sekačka na trávu

zcela mimo automobilovou tématiku

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Tomas6
Aktivista
Příspěvky: 3450
Registrován: 27 črc 2009, 14:16
Bydliště: Zlínsko

Příspěvek od Tomas6 »

Jericho-Ja to beru z pohledu toho ze k nam chodi kontrola co chvila.Taky jsme mlady parecek prodali neofiko znamemu na zahradu a bekalo to nejakemu pristehovalci pod oknama a ejhle prblem na svete.Nastesti pani urednici byli z lidu jak se rika,tak napsali kontrolu o tyden pozdejc a otec musel zalozit docasne hospodarstvi pro dve ovce.No neskutecna byrokracie.A co se tyce odcerveni a ockovani...Odcervit je musis.O tom zadna a jeste nedavno bylo povinne ockovani proti buecosi-nemoc modrych jazyku a nerespektovani znamenalo hooodne velky prusvih.
OIII 1.4 TSI 240 000km
FI HTP LPG 340 000km
Uživatelský avatar
Forest
Aktivista
Příspěvky: 7023
Registrován: 16 bře 2006, 18:26
Bydliště: Čechy krásné, Čechy mé (Mechov/Praha)

Příspěvek od Forest »

TDI - everyday's racing performance with frugal running costs - do not let the challenge pass you by (hm)

Jestliže máš pravdu o 24 hodin dříve než jiní, jsi přesně oněch 24 hodin považován za blázna. (Antoine de Rivarol)
Tomas6
Aktivista
Příspěvky: 3450
Registrován: 27 črc 2009, 14:16
Bydliště: Zlínsko

Příspěvek od Tomas6 »

Tak tak.
Ja bych spis zvolil to nekomu pronajat at tam ty ovce ma nebo si to sece a susi pro kraliky...
OIII 1.4 TSI 240 000km
FI HTP LPG 340 000km
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Jsme už z těch informací, co nám ukazují senzacechtivý novináři úplně vystresovaní. Malé děti, místo aby olízli hovno na pískovišti a získali imunitu ,tak je vyplašená maminka chrání i před dechem otce, který byl na pivu a udělá z dítěte kripla..Moje tchýně se chtěla jako malá holka pomstít svému malému bratranci a říkala mu že kozí bobky jsou bonbonky a on je s chutí polykal..A dodnes je zdráv jako řípa. :)
nepropadat panice...
Petr98
Přispěvovatel
Příspěvky: 665
Registrován: 15 kvě 2007, 10:29
Bydliště: Řepiště
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr98 »

Taky jsem byl kdysi davno v situaci, kdy jsem se rozhodoval jakou sekacku koupit. A jak uz nekdo psal, lepsi je silnejsi. Ja koupil tu nejsilnejsi co byla tenkrat na trhu. sice al-ko ale s motorem Briggs & Stratton s vykonem 6 koní. a az si budu kupovat zase sekacku, zase si koupim tu nejsilnejsi na trhu. Vlhka trava, prerostla, proste jakakoli trava a sekacka jede jak vlak... zadne duseni, ucpavani apod...
Golf IV Long,TDI- ARL,H&R, K&N, RS Brakes, 60mm stainless exhaust, Alu 18" 202PS - minulost
Thalia na litačku okolo chalupy
Pug 206, 1.6 16V automat
Škoda 1000 MB. 1964- 31 kW
Škoda 1000 MBG, 1967 38kW
Škoda 1000 MBX- shanim
737428559
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Kámoš takhle uvažoval, tak koupil nějakou Italskou s velkým čtyřtaktem a spokojenost, ale má to chybu tu, že jsou již oba starší a jeho žena není vůbec schopna plný koš vyndat, on ano je to mačo, ale je z toho unaven..Povídal, že já vůl nekoupil nějakou menší, teď musím dělat všechno sám.. :)
nepropadat panice...
Uživatelský avatar
Forest
Aktivista
Příspěvky: 7023
Registrován: 16 bře 2006, 18:26
Bydliště: Čechy krásné, Čechy mé (Mechov/Praha)

Příspěvek od Forest »

... a nebylo by lehci vysypavat ten kos kdyz je naplnen jen napul? 8)
TDI - everyday's racing performance with frugal running costs - do not let the challenge pass you by (hm)

Jestliže máš pravdu o 24 hodin dříve než jiní, jsi přesně oněch 24 hodin považován za blázna. (Antoine de Rivarol)
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Ano, přesně tohle jsem se ho zeptal, je to logické..A odpověď byla, že vždy jsem chtěl ještě popojet sem, ještě trochu přidám....a bylo to plné. :o
nepropadat panice...
Uživatelský avatar
Forest
Aktivista
Příspěvky: 7023
Registrován: 16 bře 2006, 18:26
Bydliště: Čechy krásné, Čechy mé (Mechov/Praha)

