Prepravce/kuryr - jake pouzivate

zcela mimo automobilovou tématiku

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Uživatelský avatar
Forest
Aktivista
Příspěvky: 7023
Registrován: 16 bře 2006, 18:26
Bydliště: Čechy krásné, Čechy mé (Mechov/Praha)

Prepravce/kuryr - jake pouzivate

Příspěvek od Forest »

Prosim o doporuceni na nejakeho rozumneho a spolehliveho prepravce, se kterym mate dobre zkusenosti.

Pro ilustraci popisu sve zkusenosti s PPL:

Nedavno jsem si nechal poslat balik ze Zlina. Ackoliv na strankach maji, jak musi byt balik zabalen, presto ho prijali (uvnitr byly autosoucastky) jen v cernem pytli na odpadky.

Dale jsem cekal a ackoliv bylo receno, ze doprava do 24 hodin, tak nic. Tak jsem to nevydrzel a volam do PPL, jak to vypada. Oni, ze to ma kuryr a ze na nej nemaji spojeni. Na otazku, zda to chapu spravne, ze se jim zasilky toulaji po svete a oni je nemaji sanci kontrolovat mi odpovedela, ze ano.

Zavolal jsem tam o hodinu dele, byl tam nekdo jiny a rekl mi, ze telefon mi na kuryra dat nemuze (ackoliv paradoxne stejne bude volat a ja jeho cislo uvidim) ale ze mu muze zavolat aby se me ozval. V ten moment jsme se dostali k tomu, ze na me ale nema cislo. Odvetil jsem mu, ze cislo na me urcite maji, ze jim ho daval odesilatel. On, ze nikoliv.

Kuryr se mi ozval za hodinu a ze mi to doveze. Predani probehlo vporadku, ale k memu prekvapeni, na jimi vystavenem prepravnim dokladu (samolepka na baliku) bylo moje telefonni cislo.

Dalsi zkusenost ze dneska, ptam se, kolik by vysel balik 70kg 120x120x300 z Hradce Kralove do Plzne. Bylo mi receno Kc 5.607,-- (LOL)

Pro porovnani: v expressvan mi bylo receno 705 bez DPh do 24hodin, 500 do 4 dnu s tim, ze by si to sami vyzvedli (PPL bych to musel dovezt)... celkem rozdil, ze? ;)

Jinymi slovy, PPL - Poradne Preplaceny Listonos

Jake mate vy zkusenosti, predevsim s jinymi dopravci (DPD, DHL...).
TDI - everyday's racing performance with frugal running costs - do not let the challenge pass you by (hm)

Jestliže máš pravdu o 24 hodin dříve než jiní, jsi přesně oněch 24 hodin považován za blázna. (Antoine de Rivarol)
Uživatelský avatar
turbo kamna power
Aktivista
Příspěvky: 4221
Registrován: 15 dub 2008, 20:32
Bydliště: Praha

Příspěvek od turbo kamna power »

Používám soukromě i firemě TopTrans a DPD a až na pár drobností jsem spokojen. S DHL je někdy složitá domluva, jinak asi dobrý, PPL mi pár balíků už taky dovezlo a zatím žádný žádný problém. InTime - příšerná komunikace, ale balík jsem nakonec dostal. To je tak vše, co k tomu mohu říct.

edit: jo ještě česká pošta: občas se trochu zatoulá balík, doba doručení je občas delší, komunikace minimální, ale využívám jí nejčastěji a zatím vše dorazilo kam mělo.
Golf mk1 mTDI ...powered by Holz-tdi
Golf mk3 GTI "20 jahre" TDI ...powered by Moravia-Tuning
Ibiza 6k2 1.8T Cupra ...in progress
Audi A2 1.4 16V
Volvo V70 II D5
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Já musím říci, že s dopravci, s kterými jsem se setkal já to byla pohoda..Zavolal, já kde jste, on tam a tam, já už tam jedu,/ snažím se jim to ulehčit, jsou to většinou mladí paťáci, chvátají na pivo/ předal balík a bylo to. Podobně většinou i pošta. Akorát to stojí pokaždé jinak, co pošta , jiná cena..Asi jsem měl štěstí, a mě nevadí, že mají moje číslo...Když mě někdo bude otravovat, pošlu ho doprdele. :)
nepropadat panice...
Matias
Přispěvovatel
Příspěvky: 755
Registrován: 07 říj 2008, 10:02
Bydliště:

