Prepravce/kuryr - jake pouzivate

zcela mimo automobilovou tématiku

Moderátoři: šulda, Moderátoři

JENDA T4
Aktivista
Příspěvky: 2904
Registrován: 30 led 2006, 18:30
Bydliště: praha 9

Příspěvek od JENDA T4 »

mezi náma,dělat poštáka a někdo mi upravovat program kdy mužu a nemužu dodat balík,nevim jak bych reagoval,asi v rámci možností,ale abych kvuli jednomu čičmundovi co ve 12 nemá čas ohrozil dodánídalších x balíků to už není standart ale luxus,nebo nadržování.
balík na adresu ok.
balík na adresu na hodinu přesně,nereálný ve standartních službách.
NÁKUP A PRODEJ DÍLŮ ŠKODA 775668906,!sz-ne!
Veškeré dotazy pouze na email. Protranscar@email.cz díky
Uživatelský avatar
Forest
Aktivista
Příspěvky: 7023
Registrován: 16 bře 2006, 18:26
Bydliště: Čechy krásné, Čechy mé (Mechov/Praha)

Příspěvek od Forest »

Jendo, zjevne jsi necetl nejen cely muj prispevek ale ani ty predchozi, protoze jsem jasne rekl, ze telefonicka domluva (v pripade prvni zasilky)byla, ze to muze privezt kdykoliv jindy, nezli 10:30-11:00 ... a byla to oboustranna domluva, vznikla na zaklade jeho telefonatu, kdy se me ptal kdy to muze dorucit. Paklize by sdelil, ze presne na tento cas to ma nacasovane, nehnul bych ani brvou a sel bych na obed pozdeji. Rozumis mi? Ctes to vubec?

V pripade druhem se mi ani neozval ackoliv na etikete mel moje cislo. Navic, na centrale zamitli, ze by odesilatel uvedl jakekoliv cislo.

Takze ja (asi jako moc narocnej) povazuji na standard to, ze kdyz odesilatel uda moje telefonni cislo, tak si ho pri prevzeti zapisi i do systemu (nejen na etiketu) a kdyz tim padem na etikete bude, tak mi ridic v dostatecnem predstihu zavola a domluvime se na vzajemne vyhovoujicim terminu a podminkach dodani, ktery oba dodrzime (tedy ze on to doda v dany cas, ja budu mit pripravene penize a budu na miste). Pricemz kdyz komukoliv ze zucastnenych stran nastane problem, bude neprodlene informovat druhou stranu a pokusi se oba najit oboustranne vyhodnou domluvu.

Povazujes toto snad za luxus? Paklize ano, sdel mi prosim jak by mel vypadat standard dle Tvych predstav. Predem dekuji.

PS: Osobne se domnivam, ze Ty mas sanci vedet jakym zpusobem jednam s lidmi protoze jsi pro me nekolikrat dodaval. Paklize jsem se k Tobe nekdy zachoval nefer, neslusne ci jinak popudlive, sdel to tu klidne verejne, rad se ze svych chyb poucim.

PSS: ziju v dobe a prostredi, kde zpozdeni je penalizovano a pokutovano na zaklade smluvnich ujednani a paklize na toto odmitnes pristoupit nejsi "ve hre" ... a paklize nejsi "ve hre", nemas praci, nemas z ceho platit zamestnance, dalsi rezii a naklady. Doporucuji opravdu si precist muj prispevek kde popisuji prubeh nasich zakazek. Verim, ze pochopis, ze jednani se zakaznikem a realizace zakazky muze mit i vyrazne jinaci povahu nezli na co jsi zvykly ... a vez, ze jsem tam ani v nejmensim nezvelicoval, neprikrasloval to
TDI - everyday's racing performance with frugal running costs - do not let the challenge pass you by (hm)

Jestliže máš pravdu o 24 hodin dříve než jiní, jsi přesně oněch 24 hodin považován za blázna. (Antoine de Rivarol)
Jim
Site Admin
Příspěvky: 1249
Registrován: 23 led 2006, 12:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jim »

