Info o cenách PHM

..jak jezdit na Slunečnicový, Řepkový, Olivový a podobné oleje ... a nebo, jestli někdo ještě jezdí na naftu, tak o naftě :-) či bionaftě

Moderátoři: šulda, radluk, Moderátoři

Csala
Přispěvovatel
Příspěvky: 741
Registrován: 24 led 2006, 08:13
Bydliště: Snina

Příspěvek od Csala »

MareC3k píše:Dneska mi kamarat ponukol naftu za velmi vyhodnu cenu, dokonca lacnejsie ako najlacnejsi olej v hypermarketoch. Vravel len ze je "cervena". Je ta nafta nejaka ina? Alebo sa da na nu jazdit takisto ako na normalnu, nemrzne skor ako bezna nafta? Kvoli comu ma inu farbu? Vyraba ju ina firma alebo ako?
Z takou naftou sa mozes lahko dostat do problemov. Je urcena pre tych zivnostnikov a podnikatelov, ktori zo zakona poberaju dotacie na naftu od statu. Vacsinou su to firmy, ktore sa zapodievaju polnohospodarstvom. Ta nafta je normalna, iba je zafarbena specialnou cervenou farbou kvoli identifikacii vozidiel, na ktore sa dotacia nevztahuje. Tej cervenej farby sa uz nezbavis ani po viacnasobnom natankovani obycajnej nafty. Na benzinkach je bezne k dostaniu za cca 30,- Sk.
Opel Omega C 2.2DTI r.v.2001, Fiat Croma 1.9 TDid r.v. 1989 - ex
julio tabi
Přispěvovatel
Příspěvky: 95
Registrován: 02 úno 2006, 20:57
Bydliště: nitra

Příspěvek od julio tabi »

Už som to tu na fóre spomínal, ale farbia ju aj na žlto. Kamošovu ženu čapla colná správa na berlingu a po známosti ho to stálo údajne 56 oooSK a to tam mala nejakých 45 l. Toto by som neriskoval. julio
MareC3k
Přispěvovatel
Příspěvky: 126
Registrován: 06 úno 2006, 18:26
Bydliště: Sabinov

Příspěvek od MareC3k »

Ma s tou kontrolou niekto aj konkretne skusenosti, alebo je vsetko zalozene len na tom ze "pocul som ze jedneho raz nacapali". Ja osobne, ani nikto z mojich znamych mi nepotrvdil, ze by mu niekedy v zivote kontrolovali aku naftu ma natankovanu, pripadne kontrola vyfukovych splodin apod. Takze otazka.. predstavuje to realnu hrozbu? alebo je to len strasiak?
julio tabi
Přispěvovatel
Příspěvky: 95
Registrován: 02 úno 2006, 20:57
Bydliště: nitra

Příspěvek od julio tabi »

TO čo píšem sa stalo na jesaeň v Kalnej/Hronom,a v lete skontrolovali tatrovku pri Nitre(z5ooooo to uhrali odvolaniami na 1ooooo)štátna kasa je prázdna, a vie sa že sa s daňovo zvýhodnenou naftou kšeftuje.Toto sú dva konkrétne prípady z môjho blízkeho okolia.Ak schvália na Slovensku zákon tento týždeň rozšíri colná správa svoj okruh pôsobnosti aj na jedlé oleje,ktoré na účel tohoto zákona sa považujú za minerálne(max.5% nafty v oleji),možno aj zápis o prestavbe v technickom ako je to v Nemecku,Švajčiarsku,Anglicku.Jednoducho štát vie vždy kde si prísť na svoje. julio
JanCI
Přispěvovatel
Příspěvky: 124
Registrován: 27 úno 2006, 19:23

Příspěvek od JanCI »

MareC3k píše:Dneska mi kamarat ponukol naftu za velmi vyhodnu cenu, dokonca lacnejsie ako najlacnejsi olej v hypermarketoch. Vravel len ze je "cervena". Je ta nafta nejaka ina? Alebo sa da na nu jazdit takisto ako na normalnu, nemrzne skor ako bezna nafta? Kvoli comu ma inu farbu? Vyraba ju ina firma alebo ako?
keby ti tu naftu nasla colna sprava v nadrzi tak mas pekny pruser,,
lebo cervena nafta je dotovana statom pre polnohospodarov,
a zaujimave je na tom,ze aby sa ti stratil efekt cervenej nafty,,je v tom,ze musis niekolko plnych nadrzi natankovat,,
Btw,,v Senici som videl,ze par ludom pozerali,co maju v nadrzi,heh:D
JanCI
Přispěvovatel
Příspěvky: 124
Registrován: 27 úno 2006, 19:23

