fiat marea 1.9 TD

..jak jezdit na Slunečnicový, Řepkový, Olivový a podobné oleje ... a nebo, jestli někdo ještě jezdí na naftu, tak o naftě :-) či bionaftě

Moderátoři: šulda, radluk, Moderátoři

Odpovědět
spibe
Přispěvovatel
Příspěvky: 56
Registrován: 24 dub 2007, 22:01
Bydliště: SR

fiat marea 1.9 TD

Příspěvek od spibe »

Má niekto prerobenú Mareu 1.9 TD 100 na olej? A aké sú skúsenosti v týchto autách s čerpadlom BOSCH a LUCAS pri použití oleja na pohon?
Uživatelský avatar
xa19td98
Nováček
Příspěvky: 10
Registrován: 17 led 2007, 12:57
Bydliště: Uh. Hradiště

Příspěvek od xa19td98 »

původně jsem chtěl mareu koupit, problém je, že právě tato zmiňovaná má vstřikovací čerpadlo Lucas. A tan je všeobecně nedoporučovaný.
spibe
Přispěvovatel
Příspěvky: 56
Registrován: 24 dub 2007, 22:01
Bydliště: SR

Příspěvek od spibe »

Možno by sa dal ten LUCAS vymeniť za BOSCH, alebo nie?
Uživatelský avatar
xa19td98
Nováček
Příspěvky: 10
Registrován: 17 led 2007, 12:57
Bydliště: Uh. Hradiště

Příspěvek od xa19td98 »

V tom se nevyznám, já chtěl auto za rozumnou cenu a už jsem nechtěl další vysokou investici do výměny čerpadla s nejistým výsledkem. U marey je Bosh u 50kW verze a u pětiválce. Rozhodl jsem se pro Xantii 1,9TD a momentálně pracuju na přestavbě.
wenka
Sběrač informací
Příspěvky: 31
Registrován: 01 úno 2007, 18:56
Bydliště: Nová Včelnice

mařenka na olej

Příspěvek od wenka »

Mám marejku předělanou na olej a mohu říct absolutně bez problému.Ujeto zatím 10000km.Kdyžtak mohu dodat fotodokumentaci nebo i poradit.
Fiat Marea Weekend 2,4TD
waqw
Přispěvovatel
Příspěvky: 90
Registrován: 24 led 2006, 13:35
Bydliště: OV

Příspěvek od waqw »

Mě by zajímaly ty fotky.. dík
spibe
Přispěvovatel
Příspěvky: 56
Registrován: 24 dub 2007, 22:01
Bydliště: SR

Re: mařenka na olej

Příspěvek od spibe »

wenka píše:Mám marejku předělanou na olej a mohu říct absolutně bez problému.Ujeto zatím 10000km.Kdyžtak mohu dodat fotodokumentaci nebo i poradit.
To foto by určite pomohlo aj nejaké dobré rady do "života".
Aký olej dávaš? -nový, použitý
Riediš olej s naftou? - aký pomer
Preplachuješ čerpadlo po jazde na olej?
wenka
Sběrač informací
Příspěvky: 31
Registrován: 01 úno 2007, 18:56
Bydliště: Nová Včelnice

marejka na olej

Příspěvek od wenka »

Foto vložím až v sobotu.Jinak jezdil jsem zpočátku na mix nafta/olej 50:50.Bez problému a bez předehřevu.Potom jsem udělal elektrický předehřev a jezdil prvně nafta/ohřát motor/ a pak 100% olej.Teď už mám výměník a elektro předehřev a jezdím 100% olej bez výplachu.Pravda že jsem musel dát nové žhaviče jinak to nechtělo v zimě startovat.V zimě asi budu jezdit na 50% olej a 50% bionafta.ALE MUSÍ SE POUŽÍVAT KVALITNÍ OLEJ/NE SOJA/.NIKDY NEBUDU JEZDIT NA POUŽITÝ OLEJ.BOJÍM SE O ČERPADLO.UFF :?
Fiat Marea Weekend 2,4TD
Odpovědět

Zpět na „Jak se jezdí na rostlinu, nebo i na naftu“