Já bych řekl, že tímto se už dostáváme k tomu, že problém nebude ani tak o samotných kurýrech (i když nemálo problémů si zaviní sami svým přístupem - jak psal Forest) jako o firmách, které to provozují. Ty musí buď zefektivnit stávající systém nebo navýšit stavy. Zkrátka, je to na nich jak to vymyslí ke spokojenosti zákazníka.
Já chápu, že kurýr nemusí v určitých situacích stíhat, jelikož doprava se nečekaně změní a mnoho dalších faktorů. Pokud komunikuje se zákazníkem, věci se ulehčí, ale jestliže se to neustále opakuje, pak zákazníkovi dojde trpělivost a pak víme, jak to dopadá. Kurýr je první na ráně a bohužel si to odskáče.
Třeba můj případ s platební kartou, jak jsem psal výše. Řidič sice za to nemohl, to jsem věděl, ale pracuje za tu společnost s jejíž službami jsem nebyl spokojen a patřičně jsem to dal najevo. Může to pak referovat u vedení firmy či nadřízeného.

Když si to necháme líbit, budeme mlčet, tak se rozhodně nic nezlepší, spíše naopak. Kdo jiný, než zákazník může tlačit na firmy, aby se neustále zlepšovaly...

:)
Fabia RS - 274PS, 578N.m. - DIESELPOWER - EX
BMW 335Cd - 368PS, 790Nm - DIESELPOWER - EX
Lexus GS300
Obrázek
Uživatelský avatar
Bugs.Bunny
Aktivista
Příspěvky: 5346
Registrován: 17 dub 2007, 21:50
Bydliště: Most

Příspěvek od Bugs.Bunny »

JENDA T4 píše:
když nejde o život jde o hovno.a na takový lidi,firmy,společnosti co na vše kvaltujou otravujou v nedělu atd z vysoka seru,jiná je když je člověk v nouzi to vyrazim i o pulnoci.ale jinak si zdraví kurvit nenechám,žijem jen jednou a život je krátkej.
Naprostý souhlas.

Trochu k věci: Asi nejsem moc náročnej zákazník a celkem s žádnou přepravní firmou nemám problém. Nejvíce používám českou poštu a snažím se vyhýbat PPL. To jen proto, že borec od PPL toho asi má hodně a aby si to mohl naplánovat, volá mi v 6:50 kdy mám ještě půlnoc, jestli může přijet okolo 12té.
Když mám na výběr, zvolím nejlépe českou poštu která doručuje u nás okolo 10té hodiny a to už jsem i po snídani. :) Když nebude nikdo doma, vyzvednu si balík na poštěa je to bez problémů.
http://dieselpower.cz/forum/viewtopic.p ... light=bugs



----------------777 32 60 32----------------
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Tady je krásně vidět i důležitost různých zásilek.. Když zákazník čeká na slíbené dokončení opravy v termínu, který jsem přislíbil, tak má balík mimořádnou důležitost a člověk nadává, volá tam, zákazník již má přijít a pořád nic. Jde o to, že zákazník nese prachy, které jsou taky očekávány /třeba po týdenní práci/ a když auto nebude...nebudou uspokojeny životní slasti..Naopak když mi mají přivézt díl na veterána , který jsem koupil, vydražil tak kolikrát jsou tak rychlý, že si říkám, kurva to nemohli přijet zítra? :)
nepropadat panice...
Uživatelský avatar
nogis
Aktivista
Příspěvky: 3535
Registrován: 29 led 2008, 19:32
Bydliště:

Příspěvek od nogis »

Začátkem roku mi přivezl takový klučina polorozpadlým Boxerem od PPL balík za cca 5tis. Měl evidentně fofr, peníze jsem mu ve finále musel vnucovat jak pospíchal a nakonec mi asi za hodinu volal, že mu došla nafta, že mu nefunguje palivoměr a vytloukl baterku, tak jestli bych mu nepomohl. Letěl jsem tam asi 20km, kluk hotovej, sedm večer, lidi soustavně otravovali, kde mají balíky... Tuhle práci bych fakt dělat nechtěl. Ale jinak mám PPL nejradši.

