Fabia I - samovolné zamykání vozu

Jakékoliv dotazy týkající se problémů, údržby vozů koncernu VW. Týká se jen VW/Audi/Škoda/Seat

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Marek77
Aktivista
Příspěvky: 10039
Registrován: 05 úno 2007, 21:58
Bydliště: Vysočina

Fabia I - samovolné zamykání vozu

Příspěvek od Marek77 »

Přišel za mnou kolega, že má problém na Fabii I - sama od sebe se zamyká. Má odemčeno, sedne dovnitř, zavře dveře a auto se po chvíli samo uzamkne. Minule dojel do garáže, vypnul motor (klíče nechává v zapalování) vystoupil z vozu, zavřel dveře řidiče a celé auto se samo uzamklo.

Zatím jsem auto neviděl, na VAGu dosud nebylo, ale ptám se dopředu, zda někdo z vás nemá podobnou zkušenost, nebo zda to už někdo neřešil - abych případně věděl, čeho se chytit. Elektriku nedělám, tak nevím...

Díky...
Mégane Grandtour II 1,5dCi 78kW (*2008)
Scénic III 1,4TCe 96kW (*2012)
Master IV 2,3dCi 132kW (*2020)
Uživatelský avatar
Golfisko
Aktivista
Příspěvky: 1109
Registrován: 01 bře 2006, 18:36
Bydliště: Plzeňsko

Příspěvek od Golfisko »

Něco podobného měl bratranec na O1, dělal to vadnej mikrospínač ve dveřích u řidiče ;)
G3 Variant 1,9 TDiObrázek ... only S764
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19315
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

načíst a patrně výměna mikrospínače nebo celýho zámku a je pokoj
chiquillo
Přispěvovatel
Příspěvky: 283
Registrován: 17 črc 2011, 19:14
Bydliště: MLK

Příspěvek od chiquillo »

podivej se na ten mikrospínač v zámku, projít kabeláž :) Dej to na vag jestli to něco nebude vypisovat
PeSko
Přispěvovatel
Příspěvky: 520
Registrován: 07 pro 2010, 14:36
Bydliště: Kladensko

Příspěvek od PeSko »

ten samej problém u FI r.03 htp, vag neříká nic, kabeláž sem pohledově zkouknul a nic, do zámku nevidím, ale je divný že měsíc to neudělá a pak náhodně jo, mladá nechala takhle klíčky v zapalování, šla do kufru, zavřela a cvak...:( v sedačce spal prcek,neměla druhej klíč, takže musela rychle měštáky, ty zavolali nějakýmu šmejdovi kterej jít ona počkání za mrzký peníz 1000 CZK otevřel, bejt tam v tu chvíli tak ho asi trefim, nicméně závadu doted neznam
OIII-DDYA
1T3-CAYC (Ex) soft: zatím "cinklej=DG"
OI-ASZ-L&K (Ex) soft:DP ( prodáno :(
chiquillo
Přispěvovatel
Příspěvky: 283
Registrován: 17 črc 2011, 19:14
Bydliště: MLK

Příspěvek od chiquillo »

Podivej se taky na ten mikrospínač tady máš návod http://www.skodaoctavia.cz/clanek/mikrospinac-zamku. Právě mikrospínač to dělá vetšinou
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19315
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

to máš těžký, placená služba jako každá jiná
mladá tuhle doma zabouchla v bytě dcerku ( 7 měsíců ) v chodítku, na 1188 mi sehnali zámečníka, ochota jak prase a že dojede za dvě hodiny....tak jsem ho vypičoval a musel zkurvit vchodový dveře za 10tis....ale hlavně že se nikomu nic nestalo :D
Uživatelský avatar
romanespana
Aktivista
Příspěvky: 2264
Registrován: 29 pro 2011, 19:03
Odpovědi: 1
Bydliště: SPAIN
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od romanespana »

