vaří, vodárny, bazénny, bojlery,pračky, mandl,

je to kutil postavil si bagr, traktor, sekačku, katr ten co jezdí a strom stojí,
co myslíš mohl bys mu nějak pomoct :?

dře se jak hovado a jen platí DPH, daně,splátky, a nic moc,

dík miloš
simca1301
Nováček
Příspěvky: 13
Registrován: 20 bře 2011, 10:30

Příspěvek od simca1301 »

slovacek.milos píše:tou šačkárnou jsem myslel získat zpět tu dan když otápíš v zimě stavbu aby děnící mohli dělat,

ještě bych poprosil, kámoš má rekreační středisko, jedná se o chatky a letní provoz, za elektriiku platí cca 35O.OOO kč za rok, svítí, vaří, vodárny, bazénny, bojlery,pračky, mandl,

je to kutil postavil si bagr, traktor, sekačku, katr ten co jezdí a strom stojí,
co myslíš mohl bys mu nějak pomoct :?

dře se jak hovado a jen platí DPH, daně,splátky, a nic moc,

dík miloš
dej mu tyhle příspěvky výše, pokud je takový kutil tak si jistě poradí
pro něj by asi bylo nejrychlejší řešení se odříznou od čezu a koupit si velkou centrálu i s vodním připojením na topení od Fenix-Zeppelinu - Modletice
nebo si ji i pronajmout. Při jeho spotřebě elektřiny by ušetřil polovic už i v tom pronájmu.
měl by na to fakturu, možnost odepsat z nákladů, krmit to LTO s odpisem SD a záruku na 5 let !!!
At se neděsí velikostí výkonů a spotřeby, tyhle jsou s motory Perkins a se super elektronickou regulací jak odebíraného výkonu tak i spotřeby
Motory co v tom jsou jsou nezničitelné a při těch objemech kolem 4 litrů a výše mají střední spotřebu kolem 10 LITRŮ NAFTY.
nebo
druhá česká firma daleko levnější v Praze Letnanech
ty samé motory naše regulace suprová, dělají i výkony od 50 KWA, a dají tam i motory KUBOTA. Ty jsou daleko levnější než od těch blbech američanů a jsou stejně spolehlivé.
Ale hlavně jsou daleko levnější a mají super servis.
Už s nimi spolupracuji několik let. Poradili mi v mnohém při konstrukci
mých jednotek.
http://www.dagger.cz/index.php?sekce=kogr_sous

Catterpilar - Fenix-Zeppelin odkaz zde

http://www.p-z.cz/cs/site/pz-energetick ... y=13366480
JNCM
Přispěvovatel
Příspěvky: 217
Registrován: 27 kvě 2010, 19:13
Bydliště: Děčín Praha Kolín

Příspěvek od JNCM »

Kapotované elektrocentály Kontejnerové dieselagregáty dieselgenerátory atd atd . ..jsou dnes obrovsky tovarny na penize je v tom uz hodne firem a spousta lidi si pěkně namastily kapsu .. ja to bohuzel nejsem a uz ani nemam chut se o tom rozepisovat (wallbash)
jirka.spaca
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 06 čer 2011, 21:13
Bydliště: přijde mi že v práci

Příspěvek od jirka.spaca »

potřebuji vyrobit jen elektřinu, teplo prozatím nedokážu zužitkovat. Platím cca 200tis ročně za elektriku. Potřebuji pohánět nesouměrně elmotory 12 a 7 a 2kW + drobné spotřebiče. Dokážu vyrobit 1Kw za méNě než koupená od Eonu? A nevím jestli investice do takového zařízení nebude znamenat, že úspora z provozu bude 10 let navracet zařízení a až pak začne konečně šetřit kapsu. Pokud mi může někdo konkrétně pomoct, budu rád. Nejsem kutil a jsem časově zaneprázdněn. Nebudu vymýšlet a konstruovat vymyšlené....
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32831
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

pokud platíš 2OO litrů za eletriku tak bys mohl napsat

na co tu elektriku používáš, jaké máš spotřebiče, sazbu, jističe, zda ti třeba spotřebiče nežerou elektriku a ty je nepotřebuješ,


znám spoustu známých co třeba topili elektrikou přešli na plyn a platili nevhodné sazby, staré mražáky jim maražené maso zdražili pětinásobně, zakamencované bojlery umí vyrobit nehorázně drahou vodu, a při zapnutí něktéro sporáku můžeš na kolečku elektroměru brousit nože ;)

nese to doba pořád sedíš v práci jak magor a na ni už nemáš čas jen platíš ;)
jirka.spaca
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 06 čer 2011, 21:13
Bydliště: přijde mi že v práci

Příspěvek od jirka.spaca »

no bohužel to pro napájení agregátem bude trošku horší ptže se jedná o elektromotory strojů, jeden 12kW běží cca 10h/den v kuse, zapíná se bez rozběhu, druhý má 7kW a zapíná se dle potřeby na 1 cyklus stroje cca 2x za půl hodiny na 1,5minuty, bohužel se zapíná opět bez rozběhu, zbytek spotřeby je většinou režijní chod dílny, kde jedou brusky, světla, jedna kancelář kde se v zimě topí přímotopem jen po nezbytně nutnou dobu pobytu cca 6-10 hodin , ale v součtu už to neudělá tolik jako ty motory, jedná se o malou dílnu a kancelář, na dílně několik hodin denně bruska 2kW, světla už nula nic, když by jely všechny naráz tak by to 1kW asi nepřekročilo, ale povětšinou všechno nesvítí. Tarif přesně nevím, registrováno na fo, ptže firemní odběr by mě asi zlomil
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32831
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

nejprve bys měl zjistit tarif a pojistky kolik máš 3x?A
Odpovědět

Zpět na „Jak se jezdí na rostlinu, nebo i na naftu“