Za celé roky nejhorší zkušenost s GLS. Vezli mi do práce balík, zaplatil jsem dobírku 6500Kč a za dva měsíce mi volali, že jsem to nezaplatil. Když jsem odmítl znovu zaplatit, tak se to snažili vymáhat na firmě. Pak ještě několikrát volali s tím, že se budou soudit. Skončilo to až výhružkami soudem z mé strany a logickou úvahou, že balík na dobírku dostanu až po zaplacení, tak o co jim pořád jde. Ve finále z nich vypadlo, že řidič měl nějaké opakované problémy s vybranými penězi a už u nich nepracuje... (LOL)

Bytostně nesnáším Českou poštu. Poslední dobou prakticky pokaždé přijde v den garantovaného doručení SMS, že z technických důvodů nebude balík doručen. Reklamace nemožná, jen mraky keců kolem...

a sorry za ten román :D
VW Passat B8 variant R-line, CUAA 218kW/591Nm
Uživatelský avatar
kibi
Aktivista
Příspěvky: 1132
Registrován: 14 čer 2009, 09:17

Příspěvek od kibi »

když v práci nejde o život, jde o hovno......všechno je o lidech a jak člověk stres zvádá - Foreste chce to klid, na tom šoférovi si nic nevezmeš a hlavně, s těma nervama škodíš jen sám sobě...jak říká jeden můj kolega "nenervuj se, vždyť jsi na tom světě jenom na návštěvě" ;)

PPL: max spokojenost, vždy se domluvím, když chci zboží dřív, dojedu si naproti

Česká pošta: dost se v poslední době zlepšila, alespoň u nás "na dědině"

Top trans: rozváží to tu starší chlápek vysloužilou Avií, každýmu tyká a asi ho nic nesere (noteeth) každopádně též spokojenost

dva kluky co jezdí doručování znám, není to žádnej med....ostatně jako každá práce, kde je člověk v kontaktu s lidma
FI combi 1.9TDi ATD + domorobo vylepšováky :D
Uživatelský avatar
bombastiq
Aktivista
Příspěvky: 3643
Registrován: 07 kvě 2008, 21:30
Bydliště: Šumperk

Příspěvek od bombastiq »

no vida aspoň to tady pár lidí chápe co je to jezdit na dodávce
já sem to MĚL horší , jezdil sem expres do belgie-holandska
jezdil sem pro borce co byl bývalej koordinátor letecké dopravy na ruzini
ale udělal tam nějakej průser tak ho vyrazili , a v tý smůle sem ho nafasoval já pro předastavu co sem jel tak v neděli výjezd ze šuperka
směr antwerpy (1100km) tam sem byl v 5:00 , v ´8:00 budíček složit , přejezd do německa (300km) ,12:00 nakládka do 7:00 vykládka v kopřivnici ve fabrice (1000km), pak sběrku po republice do antwerp + pro automobilky(250km) , na firmu a palba antwerpy tam do 8:00 složit (1100km) , přejezd do německa (holandska 300km) express nakládka v německu v 19:00 a do 7:00 !!!!!!!!!!!! vykládka v novým jičíně (cca 1000km) jinak stála fabrika !!!!!!!! v pátek na večer dělat sběrku na neděli + do mladý boleslavy pro dva řidiče na který sem kolikrát čekal do půlnoci

cca 5500km za 5 dní , za 8000základ + 12000 diety ,
šéf totální rapl , kokot z letecké dopravy arogantní zmetek , jak sem se zpozdil kvůli zácpě o hodinu tak 50 telefonů , pohoda né ??


sem ještě zapoměl že v sobotu sem si doma servisoval auto ;)
--775914666--stačí zavolat :) , Berlingo 1.9D Prasečák + MB-OM604 SUPERTURBODIESEL
Uživatelský avatar
Tomas.cz
Aktivista
Příspěvky: 14270
Registrován: 06 dub 2006, 13:37
Bydliště: Praha

