Stránka 1 z 1
ATE power disc vada
Napsal: 08 kvě 2012, 13:04
od risiak31
ahoj.
vie mi niekto poradit, preco mam takto zodraty kotuc a ci to treba vymenit?
je to vada materialu, alebo nieco ine?
inak auto brzdi dobre - je to vw polo 9n1, len v poslednom case pri brzdeni zacalo nieco suchat...som myslel ze tam je nejaka spina...a pravdepodobne toto je pricina.
inak mam aj ATE platnicky, tie som menil zarovno s kotucom a oni su opotrebovane len minimalne - skoro vobec....najazdil som na nich asi 25000 prevazne po meste
obrazky:

Napsal: 08 kvě 2012, 13:44
od ThrashTheTrash
Já mám doma VW POLO SDI 6N1 rok 98 a nemužu se zbavit problému s brzdama.Furt to málo brzdí a dycky po pul roce se zvlní kotouče,ať tam dám nový nebo jetý a stočený,tak se to dycky posere.Vůle nikde není,čepy sem udělal na STK a furt se dycky najdou neobržděný místa na předních kotoučích!Už nevím čím to je a furt jsou ze křiva sjetý desky.Vodící čepy,všecko chodí,pístky jako nový a sere se to furt!už nevím co s tím!!!A právě tato vada mi příjde podobná,jen já ty místa měl takový černý nebo jak to říct a začlo mi to pak kopat do pedálu!!!ale vidím,že to máš taky místama černý!Tak by mě zajímal výsledek.
Napsal: 08 kvě 2012, 15:09
od ciko
ked vam to kope po dvoch tisicoch km, vymenit loziska naboje a je pokoj!a co sa tyka tych power diskov, mas asi zatuhnuty brzdic, na tych dvoch pohyblivych sroboch co su tam....
Napsal: 08 kvě 2012, 15:17
od octavia.TDI
vyrezla ti na nem desticka... tot vse,bud to obrzdit,nechat stahnout na soustruhu a nebo vymenit
Napsal: 08 kvě 2012, 18:15
od xxjamboxx
mam také polo 9n a brzdy také ate i destičky ATE najeto 10 000 a obojí skoro jako nové a kotouče i desky sjetě rovnoměrně. zkontroluj destičku a brzdič ale podle mně jak píše čiko zatuhnutý brzdič.
Napsal: 08 kvě 2012, 20:10
od Pasat TDI PD 96 kw
bud to zatuhlý brzdič a nebo jsi měl ko destičky víc v tom nehledej!!
brzdy
Napsal: 08 kvě 2012, 20:14
od slimjim
ty místa tam jsou dvě a opravdu jsem to viděl vždy když to navlhne a stojí,přireznou tam desky.Nikdy se mi nepodařilo to jen obrzdit,minimálně stočit.
Napsal: 09 kvě 2012, 13:33
od risiak31
diky vsetkym za rady, skusenosti, s tym prihrdzavenim sa mi to nezda, pretoze autom jazdim kazdy den do prace a nazad, dlhsie stoji maximalne 2-3 dni - cez vikend...a to je podla mna na hrdzu do hlbky dost kratka doba, nie?
brzdic je asi v poriadku, kedze ked auto zdvihnem - koleso otocim absolutne bez problemov - ide uplne lahko, nic nedrhne, ale pre istotu ho este skusim pod prachovkou precistit
objednam nove kotuce, skusim znovu ATE, ale uz nie power disc - radsej obycajne, i ked stoja dokopy len o 8€ menej...
Napsal: 09 kvě 2012, 18:19
od dhfool
Jj, je to rez. Stačí hodina a kotouče chytnou lišku. Po mytí vždycky projet a
probrzdit. To samé, pokud je mokro/sračky.
Napsal: 09 kvě 2012, 19:44
od romanespana
ThrashTheTrash píše:Já mám doma VW POLO SDI 6N1 rok 98 a nemužu se zbavit problému s brzdama.Furt to málo brzdí a dycky po pul roce se zvlní kotouče,ať tam dám nový nebo jetý a stočený,tak se to dycky posere.Vůle nikde není,čepy sem udělal na STK a furt se dycky najdou neobržděný místa na předních kotoučích!Už nevím čím to je a furt jsou ze křiva sjetý desky.Vodící čepy,všecko chodí,pístky jako nový a sere se to furt!už nevím co s tím!!!A právě tato vada mi příjde podobná,jen já ty místa měl takový černý nebo jak to říct a začlo mi to pak kopat do pedálu!!!ale vidím,že to máš taky místama černý!Tak by mě zajímal výsledek.
na tisic procent loziska naboju , vule sice neni znatelna treba rukou, ale loziska budou uz sedet jak zubni proteza po 20ti letech
