sekačka na trávu

zcela mimo automobilovou tématiku

Moderátoři: šulda, Moderátoři

AdrianoCz
Sběrač informací
Příspěvky: 48
Registrován: 13 črc 2011, 08:41

sekačka na trávu

Příspěvek od AdrianoCz »

zdravim, sháníme sekačku na trávu. Na podzim sem koupil pozemek cca 1400 m2 - rovinka.
Chtěl bych s pojezdem a samozřejmě benzinovou. Nějaký tipy zkušených zahradkářů? :)))

Celkem se mi libi tato
http://ceskazahrada.cz/benzinove-sekack ... 5cmdw.html
názory?
Octavia Combi 2002 ALH Ambiente chip cca 85 kw
Marek77
Aktivista
Příspěvky: 10028
Registrován: 05 úno 2007, 21:58
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od Marek77 »

Kup si ovce. Vyjde to levněji, je to bez práce a klobásky přijdou vhod :-).
Mégane Grandtour II 1,5dCi 78kW (*2008)
Scénic III 1,4TCe 96kW (*2012)
Master IV 2,3dCi 132kW (*2020)
nemo
Přispěvovatel
Příspěvky: 464
Registrován: 23 led 2006, 16:24
Bydliště: Praha

Příspěvek od nemo »

Já mám AL-KO Silver 470 BRV a funguje ok. Snadné starty, neudusí se, nehltí se koš, nízká spotřeba, velmi šikovná věc je měnitelná rychlost pojezdu.Mám ji 3 rok.
Asi tak.
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Ty ovce, to je fakt, nemusíš je seřizovat a když mají co žrát, je klid.. :)
nepropadat panice...
Uživatelský avatar
Forest
Aktivista
Příspěvky: 7023
Registrován: 16 bře 2006, 18:26
Bydliště: Čechy krásné, Čechy mé (Mechov/Praha)

Příspěvek od Forest »

... a nejsou s ovcema spojeny nejaky "problemy" ve smyslu ockovani, odcerveni, strihani vlny (za kterou je vykupni cena nulova)?

Svagrovy otec si to poridil a ma s tim akorat problemy. Navic u nej byl dlouholety chovatel ovci, ktery mu oznamil, ze tyto ovce jsou modifikovane aby byly neplodne (zamer prodejce). Tento prodejce se tedy stara i o strihani a prodej vlny (z toho samozrejme chovatel neuvidi ani korunu).

... "jak jsem nakoupil, tak prodavam" :roll:
TDI - everyday's racing performance with frugal running costs - do not let the challenge pass you by (hm)

Jestliže máš pravdu o 24 hodin dříve než jiní, jsi přesně oněch 24 hodin považován za blázna. (Antoine de Rivarol)
Uživatelský avatar
avatar
Aktivista
Příspěvky: 1322
Registrován: 23 led 2006, 15:36
Bydliště: Cambridge

Příspěvek od avatar »

nejlepsi scim sem kdy sekal byl johndeere ))) ale cenovka te sekacky byla 30 tis ))
Tomas6
Aktivista
Příspěvky: 3450
Registrován: 27 črc 2009, 14:16
Bydliště: Zlínsko

Příspěvek od Tomas6 »

O ovce je potřeba se starat jako o každou živou zvěř.Vodu,sůl aby se měly na čem pást,přístřešek proti dešti,stříhání vlny,kopyt,odčervení,očkování,semtam nějaká choroba,ohradu aby neutekly když mají málo žrádla.Ono na zahradu sehnat dvě tři na vypasení a na podzim do klobásek fajn,ale není to bez práce a zadarmo.Musíš mít založeno hospodářství,jinak je ofic nekoupíš,pokud seženeš neofic tak tě někdo požaluje že je nemáš oznámkované,hned tam máš kontrolu z veteriny...Není to jen tak jak si lidi myslí.Myslím že sekačka vyjde levnějc.Ony taky všechno nespasou,takže musíš dosíkat,semtam šlápneš do něčeho nevoňavého...
Já mám doma i smladejma teď asi 90ks a práce s tím je teda nad hlavu...Prakticky veškerý volný čas celý rok.
OIII 1.4 TSI 240 000km
FI HTP LPG 340 000km
Uživatelský avatar
Golfisko
Aktivista
Příspěvky: 1109
Registrován: 01 bře 2006, 18:36
Bydliště: Plzeňsko

Příspěvek od Golfisko »

Jak často plánuješ pozemek sekat? Na tak velkou plochu bych určitě už zvažoval silnější motor, stačí trochu vlhká či šťavnatá tráva a už se budeš jen trápit
G3 Variant 1,9 TDiObrázek ... only S764
yirka
Aktivista
Příspěvky: 1275
Registrován: 12 zář 2007, 18:46
Bydliště: Karlovy Vary už jinde