Příspěvek od Tomas.cz »

Takovou práci bych dělat nemohl :( , dneska ještě jezdíš nebo už jen v dílně?
:tajny:
Uživatelský avatar
bombastiq
Aktivista
Příspěvky: 3643
Registrován: 07 kvě 2008, 21:30
Bydliště: Šumperk

Příspěvek od bombastiq »

Tomas.cz píše:Takovou práci bych dělat nemohl :( , dneska ještě jezdíš nebo už jen v dílně?
dílna ,teďka du jezdit ale s velkým , za sebou mám barák (internationál 9600) v zimě se řetezi nenasazujou a je tam postel 200x90 a hlavně to má bufíka , takže se člověk nemusí bát že když usne tak uhoří ,
po 9ti měsicích sem se na to musel vysrat , měl sem noční můry , probouzel sem se s tim že sem usnul na dálnici , zažívání totálně v rozhozený , a měl sem problém s kyčlema měřim skoro 2 metry a spal sem
ve sprinteru ve předu na sedačkách ;)
--775914666--stačí zavolat :) , Berlingo 1.9D Prasečák + MB-OM604 SUPERTURBODIESEL
JENDA T4
Aktivista
Příspěvky: 2904
Registrován: 30 led 2006, 18:30
Bydliště: praha 9

Příspěvek od JENDA T4 »

Foreste nečetl,vytrhl jsem text z kontextu.
proč nezavezl v termín?vyšší moc(třeba) tečka.víc jsem se tím nechtěl zatěžovat.
V jednání s tebou nemám problém,to že někdy mluvíš víc než je potřeba je tvá povaha a pokud já na to nemám čas včas tě přibrzdím,nemám stím problém.mne osobně vyhovuje stručnost ihned k věci bez omáčky,ono přijmout od 9ti do 16ti hod 50-80 i víc hovorů je napalici.

Myslím že se dovedu stejně tak vžít do situace poštáka jako i do tvé situace.

Nežiju jen na vrakáči,mám celkem všeobecný přehled,4roky jsem dřel jako technik u produkční agentury v sezoně jsem spal 2-3h denně.měl nastarosti velké politické,kulturní a jiné akce pod sebou partu lidí,většinou nezodpovědných (némandů,brigádníků)

po této zkušenosti si vážím svého klidu,neslibuji co nemohu s rezervou dodržet,vyhýbám se problémovým obchodům a lidem.věřím že v určitých oborech to bez toho nejde(navazuje jedno nadruhé atd),mne to zato ovšem nestojí,ale kdoví,života mi zbejvá doufám víc jak půl,třeba budu muset opět kráčet v tempu této uspěchané doby.budu se nervovat a padnu na vyčerpání nebo infarkt,dnes je to i ve 30ti běžný.
NÁKUP A PRODEJ DÍLŮ ŠKODA 775668906,!sz-ne!
Veškeré dotazy pouze na email. Protranscar@email.cz díky
Uživatelský avatar
Forest
Aktivista
Příspěvky: 7023
Registrován: 16 bře 2006, 18:26
Bydliště: Čechy krásné, Čechy mé (Mechov/Praha)

Příspěvek od Forest »

JENDA T4 píše:Foreste nečetl,vytrhl jsem text z kontextu.
proč nezavezl v termín?vyšší moc(třeba) tečka.víc jsem se tím nechtěl zatěžovat.
Jendo, opet jsi to necetl. Nejednalo se zavezt to v termin 10:30-11:00 ale v termin mimo tuto dobu, takze (s nadsazkou) dalsich jinych 23,5 hodiny.

@bombastiq: To, co jsi vykonaval za praci Ty ovsem ale nehodlas srovnavat s praci techto lidi, ze ne? Protoze tito si rano nafasuji na depu a jezdi do dalsi nakladky v tom samem depu. Ba co vic, jak jsem to pochopil, tak tento konkretne ani nema na starosti cely Hradec Kralove ale jen jeho urcitou cast, takze se realne pohybuje na urovni par km ctverecnych (neberu-li v potaz cestu do depa).

