Motorovy olej a do prevodovky pro PD

vše o motorových, převodových a podobných olejích - čím se miláčci namažou

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Ulda
Nováček
Příspěvky: 12
Registrován: 13 pro 2006, 10:42
Bydliště: Sušice

Motorovy olej a do prevodovky pro PD

Příspěvek od Ulda »

Tak po koupi auta me ceka prvni vymena oleje cca za 1000km. Tak bych rad poprosil o nejake rady co tam mam dat. Uz jsem tu toho precetl docela dost na foru tak bych poprosil nekoho kdo ma PD aby poradil. Vim ze to ma splnovat min normu 505.01

Ja mam TDi PD 96kw a mam na motoru nalepku Castrol TXT 505.01.
A pak jeste neco do prevodovky.

Pokud by mohl nekdo neco sehnat za dobrou cenu (ale kvalitni olej) tak bych se nejakemu obchudku nebranil;)

Jinak jeste takova poznamka,porad ctu ze lidem sviti napis OIL na palubaku,ale me se nic nerozsvitilo a podle te samolepky me to ceka za 1000km,mam to chapat tak ze to byvaly majitel (nebo spise ten kdo to menil) nenaprogramovali ten servisni interval??

Sice trochu delsi prispevek ale budu rad za kazdou radu ci nabidku.

Predem dikes
Naposledy upravil(a) Ulda dne 15 bře 2007, 08:40, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Huml
Aktivista
Příspěvky: 11068
Registrován: 23 led 2006, 20:01
Bydliště: Brno

Příspěvek od Huml »

začnu převodovkou, jestli v ní chceš měnit olej, kup ho v originále, 6ti kvalty jsou náchylný na škrtání, takže tady se žádný experimenty nevyplácí, 1 litr stojí asi 600,-, takže pokud se ti zdá, že je to moc tak se na to radši vyser. S motorem je to asi takto, tady záleží jakej výměnej interval je na autě nastavenej a po kolika kilákách ten olej chceš měnit ty. Jestli máš pevnej nebo ho chceš měnit po 15000km, můžeš v klidu používat oleje normy 505.01 5W40, jestli tam máš nastavenej longlife a chceš ho dál používat je potřeba dávat oleje normy 506.01 nebo 507.00, 0W30 resp. 5W30. K používání olejů longlife asi toto, myslím, že s tím není žádnej problém, moje zkušenosti pro to hovoří, řeším hodně firemní auta, který jsou rajtovaný jak prase, jezdí na longlife oleje, pravidelný výměny po 40000-45000km, auta mají i přes 250000km a nevykazujou žádný větší problémy proti autům co jezdí na servis po 15000km, takže takový ty keci o tom, že LL je na hovno, beru s rezervou a hlavně ty lidi co to tvrdí ani neví proč to říkají. Takže celý je to na tobě, pokud najezdíš 15000km a víc ročně, tak LL není problém, předepsaný výměný jsou prodloužený na 2 roky. Pokud chceš nějaký doporučení na olej, tak já preferuju oleje Mobil a na LL používám Mobil ESP 5W30 s normou VW50700. Nikdo neříká, že tam ten olej musíš držet celejch 50000km, palubák se stejně rožne dřív, já to řešil, tak že jsem ho měnil asi po 20000-25000km a při tom vyměnil i vzducháč, pyláč a paliváč. Takže jak jsem psal, rozhodnutí je nakonec stejně jenom na tobě, doufám, že ti to trochu pomohlo v tvým rozhodování.
miras82
Přispěvovatel
Příspěvky: 357
Registrován: 30 led 2007, 10:12

Olej

Příspěvek od miras82 »

Do motoru jedině CASTROL :)
Ulda
Nováček
Příspěvky: 12
Registrován: 13 pro 2006, 10:42
Bydliště: Sušice

Příspěvek od Ulda »

tak oprava na te samolepce neni Castrol TXT LongLife ale pouze Castrol TXT 505.01
Uživatelský avatar
jogofogo
Přispěvovatel
Příspěvky: 195
Registrován: 15 kvě 2006, 20:29

Příspěvek od jogofogo »

Castrol TXT 505.01 Som kupoval u miras82 a spokojnost. Super cena, dodavka, kvalita. Uz z napisu je vidiet ze splnuje normu 505.01 a je do PD motorov. Mam interval 15tkm.
Uživatelský avatar
Zajic
Přispěvovatel
Příspěvky: 113
Registrován: 05 pro 2006, 13:18
Bydliště: Vrané nad Vltavou

Příspěvek od Zajic »

Castrol 505.01 jsem kupoval zde http://www.mako-carstyling.com/index2.php?menu1=oleje
libová cena 289,-
Alhambra 1.9 TDI PD 85kW
Uživatelský avatar
skoda405
Přispěvovatel
Příspěvky: 345
Registrován: 25 led 2006, 00:11
Bydliště: PD

Re: Motorovy olej a do prevodovky pro PD

Příspěvek od skoda405 »

Ulda píše:Tak po koupi auta me ceka prvni vymena oleje cca za 1000km. Tak bych rad poprosil o nejake rady co tam mam dat. Uz jsem tu toho precetl docela dost na foru tak bych poprosil nekoho kdo ma PD aby poradil. Vim ze to ma splnovat min normu 505.01

Ja mam TDi PD 96kw a mam na motoru nalepku Castrol TXT 505.01.
A pak jeste neco do prevodovky.