roman1648 píše:to máš těžký, placená služba jako každá jiná
mladá tuhle doma zabouchla v bytě dcerku ( 7 měsíců ) v chodítku, na 1188 mi sehnali zámečníka, ochota jak prase a že dojede za dvě hodiny....tak jsem ho vypičoval a musel zkurvit vchodový dveře za 10tis....ale hlavně že se nikomu nic nestalo :D
pred x lety kamos v podobny situaci volal avii s plosinou, aby ho zvedli do tretiho patra oknem, a taky ho to stalo tenkrat asi 4000kc
launchx431, brain-bee st9000, V-500, 304cz+11.10, VIS 5.0 CZ, VIS 5.0 ES, FES3.6, CDP - 2011.1+2014.2, OP-COM, MPPS v12, MProg3, K-TAG, stroboskop, HANTEK DSO1060, BAKU702B, MLINK-DSP3005, toughbook CF-18, hafo kompiku a cajky od FACOM+WURTH+BERGEN.
chiquillo
Přispěvovatel
Příspěvky: 283
Registrován: 17 črc 2011, 19:14
Bydliště: MLK

Příspěvek od chiquillo »

romanespana píše:
roman1648 píše:to máš těžký, placená služba jako každá jiná
mladá tuhle doma zabouchla v bytě dcerku ( 7 měsíců ) v chodítku, na 1188 mi sehnali zámečníka, ochota jak prase a že dojede za dvě hodiny....tak jsem ho vypičoval a musel zkurvit vchodový dveře za 10tis....ale hlavně že se nikomu nic nestalo :D
pred x lety kamos v podobny situaci volal avii s plosinou, aby ho zvedli do tretiho patra oknem, a taky ho to stalo tenkrat asi 4000kc
:D
Lada.H
Přispěvovatel
Příspěvky: 395
Registrován: 24 čer 2007, 20:01

Příspěvek od Lada.H »

Mě to dělá taky a mikrospínač je již vyměněn,kabeláž v pořádku,ve Vagu žádné závady.
Prostě měsíc a půl od výměny mikrospínače a ta mrdka se zamkla,naštěstí u baráku.
tomio
Sběrač informací
Příspěvky: 27
Registrován: 12 dub 2006, 08:34
Bydliště: OV

Příspěvek od tomio »

Vyřešili jste něco?
Dělá mi to něco podobného- hlavně když je horko- stačí klidně bouchnout do otevřených dveří, a samo se zamkne. Dveřní spínač OK, VAG nic neříká...
Už mě napadá buďto: Studeňák, oxidace svorkovnice přímo na zámku, nebo nějaký pešek spínače uvnitř zámku. :?
Tomio
mechoš
Přispěvovatel
Příspěvky: 130
Registrován: 07 dub 2008, 20:17

Příspěvek od mechoš »

vyměnil jsem nakonec taky celý zámek a byl klid :)
Marek67
Přispěvovatel
Příspěvky: 463
Registrován: 06 pro 2007, 22:38
Bydliště: Vyškov

Příspěvek od Marek67 »

nedělá to mikrospínač ale studený spoj konektoru na tištáku stačí propájet a bude klid ;)
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32861
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

taky jsem to zkoušel stěma studenákama jebačka příšerna výsledek oničem ;)
Marek67
Přispěvovatel
Příspěvky: 463
Registrován: 06 pro 2007, 22:38
Bydliště: Vyškov

Příspěvek od Marek67 »

je to opravdu studenákem na tištáku toho zámku řešil jsem to vícekrát vždy to problém vyřešilo totiž fábie má jinou logiku než třeba octavia passat golf audi když rozpojíte konektor zámku tak ostatní zámky zamknou že tak proto stačí bouchnou z dveřma kontakt se přeruší a fabka zamkne většinou to dělá u řidiče a to je celkem problém jednou jsem si takhle dovez auto před dílnu v tom mi volal zákazník a já na to zapoměl vylezu z auta normálně zabouchnu dvěře že si otevřu vrata a v tom se zamklo nastartovaný auto supr
Odpovědět

Zpět na „Údržba/problémy VW group (DIESEL)“