Příspěvek od Matias »

Sporadicky používám cpost.
Ale většinou PPL. Jsem spokojenej, vždy druhý den u zákazníka, když si to vyzvedne. :-)
Dobrá komunikace. Asi záleží na depu. S rozvozákem si rozumím. Je to o lidech.
Volají. Mám uvedené dvě dodací adresy a oba vědí, že to mají předat třetímu co mi to hodí na jinou adresu.
S tím číslem to záleží taky na odesilateli, protože jsem jednou něco objednával, uvedl jsem vše a na etiketě číslo nebylo.

GEIS a DPD nemám rád. Nelze platit kartou. A hotovost sebou často nenosím.

DHL dobrý. Kurýr taky ok, ale mají na karty ještě kopírky a to je děs. Nechápu že ještě nemají elektronický čtečky.

To vše v Teplicích.

A co se týše telefonu opravdu u PPL člověk v call centru nevidí. Má ty samé údaje co vidím já po přihlášení do zákaznické zóny. Takže když dodatečně dodávám číslo telefonu, tak musím hlásit i znovu adresu myslím.
Uživatelský avatar
Forest
Aktivista
Příspěvky: 7023
Registrován: 16 bře 2006, 18:26
Bydliště: Čechy krásné, Čechy mé (Mechov/Praha)

Příspěvek od Forest »

@Matias: Tak mi pak vysvetli, jak je mozne, ze mu zavolali a on mi volal zpet? Asi "uzke vztahy" ;)

prejicne Ti zavidim Tvoje kuryry.

Ten pro tuto oblast je na odstrel. Jednou mi volal, domluvil jsme se, ze muze kdykoliv do osmi vecer MIMO 10:30-11:00 kdy chodim na obed. Mate jedinou sanci hadat, kdy to dovezl. Kdyz jsem mu pak v pet volal nervozne kde je tak on, ze byl a ze nezastihl. Na otazku proc mi nevolal neumel odpovedet a jedine, co mi rekl, ze ten den mi to uz nedoveze ... ale ze si muzu dojet za nim - proste BOMBA!
TDI - everyday's racing performance with frugal running costs - do not let the challenge pass you by (hm)

Jestliže máš pravdu o 24 hodin dříve než jiní, jsi přesně oněch 24 hodin považován za blázna. (Antoine de Rivarol)
Jim
Site Admin
Příspěvky: 1249
Registrován: 23 led 2006, 12:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jim »

Nejčastěji mi věci vozí PPL. Často se mi ale stává, že nejsem po celý den doma a zásilku nemůžu převzít dřív, jak večer po 18h. Párkrát se stalo, že řidič mi sdělil, že to již pro dnešek nedoručí a že až zítra. No, nepotěší to, ale co už.

Další příhoda, na jaře jsem si kupoval pneumatiky na eshopu. Před odesláním objednávky jsem si ověřil, že budu moci platit kartou. Ještě v mailu mi to dodatečně potvrdili. Když jsem před řidičem vytáhl kartu, tak ji odmítl se slovy,že na papíře má napsáno "není možno platit kartou". Bylo 21h večer, hotovost jsem neměl a bankomat daleko. Naštěstí z rodiny byli doma, tak se to vyřešilo, ale nasralo mě to pěkně.
Hned jsem psal firmě mail, ať mi to celé vysvětlí, jak to vůbec možné. Omluvili se s tím, že to šlo z jiného depa, kde karty neakceptují či co (mě to ale defacto nemusí zajímat) a budou se to snažit napravit. No, uvidím, zda se to bude ještě někdy opakovat. Pokud ano, oznámím řidiči, ať si to sbalí a vyřeším si to jinde.... :roll:
Fabia RS - 274PS, 578N.m. - DIESELPOWER - EX
BMW 335Cd - 368PS, 790Nm - DIESELPOWER - EX
Lexus GS300
Obrázek
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