Příspěvek od Forest »

Njn, kdyz je hlava blba odnasi to zbytek tela. Verim, ze by se upravou kose (zmensenim nebo prepazeni apod.) dal pouzitelny objem kose zredukovat.
TDI - everyday's racing performance with frugal running costs - do not let the challenge pass you by (hm)

Jestliže máš pravdu o 24 hodin dříve než jiní, jsi přesně oněch 24 hodin považován za blázna. (Antoine de Rivarol)
Uživatelský avatar
ROMEK
Aktivista
Příspěvky: 5462
Registrován: 03 dub 2006, 19:53
Odpovědi: 1
Bydliště: SK Záhorie

Re: sekačka na trávu

Příspěvek od ROMEK »

vedel by nekdo odporučit malu motorovu sekačku na travu na kosenie tak 7krat do roka okolo chaty
Honda CR-V, Peugeot Partner, Škoda 1000MB DELUXE
Uživatelský avatar
mirek999
Přispěvovatel
Příspěvky: 692
Registrován: 22 srp 2011, 13:05
Bydliště: Kousek od Mělníka

Re: sekačka na trávu

Příspěvek od mirek999 »

1. Jaký cenový rozpočet?
2. S pojezdem nebo bez?
Toledo 1L, 1Z. Octavia 1Z, BSE. Caravelle T4, ABL.
Uživatelský avatar
ROMEK
Aktivista
Příspěvky: 5462
Registrován: 03 dub 2006, 19:53
Odpovědi: 1
Bydliště: SK Záhorie

Re: sekačka na trávu

Příspěvek od ROMEK »

Mirku ja ani nevim jake su moznosti. Doma mam na travu eletricku na tej chate tiez. Len teraz je problem ten ze trochu sem okolo zvetsil plochu a je to blbe s tym kablom medzi stromami. Asi aby bola co najmensia.najlahsia a najobratnejsia.cena no bude zostavat na chate ve sklepe tak keby jo niekdo ukradol nech to moc nemrzi
Honda CR-V, Peugeot Partner, Škoda 1000MB DELUXE
Oktaf1
Nováček
Příspěvky: 10
Registrován: 26 říj 2021, 20:43
Odpovědi: 1

Re: sekačka na trávu

Příspěvek od Oktaf1 »

podle mne je důležité jakou plochu budeš sekat a v jakém terénu. Motorová bude vždycky těžší než elektrická, a rvát jí do kopce vlastní silou se vyloženě sebemrskačství. Takže otázka jestli pojezd, nebo ne ? A tu plánovanou plochu by ti měl stroj posekat na max 1 nádržku. Taky si rozmysli, jestli budeš trávu sbírat do koše, vyhazovat bokem do řádků, nebo mulčovat do trávníku ?
Uživatelský avatar
mirek999
Přispěvovatel
Příspěvky: 692
Registrován: 22 srp 2011, 13:05
Bydliště: Kousek od Mělníka

Re: sekačka na trávu

Příspěvek od mirek999 »

Přesně, jak bylo psáno. Záleží jakou plochu budeš sekat. Ale předpokládám, když píšeš o chatě a sekačce na prodlužovák, že to nebude nic obrovského. Je fakt ten, že je tam riziko té krádeže, když to tam bude zůstávat. Klidně bych volil např. toto https://www.jarabak.cz/benzinova-sekacka-hecht-5406
Je to čínská hračka, ale na to co popisuješ dostatečná. Hlavně je lehká. Takže s tím budeš běhat v poho i bez pojezdu. Měl jsem jí. Dostávala hodně zabrat. V podstatě se rozložila. Ke konci jsem s ní bral i nějaké tenké nálety. Nemá cenu investovat majlant, když to máš na pár minut sekání v roce s rizikem krádeže.
Toledo 1L, 1Z. Octavia 1Z, BSE. Caravelle T4, ABL.
Uživatelský avatar
ROMEK
Aktivista
Příspěvky: 5462
Registrován: 03 dub 2006, 19:53
Odpovědi: 1
Bydliště: SK Záhorie

Re: sekačka na trávu

Příspěvek od ROMEK »

určite sekat do koša sem tam su nejake šišky. Je to vetšinu rovinka cca 4Are . Može byt aj takáto z hobymarketu len mám obavy aby to fungovalo a nejedoval sem sa s tým. Človek dojde nasratý z celeho týždňa z dielne a potom je riziko pri nejakej poruche že poletí vzduchem (rofl)

Alebo treba AKU ale to už nemám žadnu skusenosť
Honda CR-V, Peugeot Partner, Škoda 1000MB DELUXE
Odpovědět

Zpět na „Diskuze - MIMO mísu“