Příspěvek od yirka »

půjč si někde sekačku a zkus si to. Aby to vypadalo, tak musíš sekat každý víkend a pak zjistíš, že se ti vyplatí koupít traktůrek páč budeš mít za půl hodky hotovo, a můžeš se věnovat jiný práci, taky jsem si tím prošel
Uživatelský avatar
bombastiq
Aktivista
Příspěvky: 3643
Registrován: 07 kvě 2008, 21:30
Bydliště: Šumperk

Příspěvek od bombastiq »

ty seš jak muj otec (rofl) když sem koupil barák tak sem měl sekat cca 1200m2 tatík přišel z vesela se sekačkou za 5000,- z baumaxu
travník posekal do půlky a jelo se pro traktůrek

si zpočítej že 1400m je cca 35x35
pak si zpočítej že na dvě jízdy uděláš 1metr
takže tu zahradu bude přecházet sem a tam 70X !!!!!!!!!!
nepočítaje s tím že na jednu točku budeš vysipávat koš

70x 35metrů je skoro 2,5Km za to ti upadnou ruce než to ujdeš

pokud nemáš korunky tak si pořiď něco takovýho :

http://dum.bazos.cz/inzerat/15882727/Ag ... Kutila.php

http://dum.bazos.cz/inzerat/15871804/Za ... raktor.php
--775914666--stačí zavolat :) , Berlingo 1.9D Prasečák + MB-OM604 SUPERTURBODIESEL
Marek77
Aktivista
Příspěvky: 10028
Registrován: 05 úno 2007, 21:58
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od Marek77 »

Souhlas..... Určitě bych zvedl ruku pro traktůrek, s klasickou sekačkou u toho zdechneš.
Mégane Grandtour II 1,5dCi 78kW (*2008)
Scénic III 1,4TCe 96kW (*2012)
Master IV 2,3dCi 132kW (*2020)
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Tomas 6-nesmíš vše brát doslova a na ty debily uředníky se vy.rat. měli jsme 6 romanovek, ty stříhat nemusíš, jelikož jsme je měli i přes zimu, museli jsme samo mít seno..Poradil jsem to /spíše moje žena/ známému, který nadával, že mezi těmi gumami a auty nemůže sekat, tak koupí na jaře 2 ovce /párek/, nic jim nedává , oni to sesekají na milimitr přesně a všude. Pak dá inzerát /ovce ještě přibydou/a lidi si rádi přijedou- říká jim, tak si je chytte, zkásne prachy a příští rok zas. A u nás v "Albánii" EU nemá žádná práva, můžou nám políbit prdel, když se přiblíží k pozemku, střílím. Nic přihlášené není a nebude, nebudeme krmit lemply. :D
nepropadat panice...
Uživatelský avatar
Forest
Aktivista
Příspěvky: 7023
Registrován: 16 bře 2006, 18:26
Bydliště: Čechy krásné, Čechy mé (Mechov/Praha)

Příspěvek od Forest »

@bombastiq: ten Trabos je luxusni, navic za tu cenu (zalezi na stavu) :roll:

Na prispevek jericho-3 reagovat nebudu protoze bych z toho mel obavy (zdravi, nemoci atd.) ale pokud se pro to rozhodnes, vskutku se ujisti, zda je to par schopny reprodukce (duvody viz. muj predchozi prispevek.

... a mimochodem, vhodne by bylo spocitat si i cenu dostatecne ohrady ;)
TDI - everyday's racing performance with frugal running costs - do not let the challenge pass you by (hm)

Jestliže máš pravdu o 24 hodin dříve než jiní, jsi přesně oněch 24 hodin považován za blázna. (Antoine de Rivarol)
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Foreste, jak to myslíš, zdraví , nemoci? Že tě ty ovce nakazí..? :o
nepropadat panice...
Uživatelský avatar
Forest
Aktivista
Příspěvky: 7023
Registrován: 16 bře 2006, 18:26
Bydliště: Čechy krásné, Čechy mé (Mechov/Praha)

Příspěvek od Forest »

Ze se ty ovce nakazi a nasledne se to treba dostane i na cloveka (paklize je to prenosne), precijen at to je jak chce, ovce i clovek jsou savci - nevim, "do ovci opravdu nedelam". Myslim si, ze odcerveni a ockovani neni pro srandu kralikum ... ale mohu se mylit. Ja jen vim, ze i soused v horach, kde mame chatu tak si nechava ovce takto "osetrit" (a to je mimo civilizaci, takze sance, ze by mel opletacky s urady je nulova atd.) - rikam si, proc to i tak dela (a to je to horal, starej rozumnej clovek, kterej zazil valku, zadnej novodobej blb) ? ;)

Opakuji, tohle je muj subjektivni dojem, jake je realne nebezpeni nevim a nehodlam se tim zaobirat hledanim informaci na netu.
Naposledy upravil(a) Forest dne 04 kvě 2012, 06:07, celkem upraveno 1 x.
TDI - everyday's racing performance with frugal running costs - do not let the challenge pass you by (hm)

Jestliže máš pravdu o 24 hodin dříve než jiní, jsi přesně oněch 24 hodin považován za blázna. (Antoine de Rivarol)
Odpovědět

Zpět na „Diskuze - MIMO mísu“