POZOR na levné a neprofesionální úpravy TDI!!

Noví uživatelé prostudovat jako první! Vytvořený souhrn témat na často probírané dotazy.
Téma mohou zakládat jen moderátoři - pokud máte nápad, kontaktujte Reeshu, nebo Dukese

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
CPERACING
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 04 pro 2008, 12:27
Odpovědi: 0
Bydliště: Doksy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od CPERACING »

no u nas mame autorizovanej servis VAG a tam jsou borci jednou chtěli udělat GO motoru na fobii 1.4mpi protože to prý klepe pan se přijel k nam poradit a stačilo utáhnout řemenici na klice a bylo po zavadě ted v zimě zas přijely tři lidi taky s fobii že prý jestli umíme opravit bordnet že ho chtějí v servisu vyměnit protože nejdou stěrače stačilo vyměnit pojistku a stěrače šli naposled jsem řešil audi 2.7 biturbo s tím že v tom servisu řekli že ma špatnou řj motoru protože ten snímač na kterej si to stěžuje je prý v pořádku (dělali výměnu rozvodu) byl přesazenej řetěz na vačce prave strany motoru o dva zuby a tak bych moh psat cele odpoledne takže chyby docela fatalní delaj i profici i mě se sem tam něco zadaří ale protože si po sobě vše kontroluju tak se zakaznik ani nedozví že jsem si po sobě neco opravil :-D duležitý je mit zodpovědnost za svojí praci a to každý neumí (hm)
Už jsem viděl ledacos ale každej den mě někdo překvapí.
Uživatelský avatar
marena tdi
Aktivista
Příspěvky: 3597
Registrován: 02 dub 2009, 09:39
Odpovědi: 0
Bydliště: Frýdek-Místek

Příspěvek od marena tdi »

CPERACING píše:no u nas mame autorizovanej servis VAG a tam jsou borci jednou chtěli udělat GO motoru na fobii 1.4mpi protože to prý klepe pan se přijel k nam poradit a stačilo utáhnout řemenici na klice a bylo po zavadě ted v zimě zas přijely tři lidi taky s fobii že prý jestli umíme opravit bordnet že ho chtějí v servisu vyměnit protože nejdou stěrače stačilo vyměnit pojistku a stěrače šli naposled jsem řešil audi 2.7 biturbo s tím že v tom servisu řekli že ma špatnou řj motoru protože ten snímač na kterej si to stěžuje je prý v pořádku (dělali výměnu rozvodu) byl přesazenej řetěz na vačce prave strany motoru o dva zuby a tak bych moh psat cele odpoledne takže chyby docela fatalní delaj i profici i mě se sem tam něco zadaří ale protože si po sobě vše kontroluju tak se zakaznik ani nedozví že jsem si po sobě neco opravil :-D duležitý je mit zodpovědnost za svojí praci a to každý neumí (hm)
treba to delali ucni :D
Audi A3 Sportback 1.9 PD BXE 186 ps , sw TDI FUN , TSB 220 Turbosport , exhaust by Marena
EX- Octavia combi Tdi AGR 261 ps
Uživatelský avatar
TDI tech
Aktivista
Příspěvky: 10231
Registrován: 16 říj 2007, 23:18
Odpovědi: 0

Příspěvek od TDI tech »

Niektory ucni vedia viac ako majstri.
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46
Odpovědi: 0

Příspěvek od jericho-3 »

operacing-kdo umí,umí,kdo neumí,ten čumí...Každý je jen člověk,ale zásada je ,že to chce pracovat v klidu..jedno auto jeden muž a nebát se,když něco nevím,se zeptat/je-li koho/..A paradoxně nováček nezatížený zkušenostmi může na banalitu přijít dřív...Z jednoho prostého důvodu..tohle už jsem dělal,bylo to tohle,tak to bude zase ono...ale možností je tolik,že kolikrát ty zkušenosti zdržují...Takových případů jsem zažil hodně a měly hodně společného...nadměrná profesionalita....A chce si to nechat pro sebe,protože často se stává,že zákazník si vymýšlí a někdy vysloveně lže...Pak se zjistí,že oprava u jiného mechanika probíhala ůplně jinak...A ještě taková drobnost..v dnešní době elektroniky je u mnoha mechaniků představa,že na mašině se zjistí všechno....tůdle,mnohokrát je tu ůplně něco jiného.-třeba špatná kostra...Nejhorší je pracovat v tlaku,kdy je plný dvůr vozů a zákazník si má přijít......
nepropadat panice...
Uživatelský avatar
marena tdi
Aktivista
Příspěvky: 3597
Registrován: 02 dub 2009, 09:39
Odpovědi: 0
Bydliště: Frýdek-Místek