Pokud by mohl nekdo neco sehnat za dobrou cenu (ale kvalitni olej) tak bych se nejakemu obchudku nebranil;)

Jinak jeste takova poznamka,porad ctu ze lidem sviti napis OIL na palubaku,ale me se nic nerozsvitilo a podle te samolepky me to ceka za 1000km,mam to chapat tak ze to byvaly majitel (nebo spise ten kdo to menil) nenaprogramovali ten servisni interval??

Sice trochu delsi prispevek ale budu rad za kazdou radu ci nabidku.

Predem dikes
A kolko mas nabehane ked chces menit olej v prevodovke ?neni to celozivotna napln??ja mam tiez 6kvalt 96KW lievam total quartz 505.01 a menim po 13000km.mozno si zasanujem vacku (noteeth)
toledo sport TDI PD upravy rok2009:kat off.
opel astra TDS


Yamaha FZ6S
devonrex
Přispěvovatel
Příspěvky: 666
Registrován: 27 srp 2006, 09:44
Bydliště: Jirkov

Příspěvek od devonrex »

for huml ...a jaký to je ten originální olej do převodovky..jaký výrobce? Dneska jsem se na něj ptal v Kelly a jediné, co mi řekli, že na 6kvalt 1,9 TDI PD má být převodový olej klasifikace 75W90. Nic víc....logicky jsem vyvodil, že asi má být GL 5, ale od jakého výrobce? Můžu třeba použí Převodový olej Repsol Cartago Tracción Integral 75W90 GL5? ;)
Bez kouře není legrace.
Uživatelský avatar
Huml
Aktivista
Příspěvky: 11068
Registrován: 23 led 2006, 20:01
Bydliště: Brno

Příspěvek od Huml »

je nutno dát GL4, do 6ti kvaltu doporučuji originál (je to asi Castrol) a objednací číslo je G 052 171 A2, tento olej má viskozitu dokonce 70W
devonrex
Přispěvovatel
Příspěvky: 666
Registrován: 27 srp 2006, 09:44
Bydliště: Jirkov

Příspěvek od devonrex »

koukal jsem na net, ale ten olej 70W 90 jsem tam nikde nenašel (od žádného výrobce, ani od Castrolu). To znamená, že to zřejmě bude nedostatkové zboží a prdím na to(poptávka při nulové nabídce znamená vysokou cenu) ;) jinak je jasné, že musím mít GL 4. Díky za info
Bez kouře není legrace.
Uživatelský avatar
Huml
Aktivista
Příspěvky: 11068
Registrován: 23 led 2006, 20:01
Bydliště: Brno

Příspěvek od Huml »

prdíš, jako že to nebudeš měnit, nebo že tam chceš dát jinej? Jinej bych tam rozhodně nedával než origo, aspoň ne do 6ti kvaltu, ale je to tvoje věc
devonrex
Přispěvovatel
Příspěvky: 666
Registrován: 27 srp 2006, 09:44
Bydliště: Jirkov

Příspěvek od devonrex »

Neboj, olej jiné specifikace tam dávat nebudu (myslíš něco jako 80W 90 GL 5 :D ). Nebudu ho holt jen měnit, dokud nějaký 70W 90 neseženu...nebo si seženu někde jen 1 litr na dolití. ;)
Bez kouře není legrace.
Uživatelský avatar
Tomas.cz
Aktivista
Příspěvky: 14262
Registrován: 06 dub 2006, 13:37
Bydliště: Praha

Příspěvek od Tomas.cz »

Kup si origo podle čísla co napsal Huml a máš klid.
Jak bylo psáno s 6ti kvalty nejsou žerty...
pumix
Přispěvovatel
Příspěvky: 441
Registrován: 26 led 2006, 19:19
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od pumix »

Nechci se někoho dotknou,ale ať tam naleju vat nebo castrol,tak poznám hovno...a divil bych se kdybi někdo poznal rozdíl...Co Vy na to???
transit 2.5td.sharan 1.9 pd
kruzitko
Sběrač informací
Příspěvky: 21
Registrován: 06 led 2007, 18:07
Bydliště: Hořovice

Příspěvek od kruzitko »

Jestli ti tu radí ať tam nedáváš nic jiného tak to ani nedělej.Já si nedal říct a do Sprintera dal dle mého názoru to nejlepší od Mobilu a řadilo to blbě až jsem zničil táhlo.Nakonec jsem koupil u Mercedesu 1l za 180kč když ten Mob. i když byl za super cenu asi 360kč.Je možný že tam bude olej pro užitkový vozy a ten se prodává po 60l.
Odpovědět

Zpět na „Mazání a motorové oleje“