Ako sa jazdi na petrolej

..jak jezdit na Slunečnicový, Řepkový, Olivový a podobné oleje ... a nebo, jestli někdo ještě jezdí na naftu, tak o naftě :-) či bionaftě

Moderátoři: šulda, radluk, Moderátoři

barnypn
Nováček
Příspěvky: 12
Registrován: 18 dub 2007, 09:15
Bydliště: Slovensko

Příspěvek od barnypn »

A aký máš motor? Na 10l podla mňa stačí 1 deci oleja. Myslím že druh oleja nieje dôležitý. Skúšal si M2T ? Ale ak máš lacnejší tak kludne dávaj ten. Ide len o to aby si vylepšil mazivosť petráku. A to aditívum máš na vylepšenie mazivosti?
Jacko
Nováček
Příspěvky: 12
Registrován: 13 dub 2007, 19:48

Příspěvek od Jacko »

Barny,to neviem,lebo to som dával aj do iných aut,ešte pred tým,ako som začal tankovať toto.Inak mám klasický TD a teraz ešte jeden diesel.
barnypn
Nováček
Příspěvky: 12
Registrován: 18 dub 2007, 09:15
Bydliště: Slovensko

Příspěvek od barnypn »

No tak potom nemáš problém TD ti to spapá aj čisté s olejom, ale keď pridáš trochu nafty nič tým nepokazíš :D .
clichy
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 06 úno 2007, 17:15

nuž používať LP6 alebo LP 7 do diesela je možné, ale:

Příspěvek od clichy »

určite by som to nedával do comonrailu ani do PLD pretože trysky ako aj ostatné súčiastky sú mazané naftou. LP je však omnoho suchšie ako nafta, takže súčiastky nemaže dokonale ako nafta. Okrem toho vzniká pri spalovaní LP omnoho viac sadzí ako pri spalovaní nafty. Komôrkové diesely však jazdia bez problémov na LP. Samozrejme je cítiť trocha nižší výkon. Okrem toho LP je v zime omnoho hygroskopickejšia ako nafta ( v zime sa doň pridávala prísada tzv kvapalina I čo je dosť silný jed a okrem toho je žieravá )
Jacko
Nováček
Příspěvky: 12
Registrován: 13 dub 2007, 19:48

Příspěvek od Jacko »

No Clichy,vidím že sa tomu rozumieš,ale mne sa práve zdá že to auto ide lepšie a v zime som nemal žiadne problémy z vodou, ani zo štartovaním-a čo viem ja,tak pri plnení nádrží lietadla sa pridáva prísada priamo vtedy.No a že by to bola žieravina,tak to ešte zistím priamo od známeho v Slovnafte :) Ale ako vravieval starý otec:každá rada dobrá a viac hláv,viac kapusty. - Bez urážky 8)
Jacko
Nováček
Příspěvky: 12
Registrován: 13 dub 2007, 19:48

Příspěvek od Jacko »

A ešte som zabudol:Na emisnej kontrole neverili,že auto má najazdených 235 000km,tak naozaj neviem...Ale aj palivo je rôzne a ja som písal o JET A1
barnypn
Nováček
Příspěvky: 12
Registrován: 18 dub 2007, 09:15
Bydliště: Slovensko

Příspěvek od barnypn »

I sa pridáva aby petrák nemrzol, určite je to nejaké svinstvo ale keď je v petráku zarobené tak to nepoznáš. Ako si už povedal keďže maže menej ako nafta tak má určite aj nižšie emisie. Skús ptidať na naftu a na petrák, uvidíš čo ti bude viac čmudiť :-D . Do PD a Comon railu to chce minimálne pomer 1:1 a dal by som aj trochu oleja. Pri menšom pomere v neprospech nafty je citelný úbitok výkonu. Najdôležitejšia je čistota!!!
Jacko
Nováček
Příspěvky: 12
Registrován: 13 dub 2007, 19:48

Příspěvek od Jacko »

No dobre,ale 1dcl oleja na 10l petráku sa mi vidí vela,aj keď kamarát leje olej aj do čistučkej nafty... :? Ja som to doteraz nepraktizoval,ale už som tam troška nalial-1dcl oleja na 25l paliva...
barnypn
Nováček
Příspěvky: 12
Registrován: 18 dub 2007, 09:15
Bydliště: Slovensko

Příspěvek od barnypn »

ja dávam deco na 10l, teda odhadom tam šupnem asi deco. ale to keď jazdím na čistý. do comon railu dám napríklad 25l petráku na 30l nafty a asi deco oleja alebo aditívum na vylepšenie mazivosti nafty keď ho mám. takže ak dávašaj naftu tak to deco na 25l by malo stačiť.
Jacko
Nováček
Příspěvky: 12
Registrován: 13 dub 2007, 19:48

Příspěvek od Jacko »

no ako kedy,niekedy je tam aj čistý petrák...Ale po pridaní toho oleja sa mi zdá,že motor trocha stíchol,ale to je možno len dôsledok toho,že sa vonku oteplilo a motor ide "bez predsuvníka" - neviem... (hm)
barnypn
Nováček
Příspěvky: 12
Registrován: 18 dub 2007, 09:15
Bydliště: Slovensko

Příspěvek od barnypn »

to bude tým olejom, mne to tiež robilo. s olejom mi to ide tichšie aj kludnejšie. na čistý nejazdi, maže málo s olejom nič nepokazíš.
Jacko
Nováček
Příspěvky: 12
Registrován: 13 dub 2007, 19:48

Příspěvek od Jacko »

Super Barny,aspoň jedna spriaznena duša čo sa rozumie.Ty máš TD,alebo TDI ???
barnypn
Nováček
Příspěvky: 12
Registrován: 18 dub 2007, 09:15
Bydliště: Slovensko

Příspěvek od barnypn »

Mám TD aj HDI.
Odpovědět

Zpět na „Jak se jezdí na rostlinu, nebo i na naftu“