Filtrace

..jak jezdit na Slunečnicový, Řepkový, Olivový a podobné oleje ... a nebo, jestli někdo ještě jezdí na naftu, tak o naftě :-) či bionaftě

Moderátoři: šulda, radluk, Moderátoři

Ferenzzo
Přispěvovatel
Příspěvky: 656
Registrován: 30 lis 2009, 13:21

Filtrace

Příspěvek od Ferenzzo »

Zdravím páni,

když filtruju vyfrit přes filtr z liazu, tak se mi po chvíli(7-8l, někdy dřív) ucpe "sádlem" a po chvilce úplně přestane téct. Drobky to nejsou, ty zachytá silonka, přes kterou to liju k tomu filtru...

Co pomůže? zředit to trochu naftou nebo něčím? Díky
VW Caddy life 1,9 TDI ... 77 kW (ve vývinu)
Audi TT 1,8T ...153 kW odbrždeno (prodáno)
Opel Astra 1,7TD ...předěláno na mechaniku...pracant do vinohradu :))
Uživatelský avatar
radluk
Aktivista
Příspěvky: 1672
Registrován: 06 čer 2006, 22:38
Bydliště: Uherske Hradiste

Příspěvek od radluk »

To sadlo musis prefiltrovat pres nejaky textil, treba geotextilii, staci hrubejsi, kdyz to neudelas, tak ten filtr ucpes opravdu ani ne po 10 l. Je moc jemny a ty castecky sadla, ktere delaji ten olej takovy kalny to proste zalepi.

Nejlepsi je to ohrat na sporaku, staci aby se vyceril, nemusi byt vrouci. Treba 35°C uz dela pri filtraci divy... V lete to nech na slunci a mas to zadara ohrate...
deflector
Přispěvovatel
Příspěvky: 340
Registrován: 06 dub 2008, 07:44

Příspěvek od deflector »

no ja to zkusil prefiltrovat pres 1 vrstvu geotextilie a po 15l se me ucpal filtr v aute..myslite ze to staci dat pres tu geotextilii a pak treba jeste pres stare bavlnene tricko a bude to OK?
Uživatelský avatar
radluk
Aktivista
Příspěvky: 1672
Registrován: 06 čer 2006, 22:38
Bydliště: Uherske Hradiste

Příspěvek od radluk »

to nevim, ale ja osobne jsem mel na mysli pred filtraci oleje filtrem z LIAZ olej prefiltrovat pres geo, nebo nejakou textilii, tim se chyti sadlo a pak dofiltrovat pres filtr a pak nalevat.
Kdysi jsem premyslel o odstredivce, to by byla lepsi alternativa, nez porad vyhazovat mastne hadry, vsechno mastne.
Treba se necha nekdo inspirovat, chce to zkusit na ostredivce z LIAZu, ZETOR a nejake zubove cerpadlo...
Ferenzzo
Přispěvovatel
Příspěvky: 656
Registrován: 30 lis 2009, 13:21

Příspěvek od Ferenzzo »

dobře, díky za radu, filtuju to ještě přes silonku, ale ta opravdu zadrží jenom hranolky...

kde seženu tu geotextilii, nebo po čem se mám shánět v obchodě?
VW Caddy life 1,9 TDI ... 77 kW (ve vývinu)
Audi TT 1,8T ...153 kW odbrždeno (prodáno)
Opel Astra 1,7TD ...předěláno na mechaniku...pracant do vinohradu :))
Uživatelský avatar
oldaf
Aktivista
Příspěvky: 1257
Registrován: 01 čer 2007, 22:14
Bydliště: Česka Lípa

Příspěvek od oldaf »

Ferenzzo píše:dobře, díky za radu, filtuju to ještě přes silonku, ale ta opravdu zadrží jenom hranolky...

kde seženu tu geotextilii, nebo po čem se mám shánět v obchodě?
Vem to jen přes kuchyňskej cedník. A sádlo co ti zbyde v cedníku nech na léto :D Když už to nechce přes filtr týct tak dlouhou štětkou přes ten filtr v oleji parkrát přejedu a jede to dál.
deflector
Přispěvovatel
Příspěvky: 340
Registrován: 06 dub 2008, 07:44

Příspěvek od deflector »

no ja v tom nastesti zadne "sadlo" nemam..a je to pekne ridke :-)
redidlos6006
Sběrač informací
Příspěvky: 44
Registrován: 28 říj 2010, 02:50

