motorovy olej

..jak jezdit na Slunečnicový, Řepkový, Olivový a podobné oleje ... a nebo, jestli někdo ještě jezdí na naftu, tak o naftě :-) či bionaftě

Moderátoři: šulda, radluk, Moderátoři

Uživatelský avatar
Petr H.
Přispěvovatel
Příspěvky: 523
Registrován: 26 dub 2007, 18:20

Příspěvek od Petr H. »

jezdit se na olej dá, já osobně jsem dával do feldy cca 10% přez léto v zimě bych to nezkoušel. Určitě bych ho ale pořádně přefiltroval. Já použil vyjetý co byl několik let v barelu a všechno černé kleslo na dno, takže byl čirý. Poměr musí být vždy takový, aby směs neměla višší viskozitu než má nafta za -20 st. při aktuální okolní teplotě. Pak se dá použít ojej jakýkoliv. Ježdění s olejem vykoušeno ještě v motorech iveco2,5D, a vyjetým černým ve vozech liaz, IFA,AVIA 28N. Kouřivost se nijak viditelně nezvíší. Z předehřevem to snese určitě mnohem víc. Vyjetej se taky dá prohnat komínem 2taktu (rofl) a pak teprve poznáš co je čoud...
Proctor
Přispěvovatel
Příspěvky: 267
Registrován: 29 dub 2007, 21:30
Bydliště: brno

motorový olej

Příspěvek od Proctor »

Věřím tomu že to funguje,a měl bych z toho menší obavy o motor a čerpadlo než když to krmíš olejem z kauflandu
VW Passat, Golf, Sharan, T4 tdi
Uživatelský avatar
radluk
Aktivista
Příspěvky: 1672
Registrován: 06 čer 2006, 22:38
Bydliště: Uherske Hradiste

Příspěvek od radluk »

(LOL)
Naposledy upravil(a) radluk dne 08 zář 2008, 10:54, celkem upraveno 1 x.
Endy Aron
Sběrač informací
Příspěvky: 31
Registrován: 20 pro 2006, 21:21

Příspěvek od Endy Aron »

radluk píše:vyjety - to bych do niceho nelel, to je tak menit palivovy filtr co 500 km :o , a kdyz se neprefiltruje opravdu dokonale, je tam riziko ze se ti dostane do lapovanych casti palivove soustavy nejaka kovova castice, kterou nezachyti treba palivovy filtr a...
tak to je riziko, se kterým musíš počítat, pokud do toho jdeš (noteeth)
Uživatelský avatar
Petr H.
Přispěvovatel
Příspěvky: 523
Registrován: 26 dub 2007, 18:20

Příspěvek od Petr H. »

radluk píše:vyjety - to bych do niceho nelel, to je tak menit palivovy filtr co 500 km :o , a kdyz se neprefiltruje opravdu dokonale, je tam riziko ze se ti dostane do lapovanych casti palivove soustavy nejaka kovova castice, kterou nezachyti treba palivovy filtr a...
samozřejmě že je to pitomost, jde to přeci přez filtr, ostatně ta kovová částice se může dostat do nádrže jakkoliv, tředa tim že klepneš pistolí o hrdlo... navíc je přeci už filtrovanej z motoru ne?? Jinak jednou jsem někde koupil naftu se sudem kde byl vyjetej olej, těžko říct kolik ho tam bylo, ale bylo to černý pořádně a vyjel jsem to v pohodě..
Pavel
Přispěvovatel
Příspěvky: 524
Registrován: 13 črc 2006, 10:20

Příspěvek od Pavel »

Jen blbni...
Endy Aron
Sběrač informací
Příspěvky: 31
Registrován: 20 pro 2006, 21:21

Příspěvek od Endy Aron »

Pavel píše:Jen blbni...
proč....byla tam věřšina nafty..tak proč né...jen bych to asi stejně pro jistotu před tím přefiltroval... :)
Uživatelský avatar
radluk
Aktivista
Příspěvky: 1672
Registrován: 06 čer 2006, 22:38
Bydliště: Uherske Hradiste

Příspěvek od radluk »

:worthy:
Naposledy upravil(a) radluk dne 08 zář 2008, 10:55, celkem upraveno 1 x.
Endy Aron
Sběrač informací
Příspěvky: 31
Registrován: 20 pro 2006, 21:21

Příspěvek od Endy Aron »

Radluk: je to na každem z nás jestli to do auta nalijeme, či nikoli. A když motor umře, tak je to jen a jen naše chyba...tak bych to nějak zvlášt neřešil... :) ....dostali sme se ktomu, páč sme řešili možnosti alternativních paliv...mno a do nich zapadá i motorový olej.. 8) ;)
pumix
Přispěvovatel
Příspěvky: 441
Registrován: 26 led 2006, 19:19
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od pumix »

asi své auta nemáte moc rádi,olej z kauflandu už jsem zkousl,ale vyjetej z motoru (LOL) Co takhle jezdit na močůvku,ta je taky zadarmo...Ale jinak...jesli je někdo takový blázen,mám tu pro něho 200l vyjeťáku...A ZADARMO...
transit 2.5td.sharan 1.9 pd
Uživatelský avatar
Petr H.
Přispěvovatel
Příspěvky: 523
Registrován: 26 dub 2007, 18:20

Příspěvek od Petr H. »

radluk píše:palivovy filtr ma taky nejakou dimenzovanou ucinnost filtrace, abrazivni castice ktere obsahuje motorovy olej muzou byt i mensi nez si clovek mysli. Vyjety motorak je totalni bordel - smes uhliku, primesi, kovovych mikrocastic. Spis by se to dalo prirovnat k "prachu" ty primesi. Mozna dokaze palivovy filtr prefiltrovat hodne male castice, ale je tam taky nejaky minimalni rozmer, ktery dokaze zachytit, v beznem palivu je koncentrace necistot zanedbatelna, ale MO je 100x vice kontaminovan jak cista nafta.
Nevim nevim panove, delejte jak myslite :) :worthy:
Olej v motoru je proto, aby tam žádná abraze nebyla, to by jsi jinak moc daleko nedojel, protože by jsi měl zachvilku všude vůle, že by se to zakovalo .... Jinak zkus si někdy na zkoušku rozebrat palivovej filtr kterej si vyměnil, až proto že ti to dávalo ve vysokejch otáčkách málo nafty. Možná se budeš divit co tam všechno najdeš... . Obyčejnej prach je mnohem abrazivnější než kovový částice. To černý v motorovím oleji jsou saze a to je uhlík, kterej maže. Mavíc je tak jemně rozptýlenej, že projde celým systémem bez zádrhelu. Pro trpělivé se nabízí možnost, nechat vyjeťák pár let odstát, saze klesnou ke dnu a pro techniky určitě taky něco bude, při recyklaci ty saze nějak z toho taky dostanou... .
Odpovědět

Zpět na „Jak se jezdí na rostlinu, nebo i na naftu“