Dotaz nováčka

..jak jezdit na Slunečnicový, Řepkový, Olivový a podobné oleje ... a nebo, jestli někdo ještě jezdí na naftu, tak o naftě :-) či bionaftě

Moderátoři: šulda, radluk, Moderátoři

Odpovědět
vlkec
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 14 bře 2007, 18:13
Bydliště: Rosice

Dotaz nováčka

Příspěvek od vlkec »

Chlapi jsem tu nový a docela by mě zajímalo ježdění na rostliný olej jaké jsou potřeba úpravy na motoru a tak dále vím že to tu určitě bylo tisíckrát ale nějak to nemůžu najít :D
petertn
Přispěvovatel
Příspěvky: 54
Registrován: 10 lis 2006, 10:04

Příspěvek od petertn »

tak cti a vzdelavej se www.bioauto.sk
folll
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 18 bře 2007, 14:14

Příspěvek od folll »

Ahoj, já jsem tu také nový ale na olej už chvíli cca 10 000 km jezdím.. Ne na samotný ale na směs 50:50 s naftou a v zimě při mínuc 5 jsem měl poměr 50:45:5 olej/nafta/benzin. Nemám žádné úpravy a dokonce mám čerpadlo Lucas,což jak se tady dočteš není s olejem moc kamarád. Ale chystám se udělat přestavbu na čistý olej a tak sháním podklady ale myslím že už to mám vymyšlené.. :o)) Snad jsem trochu pomohl..
KUK
Přispěvovatel
Příspěvky: 232
Registrován: 05 čer 2006, 15:55

Příspěvek od KUK »

Chlapi, asi nemá cenu tady opakovat to co tu už bylo (někdy i několikrát) napsáno. Když si vezmete tak týden dovolenou na to, aby jste si přečetli tohle celé forum, tak z vás budou téměř odborníci :) . Hlavně budete vědět čeho se vyvarovat. Mastnotě zdar!
VW T4, 2,5 TDI, r.v. 01, tři nádrže (jedna orig nafta, dvě na olej), tři výměníky - před čerpadlem, před filtrem a za nádrží. Najeto cca 160 tis km na olej všeho druhu (RO, použ. friťák, atd...)
ToLa
Přispěvovatel
Příspěvky: 63
Registrován: 19 bře 2007, 09:24
Bydliště: zásada

Příspěvek od ToLa »

Taky jsem tu nový a po pár hodinách čtení jsem nějak nepochopil co znamená šluslá zpátečka, nějak mě nedochází jak to udělat aby se to nevracelo z nadrže jedna do nadrze 2... Prosim o vysvetleni.... Dekuji :)
Pavel
Přispěvovatel
Příspěvky: 524
Registrován: 13 črc 2006, 10:20

Příspěvek od Pavel »

šluslá zpátečka je slengově, správně je to šluslá vracečka :P
ToLa
Přispěvovatel
Příspěvky: 63
Registrován: 19 bře 2007, 09:24
Bydliště: zásada

Příspěvek od ToLa »

Pavel píše:šluslá zpátečka je slengově, správně je to šluslá vracečka :P
jj To vim... Uz jsem tady o tom nasel poviddani :-)
Odpovědět

Zpět na „Jak se jezdí na rostlinu, nebo i na naftu“