Příspěvek od redidlos6006 »

Zrovna jsem dostal nový filtrační sáček o objemu dobrých 12litrů, to půjde samo a rychle
Renault Espace III 2,2dt (83kW;234Nm)
Uživatelský avatar
radluk
Aktivista
Příspěvky: 1672
Registrován: 06 čer 2006, 22:38
Bydliště: Uherske Hradiste

Příspěvek od radluk »

geo nevim, asi zahradkarske potreby. Nebo ty bauhasy a baumaxy, tam koupis kdejakou kokotinu, ale o dost draz jak v normalnim obchode.
Ferenzzo
Přispěvovatel
Příspěvky: 656
Registrován: 30 lis 2009, 13:21

Příspěvek od Ferenzzo »

u nás v ZZN měli jenom filtrační textilii na mléko, skrz to to jenom kapalo...takže špatenka, musím asi navštívit ten baumax...
VW Caddy life 1,9 TDI ... 77 kW (ve vývinu)
Audi TT 1,8T ...153 kW odbrždeno (prodáno)
Opel Astra 1,7TD ...předěláno na mechaniku...pracant do vinohradu :))
Petr.C
Přispěvovatel
Příspěvky: 146
Registrován: 25 kvě 2010, 16:05
Bydliště: Olomouc, Hradec Králové

Příspěvek od Petr.C »

Já mám přes filtr nataženej kus rukávu z trička,aby se mi nedostávali větší nečistoty do filtru.Když to přestává téct,tak to sundám klackem,co se dole usadí nechávám na léto.Na sluníčku ti proteče i sádlo.
Ford Mondeo,1,8TD 1999,čerpadlo Lucas
sikin1987
Aktivista
Příspěvky: 2686
Registrován: 14 kvě 2009, 16:35

Příspěvek od sikin1987 »

kluci dneska sem poprve filtroval vyfrit a chcu se poptat jak na to lip.
Napred napisu co sem delal: takze mel sem v litrovkach vyfrit asi 14 dni takze melo neco sednou na dno coz se nekonalo. Udelal sem nasledovni: ustrihl trosku 3 vrstve geotextilie a dal do nalevky se sitkem. samozrejme to teklo hodne pomalu, takze sem u toho stravil dost minut az hodin. pak sem to to projizdel jeste silonky. takze vlastne textiilie, 2-3 vrstvy silonky a jeste to sitko na nalevce. Jenze jd emi o to,ze ta geotextilie samozrejme nepokryje celou plochu nalevky a ten olej urcite obtekal a neco muselo pak pres to plechove sitko uniknout. jak to filtrujete pres tu textilii? jak zamezit tomu,ze me nektere smitka muzou proklouznout. takhle urcite ucpu brzo palivak. jako samozrejme lepsi jak kdyz to ucpe vstriky,ale ten filtr nestoji zase 50 kc abych ho porad menil.Jinak sem to redil teda zase 1:1 nekdy vic oleje,ale zase sem dal na 5l smesy asi pul litra benzinu. Sem zvedavy kdy se auto zastavi:D.
ex fiat punto 1,4 GT turbo 96 kw
ex fiat tipo 1,7 D 42 kw
ex fiat brava 1,6 - 76kw
ex fiat bravo JTD 105 95 kw
chip 285 Nm +
ex fabia 1,9 TDI PD jen malicka uprava odhad 85-90 kw max,ale jede pekne
lancia lybra 2,4 JTD 132 kw 420 Nm
Leeeroy
Nováček
Příspěvky: 13
Registrován: 09 zář 2010, 09:13
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Leeeroy »

sikin1987 píše:kluci dneska sem poprve filtroval vyfrit a chcu se poptat jak na to lip.
Napred napisu co sem delal: takze mel sem v litrovkach vyfrit asi 14 dni takze melo neco sednou na dno coz se nekonalo. Udelal sem nasledovni: ustrihl trosku 3 vrstve geotextilie a dal do nalevky se sitkem. samozrejme to teklo hodne pomalu, takze sem u toho stravil dost minut az hodin. pak sem to to projizdel jeste silonky. takze vlastne textiilie, 2-3 vrstvy silonky a jeste to sitko na nalevce. Jenze jd emi o to,ze ta geotextilie samozrejme nepokryje celou plochu nalevky a ten olej urcite obtekal a neco muselo pak pres to plechove sitko uniknout. jak to filtrujete pres tu textilii? jak zamezit tomu,ze me nektere smitka muzou proklouznout. takhle urcite ucpu brzo palivak. jako samozrejme lepsi jak kdyz to ucpe vstriky,ale ten filtr nestoji zase 50 kc abych ho porad menil.Jinak sem to redil teda zase 1:1 nekdy vic oleje,ale zase sem dal na 5l smesy asi pul litra benzinu. Sem zvedavy kdy se auto zastavi:D.