No, já jsem měl za to, že když mi veze věci třeba z Brna /do Jižních Čech/ tak jede trasu a když nebudu doma, mám smůlu. Dokonce mi SMS oznámili, kdy asi přibližně přijede, tak jsem čekal telefon a mohl jsem si můj balík najít na internetu, kde se zrovna nachází..Takže očekávat ve 20. hodin , že jej přiveze není moc na místě..Trasa již dávno skončila...
nepropadat panice...
mirda15
Přispěvovatel
Příspěvky: 299
Registrován: 18 říj 2009, 17:11
Bydliště: plzen

Příspěvek od mirda15 »

Já právě GEIS a DPD mám na jedničku. Nikdy žádný problém, akorát u Geisu, když má vracet na peníze víc jak 300, tak jsou velmi nepříjemný klucí. Jednou mi jeden od nich poslal do pr.ele, když jsem mu za balík za 1250 platil dvoulitrem. Tak jsem ho málem proplesknul. Od té doby jsem ho neviděl. Česká pošta nic moc, na balík tedka čekám 3. den, posílali v pátek :( . PPL taky žádná sláva podle mě.
Matias
Přispěvovatel
Příspěvky: 755
Registrován: 07 říj 2008, 10:02
Bydliště:

Příspěvek od Matias »

Myslím si, že vče jen je o lidech.
U GLS mi napíší max sms že má balík abych si zavolal zpět? ALE PROČ??? Já jsem zákazník, já si platím tuto službu, tak proč si mám dělat vícenáklady?
U GEISu jsem měl jednoho než ho vystřídal současný kurýr, který vysloveně čekal na dýško. Balík např 250,-. Platím 500,- Má jen 200 zpět a drobný nemá. Tak co to je? Nebo ten samý že ať si ho chytím ve městě až tam budu že mu mám zavolat kde je.

Dneska jsem měl problém s drobnýma i u DHL. Tak jsem musel platit kartou. Ale přes kopírku karty. Tzn. že musíte mít embosovanou kartu, což taky každý nemá.

U PPLka se mi to stalo asi dvakrát, ale protože pro mě dělal pár věcí navíc, tak so dojedu, protože ho chápu (hlavně o vánocích).

Na poště mám taky dvě dobrý pani kterým stačí zavolat, řeknu jméno a ani se neptám a hned hlásí - máte, nemáte balík vezměte si sebou razítko. :-)
Pak u bydliště zavolám jestli mám balík, tak že mi to nemůžou říct, že neví jestli to jsem já. :-) Hlavně že mám balíky na dobírku většinou, tak o co jim jde. Stejně jim to nikdo jiný nezaplatí. :-)))
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Matiasi, máš pravdu, ale ber to z druhé strany, já jsem jako brigádník rozvážel pečivo, měl jsem šnůru, kterou jsem musel zavést, lidé čekali, teď mi lehnul Robur, volali šéfovi, kde jsem, nebo jsem to v opojení z jízdy rozsekal,/to pečivo/ zase byl průser. Takže já jsem poměrně benevolentní, protože když to opravdu není nějaký urgent pro zákazníka, tak o co jde..Taky se mi stalo, že můj balík nechal ve skladu a dost se zmuchlal, tak povídám , je to fuk přivez to zítra..Mnoho věcí jde dělat v klidu.., vždy chápu toho, co to veze, třeba se pohádal se stranou nebo včera ožral, tak to přeci nebudu hned hlásit.. :)
nepropadat panice...
Uživatelský avatar
bombastiq
Aktivista
Příspěvky: 3643
Registrován: 07 kvě 2008, 21:30
Bydliště: Šumperk