Nikdo je nenuti vykonavat tuto praci a paklize si ji jednou vybrali, meli by se snazit ji vykonavat dobre, ne? Obrázek

Jestlize tu nekdo hovori o tom, ze oni maji zodpovednost za rodinu atd. ... uvedomte si, ze firma ma defacto zodpovednost mimojine nejen za sve zakazky, ale i za sve zamestnance, potazmo i za osud jejich rodiny! Paklize nekdo ma jen nejaky fixni plat a k tomu odmeny dle objemu prace a prace neni, dostava jen fix, ze ktereho treba taky rodinu neobstara.

Jinak naprosty souhlas s Jimem - pokud si nebudeme stezovat a davat podnety ke zlepseni, za chvilku my budeme slouzit (slouzit nemyslim tim jako poddani, ale od slova sluzba - a tu nam oni poskytuji) jim, ne oni nam.
TDI - everyday's racing performance with frugal running costs - do not let the challenge pass you by (hm)

Jestliže máš pravdu o 24 hodin dříve než jiní, jsi přesně oněch 24 hodin považován za blázna. (Antoine de Rivarol)
Uživatelský avatar
Mongo
Přispěvovatel
Příspěvky: 949
Registrován: 16 dub 2007, 16:43
Bydliště: Zvolen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mongo »

Forest.... Asi nemáš čo iné na práci ked tu dokazes vypisovať eseje.... Ta kancelarska robota nebude až tak na zhone nie ? Trošku kludu a rozvahy nezaškodí.... Aj ja sa viem nasrat za sekundu ale za minutu som ok a idem ďalej...
Octavia Combi AGR face- Faza 1 in progress (288/232) co nevidiet VA, S764 , Bilstein B4
Passat B5.5 2.8 V6 4motion so skromným nájazdom 574000km
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Jenda T4 - přesně tahle jak píšeš to teď dělám, hlavně se nehonit, protože člověk stejně přijde na to, že se kolikrát honí zbytečně.Já kvaltuju, když vím, že se ten dotyčný ježděním živí a bez auta je nahranej, ale u borců, co mají 2 auta a kvaltují, aby manželka mohla nakoupit si dávám na čas..Foresta chápu, má /mají /firmu, ta musí šlapat, je to honička, ale když firma začne fungovat za čas "sama", nese to prachy a vše se vrátí..Na druhou stranu úředníci neustále kušní, co mají práce, ale na jejich flek už se tlačí další a přitom to už mají zapykané jejich děti, příbuzní..To, co píše Bombastiq, je pro mne nepředstavitelné, já když pořádně nespím, dojedu v horku za 100km a zpátky mne musí sledovat moje kukuřice , abych neusnul. Stalo se v určité vypjaté situaci, kdy jsem měl málo spánku, že jsem se probral v jiném pruhu..Tady jde o život těch ostatních , svůj si můžu posrat, to je má věc...
nepropadat panice...
Uživatelský avatar
subz3ro_tdi
Aktivista
Příspěvky: 3307
Registrován: 18 zář 2007, 08:17
Bydliště: Žilina

Příspěvek od subz3ro_tdi »

Podla mna je problem v tom ze je ponukana jedna a ta ista sluzba vsetkym zakaznikom... to je uz z principu blbost, lebo (ako aj tato diskusia ukazala) poziadavky a ocakavania su tak rozne ze cenovo / kvalitou sluzieb to nikdy vsetkym vyhovovat nebude. Mala by sa ponukat ako ekonomicka tak aj priplatkova sadzba, kde v druhom menovanom pripade by sa z pohladu dopravcu urobilo vsetko preto aby sa vyhovelo poziadavkam zakaznika - samozrejme za predpokladu ze by bol ochotny znasat vyssie cenove naklady takejto sluzby. ;)
Octavia Combi 1.9TDI
Audi A2 1.4TDI
Arguing on the internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you're still retarded.
Odpovědět

Zpět na „Diskuze - MIMO mísu“