normalne vemu ubrus z hospody, vystrihnu diry v kazdem rohu, zavesim na hak a naliju tam tak 20 litru, druhy den hotovo, zadny bordel s tim neni
sikin1987
Aktivista
Příspěvky: 2686
Registrován: 14 kvě 2009, 16:35

Příspěvek od sikin1987 »

no jeste sme precetl par prispevku a podle vasich zkusneosti se mi ten filtr ucpe hned po 10 vyjetych litrech vyfitu:( ja zkusim sehnat ten filtr na liazku,ale to bude taky beh na dlouhou trat to potece tak 2 dny.
Neco jinyho jak geotextilie nepouzivate? nejaky filtracni papir co by filtroval podobne jako palivak
napadla me hoodne draha metoda a muselo by se tozavesit nad nadobu do ktere by se to filtrovalo,ale to by taky teklo tyden:D
http://www.mountfield.cz/filtracni-vloz ... Z0007.html
no tak tady uz se to da http://www.eva.cz/zbozi/52565/kartusovy ... a-1249l-h/
ale kdo bude zase platit postovny kdyz ani nevik jak by to pres to teklo. to by chtelo fakt pod tlakem:(
ex fiat punto 1,4 GT turbo 96 kw
ex fiat tipo 1,7 D 42 kw
ex fiat brava 1,6 - 76kw
ex fiat bravo JTD 105 95 kw
chip 285 Nm +
ex fabia 1,9 TDI PD jen malicka uprava odhad 85-90 kw max,ale jede pekne
lancia lybra 2,4 JTD 132 kw 420 Nm
Uživatelský avatar
oldaf
Aktivista
Příspěvky: 1257
Registrován: 01 čer 2007, 22:14
Bydliště: Česka Lípa

Příspěvek od oldaf »

sikin1987 píše:no jeste sme precetl par prispevku a podle vasich zkusneosti se mi ten filtr ucpe hned po 10 vyjetych litrech vyfitu:( ja zkusim sehnat ten filtr na liazku,ale to bude taky beh na dlouhou trat to potece tak 2 dny.
Neco jinyho jak geotextilie nepouzivate? nejaky filtracni papir co by filtroval podobne jako palivak
napadla me hoodne draha metoda a muselo by se tozavesit nad nadobu do ktere by se to filtrovalo,ale to by taky teklo tyden:D
http://www.mountfield.cz/filtracni-vloz ... Z0007.html
no tak tady uz se to da http://www.eva.cz/zbozi/52565/kartusovy ... a-1249l-h/
ale kdo bude zase platit postovny kdyz ani nevik jak by to pres to teklo. to by chtelo fakt pod tlakem:(
Přes filtr z liazky protáhnu v pohodě 500litrů, pak už to teče pomalejc. Vymejšlíš jen blbosti, ti to přece může bejt jedno jestli se ti to přefiltruje za dva dny, jestli u toho chceš čekat až se ti to přefiltruje tak se na to vyser to nemá cenu u toho čekat. Místo čekání u filtrace jdi radši do práce, vydělej prachy a kup naftu. Mě trvá přefiltrování celýho sudu pár minut, protože když jdu kolem filtru tak tam naleju barel a jdu od toho. A pak jen přijdu natankuju do nádrže a jedu, ale určitě mě nenapadlo u toho čekat. Ke konci životnosti filtru se mi filtruje třeba jen 10litrů za 24hodin.
PRODÁM NOVOU 12mm HLAVU NA TDS,
VW T3 mTDI ASV , GT2052, 11mm hlava,
BMW E39 525mTDS touring,12mm hlava, IC, diff 2,35, GT3271-tlak 3,1b, jednohmota DURAL 240mm,
Odpovědět

Zpět na „Jak se jezdí na rostlinu, nebo i na naftu“