Příspěvek od marena tdi »

jericho-3 píše:operacing-kdo umí,umí,kdo neumí,ten čumí...Každý je jen člověk,ale zásada je ,že to chce pracovat v klidu..jedno auto jeden muž a nebát se,když něco nevím,se zeptat/je-li koho/..A paradoxně nováček nezatížený zkušenostmi může na banalitu přijít dřív...Z jednoho prostého důvodu..tohle už jsem dělal,bylo to tohle,tak to bude zase ono...ale možností je tolik,že kolikrát ty zkušenosti zdržují...Takových případů jsem zažil hodně a měly hodně společného...nadměrná profesionalita....A chce si to nechat pro sebe,protože často se stává,že zákazník si vymýšlí a někdy vysloveně lže...Pak se zjistí,že oprava u jiného mechanika probíhala ůplně jinak...A ještě taková drobnost..v dnešní době elektroniky je u mnoha mechaniků představa,že na mašině se zjistí všechno....tůdle,mnohokrát je tu ůplně něco jiného.-třeba špatná kostra...Nejhorší je pracovat v tlaku,kdy je plný dvůr vozů a zákazník si má přijít......
napsal jsi to pekne a plne s tebou souhlasim
Audi A3 Sportback 1.9 PD BXE 186 ps , sw TDI FUN , TSB 220 Turbosport , exhaust by Marena
EX- Octavia combi Tdi AGR 261 ps
notobi
Přispěvovatel
Příspěvky: 231
Registrován: 07 říj 2009, 20:37
Odpovědi: 0

Příspěvek od notobi »

Taky plnej souhlas s Jerichem
Uživatelský avatar
Huml
Aktivista
Příspěvky: 11068
Registrován: 23 led 2006, 20:01
Odpovědi: 0
Bydliště: Brno

Příspěvek od Huml »

Nejhorší je pracovat v tlaku,kdy je plný dvůr vozů a zákazník si má přijít......
a do toho 5 telefonátů za půl hodiny, jo to je krize (wallbash)
Roberbo
Přispěvovatel
Příspěvky: 62
Registrován: 15 lis 2009, 18:16
Odpovědi: 0

Příspěvek od Roberbo »

marena tdi píše:
jericho-3 píše:operacing-kdo umí,umí,kdo neumí,ten čumí...Každý je jen člověk,ale zásada je ,že to chce pracovat v klidu..jedno auto jeden muž a nebát se,když něco nevím,se zeptat/je-li koho/..A paradoxně nováček nezatížený zkušenostmi může na banalitu přijít dřív...Z jednoho prostého důvodu..tohle už jsem dělal,bylo to tohle,tak to bude zase ono...ale možností je tolik,že kolikrát ty zkušenosti zdržují...Takových případů jsem zažil hodně a měly hodně společného...nadměrná profesionalita....A chce si to nechat pro sebe,protože často se stává,že zákazník si vymýšlí a někdy vysloveně lže...Pak se zjistí,že oprava u jiného mechanika probíhala ůplně jinak...A ještě taková drobnost..v dnešní době elektroniky je u mnoha mechaniků představa,že na mašině se zjistí všechno....tůdle,mnohokrát je tu ůplně něco jiného.-třeba špatná kostra...Nejhorší je pracovat v tlaku,kdy je plný dvůr vozů a zákazník si má přijít......
napsal jsi to pekne a plne s tebou souhlasim
..no tak toto presne poznam :) , sice pri servisovani v uplne inej oblasti, ale je to tiez takto nejak...
Sharan, AUY 85KW 1.9 TDI r.v.2003
Uživatelský avatar
marena tdi
Aktivista
Příspěvky: 3597
Registrován: 02 dub 2009, 09:39
Odpovědi: 0
Bydliště: Frýdek-Místek