Příspěvek od JanCI »

Btw,v SR som este nevidel, bionaftu,,

neviem ako to je,ale ze na vyfiltrovany olej(tusim fritovaci) bezne niekto jazdi ..

da sa to?
MareC3k
Přispěvovatel
Příspěvky: 126
Registrován: 06 úno 2006, 18:26
Bydliště: Sabinov

Příspěvek od MareC3k »

JanCI píše:
MareC3k píše:Dneska mi kamarat ponukol naftu za velmi vyhodnu cenu, dokonca lacnejsie ako najlacnejsi olej v hypermarketoch. Vravel len ze je "cervena". Je ta nafta nejaka ina? Alebo sa da na nu jazdit takisto ako na normalnu, nemrzne skor ako bezna nafta? Kvoli comu ma inu farbu? Vyraba ju ina firma alebo ako?
keby ti tu naftu nasla colna sprava v nadrzi tak mas pekny pruser,,
lebo cervena nafta je dotovana statom pre polnohospodarov,
a zaujimave je na tom,ze aby sa ti stratil efekt cervenej nafty,,je v tom,ze musis niekolko plnych nadrzi natankovat,,
Btw,,v Senici som videl,ze par ludom pozerali,co maju v nadrzi,heh:D
A co tak spravit vedlajsiu nadrz, ktora bude sluzit cisto len na tu lacnu naftu? V tom pripade je v original nadrzi stale normalna nafta.
JanCI
Přispěvovatel
Příspěvky: 124
Registrován: 27 úno 2006, 19:23

Příspěvek od JanCI »

ak ti nebudu pozerat aj palivovy filter,,bolo by to mozne,ale musel by si to pekne schovat,,a druha nadrzka by cca musela byt vo vnutri auta,
a ja som mal takto zvlast nadrzku na benzin,,a nie je to pekna vona ked jazdis ostrejsie po zakrutach a sa ti zacne viacej vyparovat,da sa to riesit,ze budes este mat odvetravaciu hadicku..vsetko zalezi od napdadu ako to spravis:DDD

btw
viem ,ze kontorolavil len nadrze,takze ti to moze vyjst:D
MareC3k
Přispěvovatel
Příspěvky: 126
Registrován: 06 úno 2006, 18:26
Bydliště: Sabinov

Příspěvek od MareC3k »

Minule som prevazal v bandaskach 100L nafty v zadu v kufri... potom som sa este 2 tyzdne tej "vone" nemohol zbavit, este uvidim ako to vymyslim.. btw. ako kontroluju naftu v nadrzi ked je pred vstupom do nadrze este sitko, akoze palivovy filter na hrube necistoty?
JanCI
Přispěvovatel
Příspěvky: 124
Registrován: 27 úno 2006, 19:23

Příspěvek od JanCI »

hm,, co som sa stretol so starsimy autami,nemali palivovy filter v hadici do nadrze,,
Skus zavolat na colnu spravu a spytat sa ako to zistuju,ak tam mas palivovy filter:D
btw podla mna ta farba sa drzi aj na stenach hadice do nadrze,tak staci asi spravit oter a hned maju vysledok,,netusim:D vazne:p
MareC3k
Přispěvovatel
Příspěvky: 126
Registrován: 06 úno 2006, 18:26
Bydliště: Sabinov

Příspěvek od MareC3k »

Asi by to chcelo mat znameho na colnej sprave ktory by to vedel zistit. Este som pocul ze sa to takisto robi sondami vyfukovych plynov, ako na emisnej kontrole... to by uz bol vacsi problem... ale vazne som to len pocul, takze to nemusi byt pravda. System s 2-mi nadrzami moze byt dobry a pouzitelny aj na olej, takze sa asi do toho pustim :)
Odpovědět

Zpět na „Jak se jezdí na rostlinu, nebo i na naftu“