Příspěvek od bombastiq »

vy ste fakt uplní vocasové furt si stěžujete kde to je , proč to není , kdy to bude a když se spozdí tak voláte jako by v tom balíčku byl orgán na transplantaci , člověk jak piča jede celej den a díva se na nasraný xichty
čuráků co potřebujou nový spodky z aukra protože se právě posrali anemaj si co vzít na sebe , uvědomte si že někdo sedí celou noc za volantem , přehazuje si balíky mezi dodávkama na parkovišti , spěchá aby to bylo včas
furt vyklepanej kdy dostane od nějaké kurvy flast a body , a když na dispečinku něco poserou tak nadávát šoférovy , pak když příjde na placení tak všeci platěj litrama a když šofér nemá už na vracení tak je čurák , zadávate 2 adresy 156 telefonů , se pak nedivte že je problém někoho sehnat , jeden žere 10:-11:00 druhej dodinu na to , dreti za nima , ta má jako člověk u každýho stát hodinu a čekat ?? NÉÉÉÉÉ to nejde protože zase bude volat další čurák co potřebuje zboží před obědem protože po obědě se muz asi kurva nechce nic dělat !!!!!

si to doprdele uvědomte že za tim volantem sedí jenom člověk
co v tý koloně to musí odstát , co dostává flastry , co mu berou body
co v době kdy vy žerete tak letí někde na silnici a v těch nervech možná vyválel auto v příkopě , a vy si pak v klidu říkáte že lítá jak debil že někoho zabije se nedivte ZA TO MŮŽETE VÝ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
--775914666--stačí zavolat :) , Berlingo 1.9D Prasečák + MB-OM604 SUPERTURBODIESEL
Uživatelský avatar
MirekX
Aktivista
Příspěvky: 4710
Registrován: 24 led 2006, 18:27
Bydliště: Týniště nad Orlicí

Příspěvek od MirekX »

PPL - OK
DPD - OK
Geis (GP - general parcel) OK
top trans OK
česká pošta super
TNT noční (máme noční box) naprosto OK
TNT denní - řidič trošku citlivka a i s balíkem co váží 5kg chce pomoct ale jinak tako OK

chodí nám opravdu hooodně balíků, na některý fakt moc spěcháme

vše je o vztahu mezi řidičem a náma, mám snad na všechny tyto řidiče čísla, není problém si balík vyzvednout ráno na depu (v tomhle je supr česká pošta, páč mají překladiště balíků na místním vlakovém nádraží a mám ho i v 6:30) nebo někde po cestě. S některýma už to mám i tak, že balík vyloží před vratama když tady nikoho nechytne tak zavolá a podepíše si ho a frčí. Je to jak psal bombastik, nemám potřebu je buzerovat
Sharan 1,9 PD 115PS AUY- 225 PS a 500Nm turbo GTD1752VRL Sharan 2,0 CFFB 140PS turbo GTD1752VRK-REA, - 226PS a 465Nm, OIII 2,0TDI 150PS - 182 PS a 417Nm vše od Dieselpoweru. :) KTM SMT 990 115PS www.zvsagro.cz E-Golf 100kW zatím série (noteeth)
Uživatelský avatar
netopier
Aktivista
Příspěvky: 3328
Registrován: 29 říj 2006, 22:37
Bydliště: ZVOLEN,SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od netopier »

ja v jednej spominanej firme pracujem , a je to naozaj o ludoch, a kurieri to nemaju lahke, pracovna doba 12h, zodpovednost za peniaze, a komunikacia s prijemcami ktori su tiez niekedy kokoti :)
Seat Cordoba 1.9 TDI,VKLR, Dbilas, HFLO-X, 12mm, 4bar MAP, FMIC,keramika
O III 2.0 TDI
PORSCHE 968 Targa
PORSCHE 944 TURBO S
Š1000MB 1967
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

bombastiq- klobouk dolů, je to horší, než jsem tušil... :o
nepropadat panice...
GeneHawkins
Přispěvovatel
Příspěvky: 744
Registrován: 20 říj 2009, 20:46

Příspěvek od GeneHawkins »

bombastiq píše:vy ste fakt uplní vocasové furt si stěžujete ...!!!!!!!!
S takovejma kecama jseš tak zralej na kydání hnoje a ne na rozvážku. Tak běž dělat něco jinýho, když tě to nebaví! Chceš si vybírat zákazníky?
Odpovědět

Zpět na „Diskuze - MIMO mísu“