Mondeo MkII kouřivost

..jak jezdit na Slunečnicový, Řepkový, Olivový a podobné oleje ... a nebo, jestli někdo ještě jezdí na naftu, tak o naftě :-) či bionaftě

Moderátoři: šulda, radluk, Moderátoři

Odpovědět
Petr.C
Přispěvovatel
Příspěvky: 146
Registrován: 25 kvě 2010, 16:05
Bydliště: Olomouc, Hradec Králové

Mondeo MkII kouřivost

Příspěvek od Petr.C »

Začlo mi docela kouřit Mondeo (modře), při volnoběhu mi motor i trochu vynechává, při 2 000 ot/min už to kouří normálně. Nevíte co by to mohlo byt?
Ford Mondeo,1,8TD 1999,čerpadlo Lucas
ezop
Přispěvovatel
Příspěvky: 825
Registrován: 05 zář 2012, 20:00

Příspěvek od ezop »

a naco jezdiš? :) jestli normalně na naftu tak ti to žere olej a to bud přes turbo nebo kroužky nobo gugerka v hlavě
Petr.C
Přispěvovatel
Příspěvky: 146
Registrován: 25 kvě 2010, 16:05
Bydliště: Olomouc, Hradec Králové

Příspěvek od Petr.C »

Jezdím na RO, ale nezdá se mi, že by se mi moc strácel olej v motoru. Sice je pravda, že mi turbo pouští olej do sání. Kolik to stojí, přetěsnění turba? Ještě jsem zkoušel vyměnit vzduchovej filtr ale nic. Taky se mi stává, že když brzdím motorem a pak dám neutrál, tak mám volnoběžný otáčky zvýšený (okolo 1500ot/min).
Ford Mondeo,1,8TD 1999,čerpadlo Lucas
ezop
Přispěvovatel
Příspěvky: 825
Registrován: 05 zář 2012, 20:00

Příspěvek od ezop »

repase turba okolo 7000kč a to s tim čerpadlem to se ti asi přizadira regulator otaček po jak dlouhe době ty otačky klesnou?Kamoš ma taky mondeo a taky mublbne čerpadlo samy se zvyšuji otačky a podobně. a špatně mu to chyta už to jsou stařečci no.
Petr.C
Přispěvovatel
Příspěvky: 146
Registrován: 25 kvě 2010, 16:05
Bydliště: Olomouc, Hradec Králové

Příspěvek od Petr.C »

Tak jsem natankoval naftu (ta cena, málemem se mi podlomili kolena) a vypadá to, že je vše v pořádku. Přijde mi, že ty RO jsou rok od roku horší. Před 2 rokama kdy se dal sehnat řepkový olej v akci, byla paráda, ale teď ty slunečnicový ....... to je hnus. Kolísání otáček, to znám, buď to je moc hustý a nebo starý filtr ( u novýho filtru bez předehřevu to tam i kolikrát zatuhne), i vedení paliva jsem musel předělat. MkI ty jezdili líp na RO. Budu to muset víc ředit a snad to bude OK. Když není motor studený, tak mám starty vždy na drc ale je pravda, že pořád liju VIF.
Ford Mondeo,1,8TD 1999,čerpadlo Lucas
pom3ranc
Sběrač informací
Příspěvky: 21
Registrován: 23 led 2013, 12:17
Bydliště: Kolín

Příspěvek od pom3ranc »

Zdarec :-) A nemáš nějakou fotečku toho předělanýho vedení paliva? Mám stejný dopravní prostředek ;)
Renault Grand Scenic 1.9 88KW 2004
Volvo V40 1.9 85kw r.v.2002
EX - Ford Mondeo 1.8TD 66kw r.v. 2000
Petr.C
Přispěvovatel
Příspěvky: 146
Registrován: 25 kvě 2010, 16:05
Bydliště: Olomouc, Hradec Králové

Příspěvek od Petr.C »

pom3ranc píše:Zdarec :-) A nemáš nějakou fotečku toho předělanýho vedení paliva? Mám stejný dopravní prostředek ;)
To nemám, ale není to složitý, pod zadní sedačkou máš přívod k nádrži. Tak jsem to víko nádrže sundal a přidělal jsem tam ocelovou hadici na 16 hadici (z OBI průsvitná) a pod autem jak máš vedení pal. hadic tam bylo místo přesně ještě na ní. Ještě to nemám celé dopilovaný, ale koupil jsem ještě čerpadlo Facet, bez něho jsem nemohl ředit moc benzínem. V celém systému je podtlak (nasává si jen vstřikovaci čerpadlo) a vlivem podtlaku a tepla se mi za pal. filtrem začli dělat bublinky. Aby jsem to ještě trošku vylepšil tak jsem dal automatický odvzdušňovák a uzavřel jsem zpátečku, ale jelikož je už v systému přetlak a drží se mi plováky v odvzdušňováku stále nahoře, tak ten uzavírací ventyl (odfuk ze zpátečky na odvzdušňováku) vybrakuju a napojím tam hadicy na zpátečku do nádrže.
Ford Mondeo,1,8TD 1999,čerpadlo Lucas
Odpovědět

Zpět na „Jak se jezdí na rostlinu, nebo i na naftu“