TRAFO-olej a vw

..jak jezdit na Slunečnicový, Řepkový, Olivový a podobné oleje ... a nebo, jestli někdo ještě jezdí na naftu, tak o naftě :-) či bionaftě

Moderátoři: šulda, radluk, Moderátoři

Jeremimo
Přispěvovatel
Příspěvky: 95
Registrován: 07 úno 2012, 19:22

TRAFO-olej a vw

Příspěvek od Jeremimo »

Nazdar.mam pristup k trafo oleju za super cenu. mam ho k dispozicii cez 500l mesačne a tak som sa rozhodol ho čapovat do golfa 3. klasika 1.9D motor bez elektriky. ake su vase skusenosti pripadne aky pomer riedenia. ak bude mat zaujem zabezpecim niekolko litrov za rady :D
Uživatelský avatar
Vecernicek
Přispěvovatel
Příspěvky: 400
Registrován: 07 srp 2007, 20:59
Bydliště: Btrnio

Příspěvek od Vecernicek »

1) seš si vědom že ničíš životní prostředí a zamořuješ své okolí velmi nebezpečnými látkami?

2) Nevadí ti to a když to bude vadit tvým dětem jseš schopen s tím žít?

3) Je ti jedno že řidič za tebou bude mít na stará kolena problémy s rakovinou?

4) Je ti jedno že budeš na silnicích čuchat tyto velmi toxické, jedovaté, nebezpečné a rakovinotvorné látky, od ostatních účastníků silničního provozu a seš smířen s tím že zhebneš v bolestech na rakovinu.


_____________________
Pokud jsi odpověděl na všechny 4 otázky ano, tak si jezdi dál.

Pokud jsi odpověděl ano pouze na 3 otázky míchej trafoolej v poměru s tím nejhorším Měřem které jde natankovat v poměru 1/3 měřo-2/3trafoolej.

Pokud jsi odpověděl ano pouze na 2 otázky, míchej trafoolej v poměru s tím nejhorším měřem co najdeš 1/2 trafoolej 1/2měřo.

Pokud jsi odpověděl ano pouze na 1 otázku, míchej trafoolej v poměru s tím nejhorším měřem co najdeš 1/3 trafoolej 2/3měřo.

Pokud jsi na žádnou z odpovědní neodpověděl ano, prodej auto a nebo začni jezdit alespoň na rostlináč. (LOL)
peopleman
Přispěvovatel
Příspěvky: 279
Registrován: 10 srp 2010, 20:07

Příspěvek od peopleman »

Možná bych založil nové téma na téma:kdo přichází do styku s trafákem,jezdí na něj a má nějaké zdravotní poblémy alá rakovina? (noteeth)
Jezdím na vše co teče..
Uživatelský avatar
oldaf
Aktivista
Příspěvky: 1257
Registrován: 01 čer 2007, 22:14
Bydliště: Česka Lípa

Příspěvek od oldaf »

Vždyť už se minimálně 15 let používá trafo olej kterej je možná stejně škodlivej jak nafta. :D Jinak podle bezpečnostního listu je nafta karciogenní a trafáč není.
PRODÁM NOVOU 12mm HLAVU NA TDS,
VW T3 mTDI ASV , GT2052, 11mm hlava,
BMW E39 525mTDS touring,12mm hlava, IC, diff 2,35, GT3271-tlak 3,1b, jednohmota DURAL 240mm,
Uživatelský avatar
Vecernicek
Přispěvovatel
Příspěvky: 400
Registrován: 07 srp 2007, 20:59
Bydliště: Btrnio

Příspěvek od Vecernicek »

:o no dost čumím co jsem našel v bezpečnostních listech... (wallbash) To nemyslí vážně !?!
Uživatelský avatar
radluk
Aktivista
Příspěvky: 1672
Registrován: 06 čer 2006, 22:38
Bydliště: Uherske Hradiste

Příspěvek od radluk »

Vecernicek
Sem s tim! Pochlub se.
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32832
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

Vecernicek píše::o no dost čumím co jsem našel v bezpečnostních listech... (wallbash) To nemyslí vážně !?!

máš to i tak že třeba měd je nebezpečný odpad ;)

bez mědi neujedeš ani metr
Jeremimo
Přispěvovatel
Příspěvky: 95
Registrován: 07 úno 2012, 19:22

Příspěvek od Jeremimo »

od roku 2008 sa nesmie používať v trafo olej karcinogénna látka PCB. je to jed ,ktorý uznali ako smrteľne jedovatý. je to prísne sledované a táto látka je strážená. ak niekde bola, musela byť odovzdaná, ak ju niekto mal tak ju musel odovzdať. ak ju niekto dal preč musel povedať a zdokladovať ktu ju má a načo mu bola daná. už 4 roky sa v trafáku nepoužíva PCB, takže tok....
zflek
Nesolidní prodejce
Nesolidní prodejce
Příspěvky: 82
Registrován: 13 srp 2011, 21:05
Bydliště: Semily

Příspěvek od zflek »

nojo, jenže když jsem tuhle tankoval z trafa co bylo vyrobený 67 v bulharsku... (hm)
Jeremimo
Přispěvovatel
Příspěvky: 95
Registrován: 07 úno 2012, 19:22

Příspěvek od Jeremimo »

tak to už je problém ja mám dodavatela a ten mi dáva ocajchované a prečistené 15e 20L a je tam rok 2010.je to dôverihodný zdroj.frima
Uživatelský avatar
Vecernicek
Přispěvovatel
Příspěvky: 400
Registrován: 07 srp 2007, 20:59
Bydliště: Btrnio

Příspěvek od Vecernicek »

No tak pokud se bude jednat o nový trafoolej tak jo, ale měl jsem na mysli ty staré likvidované jako nebezpečný odpad. (hm)
Uživatelský avatar
hranicka
Přispěvovatel
Příspěvky: 562
Registrován: 25 zář 2010, 19:05

Příspěvek od hranicka »

Sehnal jsem pár desítek litrů trafáče, na omak je to míň mastný jak nafta, smrdí to stejně.
Kolik flašek friťáku na 20l trafáče mám do toho nalejt, aby to mazalo aspoň tak, jako ta nafta?
Rudolf Diesel to taky nekrmil naftou.
Kolby
Sběrač informací
Příspěvky: 26
Registrován: 24 srp 2011, 20:36

Příspěvek od Kolby »

podle technickeho listu ma trafak vetsi viskozitu nez nafta cca kolem 11-14 a nafta ma 4 -5, takze si primazni kolik uznas za vhodne
Uživatelský avatar
Tomas-Oaza
Přispěvovatel
Příspěvky: 420
Registrován: 24 led 2006, 12:28
Bydliště: Nikol-City

Příspěvek od Tomas-Oaza »

ja trafo vubec neredim,liju ho do auta samotny
Lancia Kappa 2,4 TDS
Renault Master
Iveco daily 2,3
Uživatelský avatar
hranicka
Přispěvovatel
Příspěvky: 562
Registrován: 25 zář 2010, 19:05

Příspěvek od hranicka »

Ten jede! (noteeth)
Rudolf Diesel to taky nekrmil naftou.
Odpovědět

Zpět na „Jak se jezdí na rostlinu, nebo i na naftu“