Příspěvek od marena tdi »

3 dny po oprave auta ktere opravoval nejaky kutil a koumak v ostrave mi prijel zakaznik ze mu nejde servo na fabia 1.4 mpi 50 kw.hrozne se rozciloval ze do auta porad investuje,kdyz jsem mu rekl ze je k.o cerpadlo.tak ze nove.dotycny mechanik na aute udajne vymenil dily ktere jsem vyfotil a cela oprava stala cca 12000kč.po lehkem zhlednuti na aute bylo viditelne ze menil pouze rozvody a cast vyfuku.nic vic.a jeste jak ze? (noteeth) ostatni dily nastrikal medenou pastou at jde na prvni pohled LAJKA videt ze se na aute pracovalo.musel udajne vymenit aji vodni cerpadlo ktere se musi menit pri rozvodech 1.4 mpi rozvod retez.dily ktere menil dal zakaznikovi do bedny.svicky jenom 3? proc? vzdyt mate 4valec.co to mate za cerpadlo? svicky 1,2 htp ,vodni pumpa renault clio 1,2 , silenbloky nekde ze smeti.proste toho chlapa pekne natahl.tak ze dejte si pozor za co nekdy platite.Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Audi A3 Sportback 1.9 PD BXE 186 ps , sw TDI FUN , TSB 220 Turbosport , exhaust by Marena
EX- Octavia combi Tdi AGR 261 ps
sten84
Přispěvovatel
Příspěvky: 239
Registrován: 21 srp 2008, 10:33
Odpovědi: 0

re

Příspěvek od sten84 »

Za to bych střílel jak v číně (LOL)
Golf 3 Tdi GT,Sprint764,kat off,egr off + Turbo PD130,sání 130,FMIC
sixell
Přispěvovatel
Příspěvky: 736
Registrován: 30 led 2010, 17:21
Odpovědi: 0
Bydliště: praha

Příspěvek od sixell »

zdravím vše co četli tenhle článek..ja sem take tak nejak nabehl při koupi auta tak chápu jak je človekovy co přide o peníze a pak je dost bezmocnej když dotičnej neodpovída a delá mrtvího brouka,,drapák by to určite nemel delat ,muže se seknout na jednom budiš ale neco tak fušerskyho si byl vedom a nechal si za to i zaplati,,drzost nemá hranice!
octavia 1.9 TDI 81KW ,
944
Přispěvovatel
Příspěvky: 136
Registrován: 08 črc 2007, 21:54
Odpovědi: 0

Příspěvek od 944 »

ty silentbolky jsou dobrý :D ,to jsem už taky viděl,tímto způsobem to opravil pán v autorizovaném servisu a bylo to auto jeho přítelkyně :D
Traker
Přispěvovatel
Příspěvky: 522
Registrován: 19 lis 2008, 21:26
Odpovědi: 0
Bydliště: Vyškov

Příspěvek od Traker »

no coment
Naposledy upravil(a) Traker dne 21 úno 2010, 22:18, celkem upraveno 1 x.
VW Golf IV 1.9,race 520,12mm hlava,hybrid turbo+chip MV,sání ARL,FMIC,,jednohmota spojka VR6,výfuk 60mm.MAHA 220PS

Seat Leon Cupra 1.9 ARL 4x4,GTB2264VK,Firad 80%.vyfuk 60mm,FMIC,soft MV

VW Golf VI,2.0 TDI GTD-125kw.úprava profituning--209PS
Uživatelský avatar
Jayson
Aktivista
Příspěvky: 1694
Registrován: 14 zář 2008, 16:01
Odpovědi: 0

Příspěvek od Jayson »

Tak o praktikách drápka tu víme a ještě kupovat jeho auto, no, chudák kdo to koupil.
Uživatelský avatar
dolar100
Aktivista
Příspěvky: 1147
Registrován: 09 říj 2008, 13:33
Odpovědi: 0
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od dolar100 »

velmi nezodpovedna praca , tak toto by si nemal nikto dovolit, auto nieje na hranie

trest: zákaz činnosti na cudzom majetku
:x
Mercdes C cdi
Odpovědět

Zpět na „FAQ - časté dotazy - řešení, postupy“